Acer predstavuje nový Swift Edge 16

Acer predstavuje nový Swift Edge 16

 

Spoločnosť Acer predstavila inovovaný notebook Acer Swift Edge 16, ktorý je určený pre dynamických profesionálov vyžadujúcich od svojho hardvéru vysoký výpočtový výkon, produktivitu a prenositeľnosť.

Tento ľahký notebook je poháňaný procesormi AMD Ryzen™ radu 7040 a grafikou až AMD Radeon™ 780M pre výkon a vizuálne efekty novej generácie a pri niektorých modeloch s vybranými procesormi sa môže pochváliť technológiou AMD Ryzen™ AI, ktorá zariadenie umožňuje držať krok s dnešnými požiadavky na umelú inteligenciu a ďalšími funkciami.

Swift Edge 16 je vybavený úžasným 16" 3,2 K OLED displejom s vylepšenou obnovovacou frekvenciou 120 Hz a podporou 100% pokrytia farebného priestoru DCI-P3, ktorý poskytuje verné farby a obraz. Tento notebook s operačným systémom Windows 11 sa môže pochváliť aj kompatibilitou až Wi-Fi 7, bezpečnostným procesorom Microsoft Plutón a radom šikovných funkcií, takže používatelia môžu zostať pripojení k rýchlemu bezdrôtovému pripojeniu a mať zabezpečené súkromné dáta.

Vizuálne výrazný dizajn a špičkový displej

Acer Swift Edge 16 vyžaruje sebavedomie, pretože sa pýši pútavým dizajnom a schopnosťami farebného displeja, ktoré určite vzbudia pozornosť. Jeho ultratenké a ľahké telo z horčíkovej zliatiny meria iba 12,95 mm, váži iba 1,23 kg a je opatrené elegantným olivovo čiernym povrchom. Užívatelia si môžu dopriať sledovanie obrazu ako v kine na 16" 3,2K OLED paneli (3 200 × 2 000 px) s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, podporou 100% pokrytia farebného priestoru DCI-P3 a dobou odozvy 0,2 ms. V kombinácii s kontrastným pomerom 1 000 000:1, špičkovým jasom 500 nitov a certifikáciou VESA DisplayHDR™ True Black 500 ponúka tento OLED notebook presné a kontrastné farby, ktoré si môžete vychutnať.Displej s certifikáciou TÜV Rheinland Eyesafe® tiež pomáha znižovať expozíciu modrej pohodlie pri dlhšom sledovaní obrazu.

Optimalizovaný výkon a zabezpečenie využívajúce umelú inteligenciu

Swift Edge 16 využíva najnovšie procesory AMD Ryzen™ radu 7040 pre čistý výkon a vysokú energetickú účinnosť, ktorá udržuje notebook v prevádzke dlhšie, keď je odpojený od napájania, a zároveň využíva až grafiku AMD Radeon™ 780M pre pohlcujúce vizuálne efekty. Vďaka technológii AMD Ryzen AI pri modeloch s vybranými procesormi prináša špecializovaný engine nové zážitky s umelou inteligenciou, ako je napríklad vylepšenie kvality videa v reálnom čase pre videohovory. Vďaka vstavanému bezpečnostnému procesoru Microsoft Pluton, ktorý je v predvolenom nastavení povolený, dodáva Switch Edge 16 dodatočnú ochranu, ktorá pomáha brániť sa proti sofistikovaným útokom, zatiaľ čo čítačka odtlačkov prstov podporujúca Windows Hello umožňuje biometrické overovanie počítača so systémom Windows 11.

Tento notebook s procesorom AMD Ryzen je tiež vybavený až 32 GB pamäte LPDDR5 RAM a až 2TB PCIe Gen 4 SSD úložiskom pre rýchly prenos dát, nižšiu latenciu a rýchlejšie načítanie dát, zatiaľ čo technológia chladenia TwinAir s vylepšeným dizajnom ventilátora a prívodu vzduchu do klávesnice pomáha zaisťovať chod notebooku na plný výkon.

Inteligentné funkcie a bezproblémové pripojenie s Wi-Fi 7

Najnovšia verzia radu Swift Edge prichádza s podporou až Wi-Fi 7, ktorá sa môže pochváliť zvýšenou rýchlosťou až 5,8 Gb/s, nízkou latenciou pod 2 ms a funkciou multi-link pre rýchle a spoľahlivé bezdrôtové pripojenie. Swift Edge 16 je tiež vybavený sadou chytrých funkcií, ktoré pomáhajú zvýšiť celkovú produktivitu a jednoduchosť používania. Vďaka podpore Window Studio Effects sa môžu používatelia počas videokonferencií prezentovať v tom najlepšom svetle vďaka webovej kamere s rozlíšením 1440p QHD, automatickému počtu snímok za sekundu, korekciou pohľadu a pokročilému rozostreniu pozadia. Webová kamera je tiež vybavená funkciami Acer Temporal Noise Reduction (TNR) a Acer PurifiedVoice ™ s redukciou šumu pomocou umelej inteligencie, ktoré zaisťujú lepší zážitok z videohovorov. Nechýbajú ani klávesnice plnej veľkosti a rad potrebných portov pre pripojenie; dva porty USB typu A, dva porty USB 4 typu C PD 65 W s možnosťou rýchleho nabíjania a zobrazenia, HDMI 2.1 a čítačka kariet Micro SD.

Cena a dostupnosť

Swift Edge 16 (SFE16-43) bude k dispozícii v júli za cenu od 1 199 €.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk