ROG na tohtoročnom CES išlo na maximum

ROG na tohtoročnom CES išlo na maximum

 

Nový rok je tu už pár dní, no to neznamená iba nutnosť konečne dojesť vianočný zemiakový šalát, ale aj konferenciu CES a radu noviniek od herných a iných spoločností. Spoločnosť ROG si pre svojich fanúšikov každý rok niečo pripraví a ani tento nie je výnimkou. Všetky najnovšie pikošky, vylepšenia a pripravované kúsky sme mali možnosť vidieť už pred pár dňami na exkluzívnom brífingu, no teraz konečne nastal čas, kedy vám o nich môžeme povedať.

Za tohtoročné heslo si v ROG vybrali “Maxed Out”, teda na maximum a po zhliadnutí noviniek sa s týmito slovami nedá nesúhlasiť. Čo hmatateľné aj nehmotné prináša ROG do svojich najnovších zariadení? Najnovšie procesory, grafické karty, pokorené hranice, nové technológie a radu ďalších chuťoviek.

Nové periférie z rady ACE nadchnú e-športových nadšencov

ROG sa spojilo so spoločnosťou Aim Lab a prinieslo myš ROG Harpe Ace Aim Lab Edition a podložku ROG Hone Ace Aim Lab Edition. Vďaka použitiu inovatívnych materiálov sa môže myška pochváliť váhou len 54 gramov a so senzorom ROG Aimpoint s podporou až 3600 DPI poteší aj tých najnáročnejších hráčov. V spojení s podložkou na ktorej spodnej časti je priamo vytlačená ryska budú môcť hráči kvantifikovať a analyzovať svoje pohyby a zlepšiť tak svoje výsledky. Nehovoriac o novinke v programe Aim Lab, ktorá sa volá X ROG 360 Task a ponúkne hráčom možnosť zlepšovať svoje mierenie a reakcie v 360° prostredí. Do modelovej rady Ace patrí ešte kvalitná klávesnica s menom Falchion Ace a 75% rozložením.

To však nie je jediná klávesnica, ktorú ROG predstavilo. Nový kúsok nazvaný ROG Azoth ponúka 75% rozloženie, bezdrôtové pripojenie a funkcionalitu, ktorá sa dá často nájsť len na zákazkových, alebo DIY kúskoch. Vymeniteľné spínače, kvalitný lubrikant Krytox GPL-205-GDO, trojica spínačov navyše, či štetec na čistenie sú len niektoré bonusy, ktoré Azoth ponúka. Poteší aj kompaktný OLED panel v hornej časti, ktorý dokáže ukázať status klávesnice, spôsob pripojenia, či vlastné animácie. Základné nastavenia klávesnice je možné ovládať buď troj-smerovým tlačidlom priamo na nej, alebo všetky aj komplexnejšie veci si môžu hráči prispôsobiť cez softvér ROG Armoury Crate. ROG Azoth je kompatibilná nielen s Windows a Linux zariadeniami, ale poslúži aj na zariadeniach s MacOS.

ROG prekonalo hranicu 500 Hz a prináša OLED bližšie ku hráčom

Tam, kde bežným ľuďom stačí na monitoroch 60 Hz obnovovacia frekvencia, sú náročnejší hráči vyžadujúci trojciferné čísla. 165 Hz sa pomaly stáva zlatým štandardom, no každé FPS navyše môže byť v hrách rozdielom medzi životom a smrťou, medzi výhrou a potupnou porážkou. Spoločnosť ROG sa rozhodla priniesť doposiaľ najrýchlejší monitor a hoci minulý rok sľúbili priniesť až 500 Hz model, túto hranicu vďaka kolaborácií so spoločnosťami NVIDIA a AOU prekonali a na trh uvádzajú 24” model ROG Swift Pro PG248QP. Túto rýchlosť samozrejme sprevádza pár kompromisov, ako panel postavený na TN technológií a 1080P rozlíšenie, no pre rýchle FPS hry obľúbené v e-športoch je stále ako stvorený.

Komu by TN panel nevyhovoval ulahodí model ROG Swift OLED PG27AQDM, ponúkajúci, ako už názov napovedá, OLED panel, uhlopriečku 27 palcov, rozlíšenie 1440p, 0.3ms odozvu a frekvenciu až 240 Hz. Samozrejmosťou je podpora HDR s maximálnou svietivosťou 1000 nitov, softvérové OSD ovládanie, RGB podsvietenie na zadnej strane a všetky moderné vymožiteľnosti, po ktorých môžu hráči túžiť.

WiFi 6 je minulosť, nech žije WiFi 7

WiFi 7 je veľkou evolúciou na poli bezdrôtovej komunikácie. Oproti predošlým generáciám podporuje 320 MHz kanály v 6 GHz pásme, čo znamená teoreticky dvojnásobné rýchlosti oproti WiFi 6. WiFi 7 prichádza s ďalšími novinkami, ako Multi-Link Operation a Multi-RU Puncturing. Doposiaľ dokázali zariadenia komunikovať len v jednom pásme, či už 2.4 GHz, alebo 5 GHz. Vďaka Multi-Link Operation je možné komunikovať naraz vo viacerých pásmach a inteligentný systém dokáže priradiť to najlepšie pásmo pre každú úlohu. Multi-RU Puncturing zase znižuje potenciálne rušenie ktoré môže nastávať v prítomnosti viacerých bezdrôtových zariadení a tým zvyšuje celkovú stabilitu pokrytia aj jeho priepustnosť. WiFi 7 však nie je iba v teoretickej rovine, nakoľko spoločnosť ROG prináša nové routery, ktorých momentálny kráľ sa volá ROG Rapture GT-BE98.

Nový, menší, výkonnejší

ROG G22 je herný desktop s objemom len 10 litrov, čiže je až o 40% menší ako jeho predchodza ROG G21. Jeho kovové šasi ponúkne viacero konfigurácií, od menej výkonných kúskov, ktoré poslúžia ako media centrum, cez e-športovo ladené kúsky, až po úplnú špičku, čo sa výkonu týka.

Nádielka herných notebookov

Notebookové novinky sa dočkali zakomponovania najnovších grafických kariet Nvidia až po RTX 4090 Mobile, nových procesorov Intel 13tej generácie až po i9 a AMD Zen 4 s maximálnym počtom až 16 jadier, vynoveného dizajnu či nového štandardu ROG Nebula displejov, ktoré musia spĺňať minimálne požiadavky ako minimálne QHD rozlíšenie, aspoň 240 Hz frekvenciu, najmenej 500 nitov svietivosti a prinajmenšom 100% pokrytie farebného spektra DCI-P3.

ROG Strix Scar 18 a 16, G18 a G16

Hardvérovo ponúkajú notebooky Strix Scar 18 a 16, G18 a G16 tie najnovšie procesory od Intelu a Nvidia grafické karty až RTX 4090 Mobile v spojení s DDR5 RAM, PCIe 4.0 úložiskom, a ROG Nebula displejmi. Samozrejmosťou sú WiFi 6E, FHD IR webkamera, Thunderbolt 4 porty a veľká batéria.

ROG Strix Scar 17 a G17

Kúsky ROG Strix Scar 17 a G17 asi tiež netreba predstavovať nakoľko sú stále snom mnohých hráčov a niet sa čomu čudovať, keď sa v nich spája vysoký výkon s funkcionalitou stvorenou priamo pre hráčov. Nové chladenie, ktoré využíva celú zadnú časť šasi uchladí aj tie najvýkonnejšie komponenty a s procesormi až Ryzen 9 na technológií Zen 4 v spojení s najnovšími grafickými kartami sa niet čomu diviť.

ROG Zephyrus M16

Model z rady Zephyrus s označením M16 prichádza s úplne novým vzhľadom s lištami z lešteného hliníka, vynoveným AniMe matrix displejom na zadnej strane obrazovky a novou farbou “off black”. Vďaka vylepšeniam na poli chladenia si dokáže nový Zephyrus M16 poradiť aj so 145 wattovou verziou grafickej karty RTX 4090 a priniesť tým výkon porovnateľný s niektorými high-end desktopmi.

Po stránke parametrov disponuje nový Zephyrus G14 najnovšími AMD procesormi, až do modelu Ryzen 9 6900HX a grafickými kartami AMD až do RX 6800S. Tieto dva kompomenty v spojení s DDR5 pamäťami bude poháňať panel s QHD rozlíšením, 120Hz obnovovacou frekvenciou, odozvou 3ms, svetlosťou až 500 nitov a 100% pokrytím DCI-P3 farebného spektra. Ďalšie parametre tejto rady tiež nie sú na zahodenie a v rýchlosti môžeme spomenúť batériu s kapacitou 76Wh, WiFi 6E, 18.5 mm hrúbku, 1.65 kg váhu, a IR camera s podporou Windows Hello.

Zephyrus Duo 16

Nadmieru zaujímavé zariadenie Zephyrus Duo 16 do roka 2023 vstupuje rovnako, ako minulý rok, teda s menšími, no stále zaujímavými zmenami. Vďaka svojmu otvárateľnému dizajnu, pri ktorom sa po otvorení notebooku nadvihne druhá obrazovka prezývaná ScreenPad+ do ergonomickej polohy, stále disponuje nadmieru schopným chladením ako tradičné notebooky, no posledná verzia sa dočkala ešte lepších pántov, ktoré druhý displej nielen nadvihnú, ale prisunú aj bližšie ku hlavnému displeju, vďaka čomu používatelia získaju pocit takmer neprerušenej obrazovky.

Toto monštrum budú samozrejme poháňať tie najlepšie procesory, až do 16 jadrového Ryzen 9 modelu, grafické karty až Nvidia RTX 4090, DDR5 RAM, ponúkne WiFi 6E, až samozrejme aj PCIe 4.0 úložisko.

ROG Flow X13 a Z13

V novom ROG Flow X13, ponúkajúcom o 10mm kompaktnejšie telo oproti predošlému roku sa snúbia procesory až Ryzden 9, spolu s grafickou kartou až Nvidia RTX 4070 a 75Wh batériou. Spolu s ROG Nebula displejmi podporujúcimi dotykové ovládanie a šasi zameraným na konvertibilitu, bude ROG Flow X13 úžasným spoločníkom nielen na cestách, ale po pripojení na externý displej aj doma. Model Flow Z13 zase prináša radu menších vylepšení, ako nový dizajn vapor-chamber chladenia, vďaka ktorému poteší toto kompaktné zariadenie grafické karty až RTX 4060. A vylepšenia výkonu sa samozrejme dočkala aj externá grafická karta XG Mobile, tentokrát s až RTX 4090.

Celú prezentáciu si môžete prezrieť na YouTube.

Zdroj: ROG, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk