Čipové sady B550 už nemajú podporovať staršie Ryzen 1. a 2. generácie

Čipové sady B550 už nemajú podporovať staršie Ryzen 1. a 2. generácie

 

Nové základné dosky sa dostanú na trh v júni.

Aby ste si vychutnali moderné funkcie už nebudete musieť siahať po najdrahších kúskoch od AMD. Spoločnosť totiž uvádza na trh nový čipset B550, ktorý bude mať podporu PCIe 4.0. Doteraz bola funkcia dostupná len v špičkových, drahších modeloch základných dosiek X570.

Nový štandard pásma PCI Express 4.0 poskytuje do budúcna zhruba dvojnásobnú priepustnosť oproti predchodcovi a je lepšie pripravený pre moderný aj prichádzajúci hardvér. Modely základných dosiek s čipovou sadou B550 by sa mohli dostať na trh niekedy v polovici júna 2020. 

Čipová sada B550 prináša benifity oproti B450 aj v podpore 2. generácie USB 3.1 a dokonca sa hovorí aj o podpore SLI. Nový čipset však nanešťasie neprináša len výhody. Pätica AM4 pre procesory AMD sa nezmení, ale aj napriek tomu už základné dosky B550 nemajú podporovať staršie procesory Ryzen 1. a 2. generácie.

Čipová sada tiež nemá podporovať procesory s integrovaným grafickým jadrom akými sú napríklad Ryzen 5 3400G. Dôvodom má byť limitovaná veľkosť pamäte ROM a pre výrobcov sa tak stáva náročnejšie zachovať podporu pre všetky druhy procesorov, minulé aj budúce.  Či bude podpora týchto procesorov zabezpečená prípadnými novými verziami BIOS v nových základných doskách uvidíme. Zahraničné obchody už začínajú nové základné dosky pridávať do svojich ponúk a tak spustenie predaja u nás môžeme tiež očakávať v blízkej dobe.

 Zdroj: DSOG, Techspot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk