TravelMate X514-51: nový najtenší a najľahší profi notebook od Aceru

TravelMate X514-51: nový najtenší a najľahší profi notebook od Aceru

 

Acer predstavil svoj nový TravelMate X514-51, tenký a ľahký notebook pre malé a stredné podniky. Je určený pre profesionálov, ktorý potrebujú odolné a napriek tomu elegantné zariadenie, ktoré zvládne vysokú pracovnú záťaž a časté obchodné cesty.

TravelMate X5 sa môže pochváliť telom využívajúcim horčíkovo-lítiovú a horčíkovo-hliníkovú zliatinu špičkovej kvality, aby odolal nástrahám na cestách. Tieto materiály sú dvakrát až štyrikrát pevnejšie ako štandardné hliníkové zliatiny s rovnakou hrúbkou, ale váži pritom o 20 až 35% menej. Vďaka tejto kombinácii materiálov sú notebooky TravelMate X514-51 tenké a ľahké a súčasne odolajú ohýbaniu a skrúteniu. Mimoriadne ľahko prenosný notebook TravelMate X514-51 váži len 980g a má hrúbku len 14,99 mm, takže je jednoduchšie než kedykoľvek predtým ho nielen prenášať, ale tiež ukladať do aktovky, tašky alebo batohu. Až 10hodinová výdrž na batériu umožňuje celodennú prácu na jediné nabitie batérie. Nové notebooky sú pre dosiahnutie excelentného výkonu poháňané procesormi Intel Core i7 ôsmej generácie, osadené až 16 GB pamäte DDR4 SDRAM a až dvoma rýchlymi 512GB SSD pre prehliadanie a úpravu veľkých tabuliek, prezentácií a videí. TravelMate X514-51 vybavený systémom Windows 10 Pre taktiež poskytuje výkonné zabezpečenie a vyššiu produktivitu.

Výkonné komponenty, odolná konštrukcia

14" displej notebooku TravelMate X514-51, ktorý podporuje rozlíšenie Full HD (1920×1080px) a využíva technológiu IPS, sa môže pochváliť úzkymi 9,2 mm rámčekmi maximalizujícími zobrazovaciu oblasť a poskytujúcimi prehľadné prehliadanie dokumentov, videí a webových stránok aj v širokých pozorovacích uhloch. Acer BlueLightShield užívateľom umožňuje nastaviť mieru vyžarovaného modrého svetla pre maximálne pohodlie pri sledovaní obrazu.

Plnohodnotne veľká podsvietená klávesnica poskytuje pohodlné písanie a pomáha obchodným cestujúcim zostať produktívni aj v oblastiach so slabým osvetlením, ako sú lietadlá a vlaky. Presný touchpad s mimoriadne citlivým a odolným sklom CORNING Gorilla Glass NBT podporuje dvojprstý posuv, zoom aj gestá. V porovnaní s tradičným mylarovým povrchom je CORNING Gorilla Glass tvrdší, odolnejší voči škrabancom a rovnako tak plochejší, takže prsty po povrchu hladko kĺžu. Tiež sa ľahšie čistí. TravelMate X514-51 s certifikáciou Skype for Business sa môže pochváliť špičkovým zvukom aj videom a praktickými funkciami pre meetingy.

Profesionáli, ktorí spolupracujú s dodávateľmi, kolegami a partnermi v zahraničí, ocenia webovú kameru HD 720p s technológiou Acer PURIFIED. Čistý hlas zaisťujú dva vstavané reproduktory a dva mikrofóny pre počúvanie z diaľky, sledovanie hlasu či potlačenie zvuku klávesnice. Notebook je pre možnosť využívania hlasových príkazov kompatibilný s možnosťou využívania asistentky Cortana navrhnutej tak, aby urýchlila úlohy, zachovala ich organizované, prehrávala hudbu či vzdialene spravovala domácnosť. Na rýchle pripojenie a spárovanie s voliteľným dokom Acer USB Type-C Dock II (predáva sa samostatne) je TravelMate X514-51 vybavený portom USB-C. S dokom dôjde k značnému rozšíreniu možností pracovného priestoru vrátane možnosti pripojenia až troch 4K monitorov. Vynikajúcu konektivitu zabezpečuje MI-MIMO 2x2 802.11ac Wi-Fi a rozhranie Bluetooth 5.0.

Prísne zabezpečenie, ľahká údržba

TravelMate X514-51 je vybavený robustnými zabezpečovacími prvkami. Integrovaná čítačka odtlačkov prstov v zapínacom tlačidle spolupracuje s Windows Hello na rýchlom a bezpečnom prihlasovaní pomocou prsta. Čip TPM 2.0 (Trusted Platform Module) poskytuje hardvérovú ochranu pre heslá a šifrovacie kľúče. Systém je tiež predinštalovaný s Acer ProShield, sadou pre správu a zabezpečenie, aby sa zabezpečila ochrana citlivých dát. Okrem toho umožňuje Acer Office Management odborníkom z oblasti IT nasadiť zásady zabezpečenia a sledovať prostriedky prostredníctvom jediného intuitívneho rozhrania, zatiaľ čo zámok Kensington poskytuje ďalšie zabezpečenie. Notebook možno ľahko opraviť, po jednoduchom vybratí 11 skrutiek zo spodnej časti základne poskytne prístup k SSD, batérii, chladičom i Wi-Fi sieťovej karte.

Cena a dostupnosť: Notebooky Acer TravelMate X514-51 sú už v Českej republike a na Slovenskom k dispozícii s dvojročnou zárukou za cenu od 27990 Kč / 1084 €.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk