Nokia 9 PureView: prvý telefón s 5x hlavnými fotoaparátmi ZEISS mieri na náš trh

Nokia 9 PureView: prvý telefón s 5x hlavnými fotoaparátmi ZEISS mieri na náš trh

 

Nokia 9 PureView posúva fotografické schopnosti telefónov na novú úroveň a prináša pokročilé funkcie do rúk nadšencov fotografovania. Každá zachytená fotografia je v HDR a podieľa sa na nej všetkých päť snímačov naraz.

Prvý telefón na svete s piatimi hlavnými fotoaparátmi

Nokia 9 PureView je prvým telefónom na svete, ktorý sa môže chváliť systémom piatich hlavných fotoaparátov s optikou ZEISS. Dva zachytávajú snímku vo farbe, tri sú monochromatické pre lepšie zaznamenanie ostrosti a detailov. Spoločne dokážu zachytiť až 10x viac svetla, ako jeden farebný fotoaparát rovnakého typu.

Každá snímka zachytená päticou fotoaparátov obsahuje minimálne 60 MP dát. O spracovanie sa stará sofistikovaný výpočtový systém procesora Qualcomm Snapdragon, ktorý priraďuje úlohy medzi ISP, DSP, GPU a CPU.

Neuveriteľné detaily a dynamický rozsah

Vďaka 5 snímačom môže Nokia 9 PureView využiť pri každej expozícii 12,4 úrovní HDR a ponúknuť tak extrémny dynamický rozsah. Všetky dáta sa potom s využitím pokročilého mapovania hĺbky scény spoja do perfektnej fotografie. Každá 12MP JPG fotografia sa vďaka tomu vyznačuje vynikajúcimi detailmi v oblastiach jasného slnečného svetla, tak aj v tmavých, tienistých častiach.

Bezkonkurenčné mapovanie hĺbky scény umožňuje vytvoriť úžasný bokeh a zmeniť bod ostrosti v Google Photos aj dodatočne u výslednej fotografie. Možné je preostrenie, rozmazanie, saturácia naprieč všetkými scénami aj po zachytení fotografie.

Zážitok z vlajkovej lode v dokonalom spracovaní

Nokia 9 PureView je vybavená pokročilými technológiami nielen v oblasti fotoaparátu. V jadre telefónu búši procesor Qualcomm Snapdragon 845 Mobile. Úžasný 5,99“ 2k pOLED displej s technológiou Pure Display s podporou HDR10 zaistí vždy ostrý a farebne bohatý obsah. Čítačka odtlačkov prstov sa nachádza pod displejom a ďalším zabezpečujúcim prvkom je pokročilá biometrická funkcia odomykania tvárou. Nechýba ani bezdrôtové Qi nabíjanie.

Všetkých päť fotoaparátov na zadnej strane je zakomponovaných do 8mm tenkého tela bez akýchkoľvek výčnelkov, čo podčiarkuje nádherný dizajn so zmyslom pre detail. Nokia 9 PureView zvládne nástrahy každodenného používania vďaka rámčeku z hliníka série 6000 s diamantom brúsenými hranami a ochrannému sklu Corning Gorilla Glass 5 na prednej i zadnej strane.

Čistý, bezpečný a vždy aktuálny Android 9 Pie spolu s Android One

Nokia 9 PureView prichádza s čistým Android 9 Pie a zaraďuje sa tak do rodiny Android One. To zaistí pravidelné bezpečnostné aktualizácie po dobu troch rokov a hlavné aktualizácie systému počas dvoch rokov. Android 9 Pie ponúka taktiež podporu AI, ktorá zariadenie robí rýchlejším, inteligentnejším a pomáha šetriť batériu.

Dostupnosť: Nokia 9 PureView bude na našom trhu dostupná u vybraných partnerov v tmavomodrej verzii za odporúčanú cenu 629 €.

Zdroj: HMD, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk