Acer predstavil nové notebooky série Aspire, Spin a TravelMate

Acer predstavil nové notebooky série Aspire, Spin a TravelMate

 

Acer dnes odhalil najnovšie aktualizácie a nové modely svojho radu notebookov Aspire, štýlového radu konvertibilných notebookov Spin 3 a najnovší prírastok zo série TravelMate.

Acer Aspire 7: bleskový výkon

Acer Aspire 7 cieli na užívateľov túžiacich po rýchlom notebooku, ktorý si môžu vziať kamkoľvek - napríklad na profesionálov, dizajnérov a tvorcov obsahu - Acer Aspire 7 nie je len krásny, s kovovým horným krytom aj okolím klávesnice, ale poskytne tiež vysoký výkon s neuveriteľnou grafikou, rýchlym procesorom a vynikajúcim zvukom. Je osadený procesorom Intel Core i7 ôsmej generácie, najnovšou grafikou NVIDIA GeForce GTX a až 16 GB pamäte DDR4 SDRAM. Aspire 7 tak má dostatok výkonu pre ľahkú prácu na mnohých úlohách naraz aj s aplikáciami náročnými na výkon.

Nová úroveň produktivity

Aspire 7 poskytuje profesionálom výhodu, pretože hravo zvládne tvorbu i úpravu bohatého obsahu. Otváranie a úprava veľkých súborov nie je vďaka rýchlej pamäti DDR4 SDRAM s kapacitou až 16 GB, až 1TB PCIe NVMe SSD v režime RAID 0 a až 2TB pevnému disku, žiadnym problémom. Užívatelia môžu vďaka podsvietenej klávesnici pohodlne pracovať v akomkoľvek prostredí. Na svojom 15,6" Full HD IPS displeji s technológiou Acer Color Intelligence prináša Aspire 7 bezkonkurenčný obraz s intenzívnejšími odtieňmi a jemnejšími detailmi. Je vybavený technológiou Acer TrueHarmony a poskytne tak hlbšie basy a vysokú hlasitosť pre všetky prehrávané zvuky. Tiež ponúka neuveriteľné herné zážitky, ktoré z neho robia skutočného miláčika davov.

Aspire 7 ponúka rozsiahle možnosti pripojenia, nezáleží tak na tom, aké príslušenstvo k nemu bude pripojené. Má celý rad portov vrátane HDMI a USB 3.1. Tiež ponúka silné a rýchle bezdrôtové pripojenie vďaka 802.11ac 2x2 Wi-Fi s technológiou MU-MIMO.
Notebook je navrhnutý pre jednoduché používanie na cestách. Užívatelia sa pre jednoduchší a bezpečnejší prístup môžu prihlásiť do Windowsu pomocou vstavanej dotykovej čítačky odtlačkov prstov prostredníctvom Windows Hello. Vďaka osobnej digitálnej asistentke Microsoft Cortana môžu užívatelia pomocou hlasového príkazu prejsť do hands-free režimu. Precision TouchPad užívateľom pomáha pracovať efektívnejšie a Aspire 7 sa môže pochváliť tiež certifikátom Skype for Business.

Acer Aspire 5: výkonný, praktický a funkciami nabitý pre každodennú prácu s počítačom

Acer Aspire 5 je zameraný na rodinných príslušníkov, blogerov, fotografov a nadšencov, ktorí potrebujú viac výkonu a bohatšie funkcie. Bol navrhnutý tak, aby ponúkol mobilitu a štýlový vzhľad. Môže sa pochváliť horným krytom z pieskovaného hliníka a hrúbkou len 17,95 mm, pritom je osadený až 15,6" Full HD IPS displejom, procesorom Intel Core i7 ôsmej generácie a grafikou NVIDIA GeForce MX250 alebo procesorom AMD Ryzen Mobile druhej generácie s grafikou Radeon Vega a dedikovanou grafikou Radeon RX 540. Aspire 5 tak poskytne vynikajúci výkon, rýchlejšie načítanie aplikácií aj plynulejšiu prácu s viacerými aplikáciami naraz. Konštrukcia s iba 7,82 mm úzkymi rámčekmi okolo displeja ponúka väčšiu plochu viditeľného obrazu a Full HD IPS displej spoločne s technológiou Acer Color Intelligence poskytuje ostré a verné farby. Vďaka technológii Acer TrueHarmony si užívatelia vychutnajú hudbu aj filmy s čistým, realistickým zvukom.

Spoločne s pohodlím voliteľného snímača odtlačkov prstov pre jednoduché prihlasovanie môže notebook ponúknuť kompatibilitu s osobnú digitálnu asistentku Cortana. Tá je ďalšou výkonnou funkciou systému Windows 10, ktorá ponúka slobodu hlasového ovládania. Jeden z USB portov podporuje nabíjanie zariadení aj pri vypnutom notebooku, takže pripojený telefón nezostane bez napájania. Aspire 5 s pokročilými schopnosťami a jemne vyladeným dizajnom, ktorý uspokojí aj náročnejších užívateľov, podporuje prácu s náročnými multimédiami, čo z neho robí ideálnu voľbu pre každého, kto tvorí a zdieľa obsah na cestách. Či už ide o úpravu fotografií či online publikovanie, je Aspire 5 pre používateľov hľadajúcich lepší multimediálny výkon kľúčovým nástrojom.

Acer Aspire 3: skvelý pomer cena / výkon, multimediálny stroj na prácu, školu aj zábavu

Aspire 3 bol navrhnutý tak, aby udržiaval používateľa aktívneho, odhodlaného a v pohybe. Ide o štýlový klasický notebook s neuveriteľne štíhlym telom, pôsobivou vzorovanou povrchovou úpravou a 14", 15,6" alebo 17,3" Full HD 1080p displejom, ktorý poskytuje živé, ostré a verné farby. Aspire 3 využíva výkonný procesor Intel Core i7 ôsmej generácie a grafiku NVIDIA GeForce MX230 alebo procesor AMD Ryzen Mobile s grafikou Radeon Vega a diskrétnou grafikou Radeon RX 540. Vďaka až 512GB PCIe SSD a 1TB HDD bude k dispozícii veľa miesta pre multimédiá, fotografie i pracovné projekty.

Aspire 3 je tiež vybavený až 16 GB pamäte DDR4 SDRAM, technológiou Acer BluelightShield, ktorá môže pomôcť ochrániť zrak, portom HDMI či tromi USB. 17,3" verzia je navyše dodávaná aj so vstavanou DVD mechanikou. Precision TouchPad je oveľa citlivejšií a presnejší než tradičné touchpady a chiclet klávesnica poskytuje skvelú haptickú odozvu. Silný a konzistentný bezdrôtový signál je zaistený strategicky umiestnenou bezdrôtovou 802.11ac anténou.

Cena a dostupnosť: Notebooky Acer Aspire 3 budú v oblasti EMEA k dispozícii v máji za cenu od 349 a 379 €. Notebooky Acer Aspire 5 budú v oblasti EMEA k dispozícii v auguste za cenu od 499 €. Notebooky Acer Aspire 7 budú v oblasti EMEA k dispozícii za cenu od 999 €.


Acer Spin 3

Vďaka svojej hmotnosti 1,7 kg nový Spin 3 v batohu či kufríku takmer nepocítite. Môže sa pochváliť 9,6 mm tenkými rámčekmi a 79% pomerom obrazovky k telu pre väčšiu zobrazovaciu plochu na svojom o 360° preklopiteľnom displeji a možno ho využiť ako notebook aj ako tablet. Odolné 360° pánty sú ideálne na prácu, písanie, zdieľanie prezentácií aj hranie hier. 14" dotykový Full HD IPS displej umožňuje ovládanie perom aj dotyky súčasne a Acer Active Pen prináša presný a priamy vstup na obrazovke na viacerých kontaktných miestach, čo zefektívňuje prácu na zložitejších projektoch.

Profesionáli môžu na cestách pracovať až 12 hodín bez nabíjania batérie a dokovatelné pero Acer Active Pen užívateľom umožňuje okamžite zapisovať poznámky a zabrániť tak ich strate. Dvojica dopredu smerujúcich reproduktorov poskytuje jasnejší a hlasnejší zvuk v ľubovoľnom režime používania. Precision TouchPad, ktorý podporuje Windows 10 gestá, používateľom umožňuje pracovať rýchlejšie a plynulejšie vďaka presnému sledovaniu polohy prsta alebo viacerých prstov. Gigabitová dvojpásmová Wi-Fi 5 s technológiou MU-MIMO udržiava užívateľa v kontakte s kolegami, klientmi i priateľmi.

Cena a dostupnosť: Acer Spin 3 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 699 €.


Acer TravelMate P614-51

Notebook sa môže pochváliť telom z horčíkovo-hliníkovej zliatiny prvotriednej kvality, ktorá je odolnejšia a ľahšia ako štandardné hliníkové zliatiny s rovnakou hrúbkou. To tiež dáva notebooku elegantný a moderný vzhľad. TravelMate P614-51 váži iba 1,1 kg a má hrúbku len 16,6 mm. Vďaka až 20hodinovej výdrži na batériu môžu používatelia zostať produktívni aj na transkontinentálnych letoch alebo pracovať dva dni na cestách bez nutnosti dobíjania. Tento vysoko výkonný notebook sa tiež dokáže nabiť až na 50% kapacity batérie za menej ako 45 minút. Výkonné Windows 10 Pro notebooky Acer TravelMate P614-51 sú vybavené procesormi až Intel Core i7 ôsmej generácie, až 24 GB pamäte DDR4 SDRAM, až grafikou NVIDIA GeForce MX250 a až 1TB rýchlym Gen 3 x4 PCIe SSD využívajúcim technológiu NVMe pre urýchlenie úpravy veľkých tabuliek a vytváranie prezentácií. TravelMate P614-51 uľahčuje zdieľanie a spoluprácu vďaka pántom, umožňujúcim otvorenie veka až do uhla 180°, položený displej tak možno zdieľať s ostatnými.

14" Full HD (1920x1080px) IPS displej notebooku TravelMate P614-51 poskytuje presné farby so 170° širokými pozorovacími uhlami. Plnohodnotne veľká podsvietená klávesnica umožňuje pohodlné písanie a cestovateľom prácu v oblastiach s nedostatočným osvetlením, napríklad v kabínach lietadiel či vo vlakoch. Mimoriadne presný touchpad CORNING Gorilla Glass NBT je odolný voči poškodeniu a umožňuje precízne ovládanie pomocou gest a posúvania. V porovnaní s tradičným Mylar je sklo CORNING Gorilla Glass tvrdší, odolnejší voči škrabancom a ľahšie sa čistí. TravelMate P614-51 ponúka certifikáciu Skype for Business a vďaka štyrom mikrofónom, ktoré zachytia vokály až do vzdialenosti 2 metrov, prináša krištáľovo čisté videokonferencie. Užívatelia môžu pre organizáciu času, prehrávanie hudby a správu domova na diaľku využívať osobnú digitálnu asistentku Cortana.

Tuhý korienok

TravelMate P614-51 bol navrhnutý tak, aby vydržal rany a nárazy pri letiskových bezpečnostných kontrolách, náhodných pádoch a iných nehodách. Spĺňa štandardy MIL-STD 810G2, 810F, súbory noriem americkej armády, ktoré definujú odolnosť širokého spektra produktov. Testovanie prebieha podľa prísnych postupov a zahŕňa napríklad pádovú skúšku v podobe 26 pádov z výšky približne 122 cm na rôzne časti rámu - dopadovou plochou je 5 cm hrubá preglejka položená na betóne. Iné testy potom overujú odolnosť notebooku voči dažďu, vlhkosti a extrémnym teplotám.

Robustné zabezpečenie

Okrem zaistenia bezpečnosti dát chcú spoločnosti také zariadenia, ktoré možno ľahko nasadzovať a spravovať na diaľku. TravelMate P614-51 vybavený systémom Windows 10 Pro ponúka výkonné bezpečnostné funkcie pre ochranu dát. Používatelia sa môžu prostredníctvom Windows Hello prihlásiť či už odtlačkom prsta vďaka čítačke integrovanej v zapínacom tlačidle alebo cez IR kameru využívajúcu biometrické rozpoznávanie tváre. Keď nie je webová kamera potrebná, možno ju pre väčší pocit bezpečia zaslepiť. Integrovaný čip Trusted Platform Module (TPM) 2.0 potom poskytuje hardvérovú ochranu hesiel a šifrovacích kľúčov. Predinštalovaný softvér Acer ProShield obsahuje sadu nástrojov pre zabezpečenie a správu, ktoré pomáhajú ochrániť citlivé dáta, zatiaľ čo Acer Office Management umožňuje odborníkom v oblasti IT nasadzovať zásady zabezpečenia a monitorovať aktíva z jediného rozhrania. Funkcia Intel vPro, ktorá je u vybraných modelov k dispozícii ako voliteľný doplnok, sprísňuje zabezpečenia ďalšou vrstvou ochrany a súčasne šetrí čas aj peniaze vďaka možnostiam efektívnej vzdialenej správy.

Komplexné pripojenie

Profesionáli môžu zostať v spojení vďaka spoľahlivému vysokorýchlostnému bezdrôtovému 4G LTE pripojeniu s pomocou ESIM a tiež vďaka Wi-Fi technológii 2x2 MU-MIMO. Intel Thunderbolt 3 poskytuje neuveriteľne rýchle až 40Gb/s prenosy medzi zariadeniami pripojenými prostredníctvom portu USB typ C. Používatelia môžu pripojiť kábel z portu USB 3.1 Gen 2 typ C na zariadenie s podporou Thunderbolt 3 a získať tak štyrikrát vyššiu prenosovú rýchlosť a dvakrát vyššiu priepustnosť pre video, zatiaľ čo je možné prostredníctvom tohto portu notebook aj nabíjať a nechýba ani podpora pre až 8K monitory / televízory. Medzi ostatnú výbavu patrí čítačka kariet MicroSD a SmartCard alebo NFC (Near Field Communication) pre zdieľanie obsahu alebo vykonávanie mobilných platieb.

Voliteľná dokovacia stanica Acer USB Type-C Dock II prostredníctvom portu USB typ C rozširuje pracovný priestor a spĺňa požiadavky na produktívnu prácu so 4K UHD videom, dátami a nechýba ani klasické káblové pripojenie k sieti, zatiaľ čo zaisťuje stabilné napájanie notebooku. Táto dokovacia stanica tiež poskytuje porty USB 3.1 typ A a typ C, DisplayPort, HDMI, možnosť audio vstupu / výstupu a podporu pre pripojenie až troch 4K monitorov.

Cena a dostupnosť: Notebook Acer TravelMate P614-51 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 1 249 €.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk