Acer predstavuje radu noviniek

Acer predstavuje radu noviniek

 

Herný sektor plánuje firma Acer obohatiť hneď o niekoľko kúskov. Najväčším lákadlom je jednoznačne herný desktop Predator Orion X.

Dizajn inšpirovaný sci-fi vesmírnou kapsulou, v maximálnej konfigurácii až 24-jadrový procesor Intel i9-13900KS 13. generácie, grafická karta NVIDIA GeForce RTX 4090, 32GB DDR5 RAM a 2TB miesta na SSD potešia nejedného herného nadšenca. Navyše, samotná skrinka je špeciálne prispôsobená na vlastné úpravy a tak si na svoje prídu aj veční kutilovia. Produktu sa dočkáme niekedy v septembri a jeho cena bude od 2499 eur v najnižšej konfigurácii.

Dokonalé spojenie s vyššie spomínaným herným delom vám prinesie jeden z dvoch novo predstavených monitorov. Prvým je model Nitro XZ452CU V, ktorý disponuje až 44,5-palcovou obrazovkou s ultraširokým pomerom strán 32:9 (5120 × 1440 px) a zakrivením 1500R. Okrem toho má obnovovaciu frekvenciu 165Hz a technológie ako AMD FreeSync™ Premium Pro, BlueLightShield Pro, Flickerless, Low-dimming a ComfyView pre maximálny pôžitok z hrania. Druhým predstaveným monitorom je model Predator X34 V. Opäť ide o širokouhlý monitor, no tentoraz už len 34-palcový s rozlíšením UWQHD (3440 × 1440 px). Disponuje ale obnovovacou frekvenciou až 175Hz, minimálnou odozvou v hodnote 0,1 ms a zakrivením 1800R. Oba monitory majú na náš trh doraziť v poslednom štvrťroku 2023 a cena by mala byť 1099 eur za model Nitro a 1299 eur za model Predator.

Spoločnosť Acer nezabúda ani na fanúšikov prenosnejších herných zariadení a predstavila nám rovno štyri novinky, resp. aktualizácie zo série jej herných notebookov – Predator Triton 17 X,  Predator Helios Neo 16, Predator Triton 14 a Predator Helios 3D 15 SpatialLabs Edition. Tie prichádzajú s novým dizajnom a podporou špičkových technológií: procesorov Intel® Core™ 13. generácie a grafických procesorov radu NVIDIA® GeForce RTX™ 40. Nové notebooky Predator Triton 17 X a Predator Helios Neo 16 sú vďaka výkonným komponentom a prémiovým možnostiam zobrazenia určené ako pre hráčov, tak pre tvorcov. Tenký a výkonný počítač Predator Triton 14 je ideálny na prácu aj zábavu, zatiaľ čo jeho elegantný a nenápadný dizajn sa hodí do akéhokoľvek prostredia. Posledný z menovaných Predator Helios 3D 15 SpatialLabs™ Edition prináša do sveta hier stereoskopické 3D bez okuliarov a vlieva nový život do viac ako 70 moderných aj klasických titulov, pričom ďalšie neustále pribúdajú. Modely môžeme očakávať postupne v máji a v júni tohto roku s cenovkou od 1499 eur až do závratných 4499 eur v závislosti od konkrétnych modelov a zvolených konfigurácií.

Od herného sektora sa pomaly presunieme k pracovnému a multimediálnemu, kde nám boli predstavené nové firemné notebooky zo série TravelMate, ktoré sú poháňané procesormi Intel ® Core ™ vPro 13. generácie a vybavené špičkovými OLED displejmi s pomerom strán 16:10, vysokým rozlíšením, 65Wh batériami s rýchlym nabíjaním a dlhou výdržou, a zabezpečeným prihlasovaním pomocou čítačky odtlačkov prstov alebo infračervenej kamery. Zariadenia môžeme očakávať už  v máji a mali by sa pohybovať v cenách od 999 eur až do 1399 eur za ich najnižšie konfigurácie.

Ďalšou novinkou sú výkonné konvertibilné Chromebooky Acer Chromebook Spin 714 a Acer Chromebook Enterprise Spin 714. Nový rad Chromebookov je určený jednotlivcom, rodinám, ale aj firmám. Vybavený je novými procesormi Intel ® Core ™ 13. generácie, batériou s desaťhodinovou výdržou a rýchlonabíjaním a novými funkciami. Dodáva sa v ekologickom balení, ktoré je vyrobené z plne recyklovateľných materiálov. Štrnásťpalcový Chromebook s pomerom strán 16:10 takisto ponúka živý obraz a kvalitné videokonferencie vďaka WUXGA displeju so 100% pokrytím farebného priestoru sRGB, vstavanej QHD 2K webovej kamere a DTS ® zvuku. Používatelia pracujúci na cestách a študenti môžu využívať Chromebook 2 v 1 naplno vďaka flexibilnému 360° konvertibilnému režimu a rýchlonabíjaciemu stylusu USI.

Čo by to v dnešnej dobe bolo za predstavovanie noviniek bez ekologickej vložky? Acer tak rozšíril svoj ekologický rad produktov Vero. Patrí do neho notebook Acer Aspire Vero 15 a laserový projektor Acer Vero PL3510ATV. Oba tieto produkty sú navrhnuté tak, aby vybavili podniky a spotrebiteľov vysokovýkonnou a energeticky úspornou technológiou a zároveň im poskytli viac možností, ako znížiť uhlíkovú stopu. Notebook Aspire Vero 15 je poháňaný procesormi Intel ® Core ™ 13. generácie s grafikou Intel ® Iris ®Xe. Okrem iného sa tento model pýši technológiou Acer VeroSense™ pre správu batérie a webovou kamerou s rozlíšením 1440p QHD, ktorá sa môže pochváliť technológiami Acer PurifiedView™ a Acer PurifiedVoice™ pre jednoduchšiu spoluprácu. Notebook bude dostupný v máji a cena by mala byť od 899 eur.

Spoločnosť Acer na trh uviedla aj projektor Acer Vero PL3510ATV s rozlíšením Full HD, diódou so svietivosťou 4 800 ANSI lúmenov a životnosťou lampy 30 000 hodín, ktorá zaisťuje dlhotrvajúci jas. Úsporná konštrukcia laserového projektora navyše šetrí až o 48% viac energie v porovnaní s inými projektormi s lampou, čo v konečnom dôsledku znižuje celkové náklady na vlastníctvo a uhlíkovú stopu vďaka predĺženej životnosti produktu. Projektora sa dočkáme niekedy v septembri a podľa oficiálnych informácií bude stáť 1399 eur.

Dcérska a na ekológiu zameraná spoločnosť Acerpure Inc. predstavila čističku vzduchu Acerpure Pro Vero, ktorá ako prvá svojho druhu vo svojom tele využíva recyklované materiály (PCR), čím nadväzuje na ekologicky šetrný rad Vero svojej materskej spoločnosti Acer. Spoločnosť Acerpure Inc. sa zameriava na vývoj lifestylových a spotrebiteľských produktov, ktoré využívajú chytré funkcie na zlepšenie kvality života a zároveň prospievajú životnému prostrediu. Čistička bude dostupná v máji, ale cena zatiaľ nebola špecifikovaná.

Poslednou novinkou spoločnosť Acer nielenže obohacuje ponuku svojich ekologických produktov, ale takisto rozširuje svoje portfólio. Predstavením elektrobicykla „ebii“ tak firma vstupuje do pre nej úplne nového segmentu. Ide o jednomotorový elektrobicykel s umelou inteligenciou, ktorý využíva inteligentnú riadiacu jednotku, v ktorej sa nachádza všetko potrebné na príjemnú a bezproblémovú jazdu. Asistent „ebiiAssist“ sa automaticky prispôsobuje podmienkam na trase, sile šliapania a preferenciám jazdca, aby jazda bola ešte plynulejšia. Batérie s dlhou výdržou, inteligentnými bezpečnostnými funkciami a minimalistickým ľahkým dizajnom umožňujú používateľom pohybovať sa ulicami mesta štýlovo a pohodlne s ľahkosťou a zároveň zanechávať menšiu uhlíkovú stopu. Presné špecifikácie, ceny a dostupnosť sa budú líšiť podľa krajiny predaja. Preto je nutné v prípade záujmu sledovať oficiálne webové stránky výrobcu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk