ASUS ROG Strix XG49VQ: ultra široká herná novota s HDR

ASUS ROG Strix XG49VQ: ultra široká herná novota s HDR

 

ASUS predstavil extrémne širokouhlý herný monitor ROG Strix XG49VQ s uhlopriečkou 49 palcov, pomerom strán 32: 9, obnovovacou frekvenciou 144 Hz a 1800R zakrivením.

Displej je vybavený technológiou Radeon FreeSync 2 HDR, vysokým dynamickým rozsahom (HDR) a ponúka 90% pokrytie farebného gamutu DCI-P3. Monitor má certifikáciu DisplayHDR 400, čo je zárukou plynulého obrazu s nízkou latenciou, vynikajúcim jasom, kontrastom a výraznou reprodukciou farieb. Monitor sa v Česku a na Slovensku predáva za 30590 Sk, resp. 1190 euro s DPH.

Pohlcujúci obraz

Extraširoký 49 palcový displej monitora ROG Strix XG49VQ disponuje zakrivením 1800R, ktoré dokáže v porovnaní s bežnými monitormi sprostredkovať lepšie herné zážitky a lepší prehľad pri multitaskingu. Monitor s pomerom strán 32: 9 a rozlíšením 3840x1080 poskytuje rovnakú zobrazovaciu plochu ako dva 27-palcové monitory vedľa seba bez medzery a rámčeka. ROG Strix XG49VQ tiež ponúka rýchlu obnovovaciu frekvenciu až 144 Hz, ktorá zaisťuje, že aj tie najrýchlejšie hry v nastavení na najvyššie detaily sa zobrazujú plynulo a bez rozmazania.

Vďaka technológii Adaptive-Sync sú prechody medzi jednotlivými obrazmi veľmi plynulé aj počas zmeny obnovovacej frekvencie, pretože táto technológia upravuje obnovovaciu frekvenciu displeja na rýchlosť vykresľovania grafickej karty.

Displej s podporou HDR

ROG Strix XG49VQ obsahuje špeciálne LED diódy a patentovanú svetelnú fóliu pre zvýšenie svietivosti o viac ako 10%, čo zaisťuje hodnotu jasu 450 cd / m2. Každý monitor je navyše pred odoslaním z výroby otestovaný, aby spĺňal certifikáciu DisplayHDR 400 poskytujúc 10-bitovú farebnú hĺbku. Ak je spárovaný s najnovšou grafickou kartou AMD Radeon VII, podporuje ROG Strix XG49VQ technológiu FreeSync 2 HDR, vďaka ktorej je obraz úplne plynulý s nízkou latenciou a vysokým jasom a kontrastom. FreeSync 2 HDR zvláda zobrazenie s nízkou latenciou pre štandardný aj HDR obsah, čím eliminuje vstupné oneskorenie typicky spojené s obsahom HDR. Monitor ponúka aj technológiu ASUS Smart HDR disponujúci sadou prednastavených režimov, ktorá automaticky nakonfiguruje displej na najlepší možný HDR výstup pre rôzne scenáre použitia, vrátane okamžitých úprav pre prehrávanie videa, hry a FreeSync 2 HDR.

Nadštandardná výbava pre hráčov

Monitor ROG Strix XG49VQ je vybavený celým radom technológií pre vylepšenie zobrazenia a komfortu, ktoré zvyšujú produktivitu alebo hranie. Technológia ASUS Shadow Boost presvetľuje tmavé oblasti herného sveta bez nadmernej expozície jasnejších oblastí. Vylepšuje tak celkový obraz a súčasne uľahčuje objavovanie nepriateľov ukrytých v tmavých oblastiach hernej mapy. Technológia ASUS GamePlus umožňuje nastaviť klávesové skratky pre rýchly prístup k herným vylepšeniam. Prekryvná grafika zameriavacieho kríža ponúka štyri rôzne typy zameriavačov. Voľba časovača na obrazovke zase indikuje, koľko času hry ubehlo. Ďalšou užitočnou funkciou je počítadlo snímok za sekundu (FPS), ktoré umožňuje hráčom sledovať, ako plynule sa hra zobrazuje. Softvérový nástroj DisplayWidget uľahčuje úpravu nastavení alebo konfiguráciu nastavení v rámci viacerých softvérových doplnkov, ako sú ASUS Shadow Boost, ASUS GameVisual, ASUS App Sync a Ultra-Low Blue Filter. Úpravy týchto nástrojov je možné vykonať cez OSD menu alebo pomocou mechanického navigačného joysticku.

Zobrazí až tri zdroje obrazu

Vďaka super širokému displeju, niekoľkokým vstupom a podpore funkcie obrazu v obraze (PiP) dokáže Strix XG49VQ zobraziť súčasne až tri zdroje obsahu. To umožňuje hráčom v jeden okamih hrať, chatovať a sledovať streamovaný obsah. Strix XG49VQ disponuje aj funkciou obraz vedľa obrazu (PbP), ktorú možno ľahko ovládať klávesovými skratkami. Táto funkcia dokáže rýchlo usporiadať rôzne zdroje videa vedľa seba a manuálne upraviť ich rozloženie tak, aby užívateľovi najviac vyhovovalo.

Vo výbave monitora nechýba ani filter modrého svetla ASUS Ultra-low Blue Light, ktorý je certifikovaný spoločnosťou TÜV Rheinland a ktorý znižuje únavu zraku. Možno dokonca vyberať zo štyroch rôznych nastavení filtrov pomocou OSD alebo pomocou päťsmerného joysticku. Zásluhou funkcie Flicker Free tiež znižuje blikanie obrazovky, čím sa ďalej minimalizuje celková námaha očí. Strix XG49VQ sa dodáva s ergonomickým stojanom, ktorý ponúka rozsiahle možnosti nastavenia - otočenie, sklopenie alebo zmenu výšky - čo zaistí každému užívateľovi optimálnu polohu pri sledovaní.

Technické parametre:

Veľkosť panelu (Diagonálne)

49 "(124,46 cm), ultra široká obrazovka (pomer strán 32: 9), matný

Zobrazovacia oblasť displeja

1195,8 x 336,3 mm

Podsvietenie panela / Typ

WLED / VA

Saturácia farieb

125% sRGB, DCI-P3 90%

Počet farieb

1,07 miliardy

Pozorovacie uhly

178 °

Skutočné rozlíšenie / Obnovovacia frekvencia

3840x1080 @ 144hz

Doba odozvy

4 ms

Jas

450 cd / m²

Kontrast

3000: 1

HDR

Display HDR 400, FreeSync 2 HDR

FreeSync

Áno, FreeSync 2 HDR

Stereo reproduktor

5 W x 2 stereo, RMS

Vstupy a výstupy

2x HDMI 2.0

2x USB 3.0

Display Port 1.2

3,5mm jack

Možnosti prispôsobenia

Sklon: + 20 ° až -5 °

Otáčanie: -16 ° až + 16 °

Nastavenie výšky: 0 až 120 mm

Rozmery

1193,33 x 529,10 x 344,74 mm

Hmotnosť

13,3 kg

Podporované formáty

MPEG4, H.264, H.263 /, WMV prehrávanie až HD 1080p

MPEG4, H.263 prehrávanie až HD 1080p @ 60fps

Spotreba

47 W

Zdroj: ASUS, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk