ASUS Republic of Gamers ukázal na veľtrhu Gamescom 2023 herné novinky

ASUS Republic of Gamers ukázal na veľtrhu Gamescom 2023 herné novinky

 

Značka Republic of Gamers (ROG) uviedla na veľtrhu Gamescom svoje herné novinky. Hráči a fanúšikovia ROG sa dočkali modernizovaných základných dosiek s chipsetom Z790, herných OLED monitorov a najnovších produktov pod spoločnou značkou ROG x Evangelion.

Základné dosky ASUS Z790

Počas akcie ASUS predstavil základné dosky ROG Maximus Z790 Dark Hero, ROG Strix Z790 Gaming WiFi II a TUF Gaming Z790 Pro WiFi, ktoré podporujú procesory Intel Core 12., 13. a nadchádzajúce generácie. Tieto základné dosky ponúkajú rozhranie PCIe 5.0 a podporu pamätí DDR5 a poskytujú užívateľom lepšiu konektivitu, možnosti ladenia výkonu, efektívne riešenie chladenia a množstvo ďalších funkcií.

Modely ROG Z790 Dark Hero a Strix Z790 Gaming WiFi II sú vybavené technológiou WiFi 7 a najnovšími anténami ASUS WiFi Q-Antenna, ktoré umožňujú výrazne vyššie rýchlosti vďaka tomu, že do každého prenosu sa zmestí viac dát. Konkrétne ROG Z790 Dark Hero ponúka šírku pásma až 320 MHz, zatiaľ čo rýchlosť spojenia môže dosiahnuť až 5,8 Gb/s. Doska TUF Gaming Z790-Pro WiFi ponúka podporu WiFi 6E a obsahuje najnovšie ASUS WiFi Q-Antenna pre lepší bezdrôtový výkon a pohodlné nastavenie.
Nové základné dosky sú vybavené exkluzívnymi technológiami ASUS, ako sú AI Overclocking, AI Cooling II, Two-Way AI Noise Cancelation a ASUS Enhanced Memory Profile II (AEMP II), ktoré zjednodušujú nastavenie PC a zvyšujú jeho výkon. Dosky ponúkajú mnoho USB portov a podporu rýchleho nabíjania na prednom konektore USB typu C s rýchlosťou 20 Gb/s a funkciou USB Wattage Watcher. Inštalácia je jednoduchá, pretože tieto základné dosky obsahujú funkcie pre nadšencov uľahčujúcich montáž aj diagnostiku, vrátane Q-Antenna, Q-LED, Q-Release slot PCIe a M.2 Q-Latch. Kliknutím sem sa dozviete viac.

Monitor ROG Swift OLED PG32UCDM

ROG Swift OLED PG32UCDM je prvý 32-palcový herný OLED monitor na svete s rozlíšením 4K. Vyznačuje sa superrýchlou obnovovacou frekvenciou 240 Hz a dobou odozvy 0,03 ms (GTG). Využíva technológiu QD-OLED, ktorá poskytuje špičkový jas 1000 nitov, vynikajúcu vernosť farieb, široký gamut, výnimočný kontrast a vylepšené subpixelové rozloženie pre jasnejší a ľahko čitateľný text. Model PG32UCDM je vybavený vynikajúcim chladením vrátane vlastného chladiča a grafenového materiálu, ktorý chráni OLED panel pred rizikom vypaľovania obrazu. Funkcia Smart KVM umožňuje používateľom ovládať dve zariadenia pomocou jednej klávesnice a myši bez toho, aby potrebovali ďalší hardvér alebo softvér. Užívatelia môžu používať režim PIP s klávesovými skratkami pre prepínanie zariadenia ovládaním pomocou jednej klávesnice a myši. PG32UCDM ponúka aj bohaté možnosti pripojenia, vrátane DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 a USB Type-C s funkciou napájania. Predpokladaný dátum uvedenia monitora na trh je v 1. štvrťroku 2024.

Monitor ROG Swift OLED PG34WCDM

ROG Swift OLED PG34WCDM je 34-palcový ultraširokouhlý (3440 x 1440) herný OLED monitor, so zakrivením obrazovky 800R, obnovovacou frekvenciou 240 Hz, dobou odozvy 0,03 ms (sivá-sivá) as vlastným chladom. Monitor PG34WCDM má špičkový jas 1300 nitov a je kompatibilný s technológiou DisplayHDR True Black 400. Kompatibilita s technológiou G-SYNC zaisťuje mimoriadne plynulý obraz bez trhania as nízkou latenciou. Zabudovaný Smart KVM umožňuje používateľom ovládať dve zariadenia pomocou klávesnice a myši. Pripojenie USB 3.2 umožňuje veľmi rýchly prenos súborov cez dva vstupné zdroje. PG34WCDM ponúka bohaté možnosti pripojenia, vrátane DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 a USB Type-C s funkciou napájania až 90 W. Očakáva sa, že tento model bude k dispozícii v prvom štvrťroku 2024.

Monitor ROG Swift OLED PG49WCD

Monitor ROG Swift OLED PG49WCD je 49-palcový herný OLED monitor so super-ultraširokouhlým displejom (5120 x 1440), panelom QD-OLED 1800R s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a dobou odozvy 0,03 ms pre pohlc. Pre lepší výkon a zaistenie dlhej životnosti panelu QD-OLED obsahuje PG49WCD vlastný chladič a grafenovú fóliu pre lepší odvod tepla, ktorá znižuje riziko napaľovania a zvyšuje maximálny jas až na 1000 nitov². Vstavaná funkcia Smart KVM umožňuje používateľom ovládať dve zariadenia pomocou klávesnice a myši, a to všetko bez nutnosti použitia špecializovaného softvéru alebo ďalšieho hardvéru. Užívatelia môžu prenášať súbory medzi oboma vstupnými zariadeniami prostredníctvom superrýchleho pripojenia USB 3.2. Monitor ponúka celý rad možností pripojenia vrátane portu USB Type-C s funkciou nabíjania zariadenia až 90 W, DisplayPort 1.4 a HDMI 2.1. Monitor PG49WCD bude v predaji od októbra 2023 a jeho cena bude 1499 dolárov.

Herný WiFi 7 router ROG Rapture GT-BE98 Pro

ROG Rapture GT-BE98 Pro je prvý štvorpásmový herný router s WiFi 7 na svete, ktorý využíva plný potenciál WiFi 7 s podporou 320MHz kanálov v pásme 6 GHz a ponúka až o 160% vyššiu rýchlosť ako predchádzajúca generácia WiFi 6. Modulácia 4K QAM navyše umiestni do prenosov viacerých dát, čo má za následok až o 20 % vyššiu maximálnu prenosovú rýchlosť, a poskytuje tak neuveriteľné rýchlosti až 30 000 Mb/s. Vďaka dvom ďalším revolučným funkciám - Multi-Link Operation a Multi-RU Puncturing - navyše dokáže GT-BE98 Pro poskytovať rýchlejšie a efektívnejšie bezdrôtové pripojenie. GT-BE98 Pro je vybavený hernými funkciami vrátane trojúrovňovej akcelerácie hier, herného portu a QoS, ktoré znižujú lagovanie a latenciu pri hraní hier. Použitie GT-BE98 Pro s PC zostavami vybavenými základnými doskami Z790 s WiFi 7 umožňuje užívateľom využívať najnovšie funkcie WiFi 7.

Kolekcia ROG x Evangelion

ROG nedávno predstavila najnovšie produkty pod spoločnou značkou ROG x Evangelion, ktorých ústredným motívom sú postavy EVA-02 a Asuka zo známeho anime seriálu Evangelion. PC stavitelia a milovníci anime teraz môžu získať prémiové komponenty a periférie ROG vyvedené v klasickom červeno-oranžovom sfarbení EVA-02 s vlastnými polepmi a grafikou s motívom Evangelionu. Patrí medzi ne základná doska ROG Maximus Hero, grafická karta ROG Strix GeForce RTX, AIO chladič ROG Ryujin, herná skriňa ROG Hyperion, držiak grafickej karty, herné periférie a ďalšie vybavenie.

ZAUJÍMAVOSTI NA STÁNKU

PC skriňa ROG Hyperion GR701 White Edition

ROG Hyperion GR701 White Edition je počítačová skriňa formátu E-ATX, ktorá ponúka podporu pre dva 420mm radiátory, štyri 140mm ventilátory, kovový držiak GPU, úložisko súčiastok, rozbočovač ventilátorov ARGB a dva porty USB typu C na prednom paneli s rýchlym 60W. Vďaka bielej hliníkovej povrchovej úprave vnútorných rozvodov ponúka biela edícia kompletné vizuálne prepracovanie pôvodnej skrine GR701 Hyperion, ktorá dopĺňa ostatné komponenty a produkty ROG z bielej edície. V rámci veľtrhu Gamescom 2023 boli predstavené aj nový chladič ROG Ryujin III 360 ARGB White Edition a zdroj ROG Strix 1000 W Gold Aura White Edition.

Grafická karta ROG Matrix GeForce RTX 4090

Grafická karta ROG Matrix Platinum GeForce RTX 4090 využíva ako prvý na odvod tepla tekutý kov nanesený na matricu grafického procesora GPU. Vďaka tomu vykazuje skvelé teploty, vynikajúci trvalý výkon a nižšiu hlučnosť. 360mm radiátor s inovatívnymi magneticky prepojenými ventilátormi v sérii, výkonnejšie čerpadlo a väčší celoplošný chladiaci plech na grafickej karte spoločne zaisťujú bezkonkurenčný výkon a najvyšší takt GPU po vybalení z krabice. Navyše sa táto karta vyznačuje odvážnym a moderným dizajnom, ktorý je ideálny pre najpokročilejšie herné zostavy.

Zdroj ROG Loki SFX-L 1200W Titanium

ROG Loki 1200W je vysoko výkonný SFX-L zdroj určený pre PC zostavy s malými rozmermi (SFF). Vďaka veľkým ROG pasívam zaisťujúcim účinné chladenie dosahuje certifikácia 80 PLUS Titanium a ponúka viac ako 90% účinnosť od nízkej po maximálnu záťaž. Axiálny ventilátor a osvetlenie ARGB dodávajú štýl a funkčnosť a harmonizujú svetelné efekty v celom PC systéme. Loki 1200W je plne modulárny a pripravený na rozhranie ATX 3.0. Súčasťou je 16pinový kábel 12VHPWR na podporu výkonných grafických kariet. Desaťročná záruka zaisťuje spoľahlivosť a istotu, takže je základom každej SFF zostavy.

Mechanické spínače ROG NX Storm

Mechanické spínače ROG NX Storm využívajú kompozitný polyoxymetylénový (POM) materiál pre driek a polykarbonátové (PC) puzdro, ktoré zaisťuje mimoriadne hladké a hmatovo príjemné stlačenie klávesov. Stenová konštrukcia drieku zvyšuje stabilitu a zabraňuje vnikaniu prachu. Tieto spínače sú z výroby špeciálne vyladené a vopred lubrikované, aby bolo zaistené ostré a kľukavé stlačenie klávesov spojené so známym "klapavým" zvukom. Spínače ROG NX Storm sú kompatibilné s hernými klávesnicami ROG Strix Scope II 96 Wireless a ROG Strix Scope II.

ROG Moonstone Ace L

ROG Moonstone Ace L je herná podložka pod myš z tvrdeného skla, ktorá ponúka veľmi rýchle sklzy a ľahké pohyby myši. Povrch podložky ROG Moonstone Ace L je vyrobený z tvrdeného skla s tvrdosťou 9H a ponúka výnimočnú odolnosť a pevnosť v ťahu. Dodatočná povrchová úprava skleneného povrchu znižuje hlučnosť, takže pohyby po podložke pod myš zostávajú tiché a pri hraní vás tak nebude nič rozptyľovať. Plne silikónová základňa doplnená štýlovým označením ROG zaisťuje, že podložka pod myš zostane pevne na svojom mieste.

ROG Raikiri Pro

Raikiri Pro je vysoko prispôsobiteľný ovládač, ktorý ponúka všestranné pripojenie v troch režimoch - Bluetooth, 2,4 GHz RF alebo káblové pripojenie pomocou USB-C garantujúcu kompatibilitu s PC a notebookmi. Možno ho dokonca používať s konzolou Xbox prostredníctvom káblového pripojenia. Vstavaný OLED displej je možné naprogramovať tak, aby zobrazoval vlastné animácie a stavové indikátory alebo prepínal profily ovládača - a to aj počas hrania. Medzi ďalšie intuitívne ovládacie prvky patria štyri ľavé a pravé tlačidlá, ktoré je možné naprogramovať pre príkazy v hre alebo pre vykonávanie zmien citlivosti joysticku za chodu. Mŕtve zóny si môžete prispôsobiť v softvéri Armoury Crate. Ľavý a pravý trigger je možné tiež nastaviť do režimu krátkeho alebo plného rozsahu.

 

Inovácia základných dosiek BTF

Účastníci akcie Never Stop Gaming si tiež mohli prezrieť revolučné riešenie skrytých konektorov v podobe základnej dosky TUF Gaming B760M-BTF WIFI D4, základnej dosky TUF Gaming Z790 concept a grafickej karty ASUS GeForce RTX 4070 BTF concept. Konštrukcie so skrytými konektormi zjednodušujú vedenie káblov pre začínajúcich PC staviteľov a zlepšujú celkový vzhľad PC. Konektory sú dômyselne ukryté na spodnej strane základnej dosky a dizajn BTF zaisťuje čisté vedenie káblov, takže je ideálny pre nadšených staviteľov PC. Skryté konektory navyše zlepšujú prúdenie vzduchu, čo vedie k vynikajúcemu chladiacemu výkonu.

Grafická karta ASUS GeForce RTX 4070 BTF sa môže pochváliť revolučným dizajnom, ktorý eliminuje potrebu tradičných 8-pinových alebo 16-pinových externých napájacích konektorov na karte. Pridáva nový konektor, ktorý umožňuje prenášať napájanie priamo zo slotu pre výkonnú grafickú kartu na základnej doske. V kombinácii so základnou doskou a šasi so skrytými konektormi sa výrazne zjednodušuje proces zostavovania a organizácie káblov, pretože odpadajú viditeľné káble na prednej strane počítača.

 

Chladič TUF Gaming LC II 360 ARGB

Rad odolných vodných AIO chladičov TUF Gaming LC II 360 ARGB pre procesory poskytuje výkon a funkcie potrebné na dosiahnutie toho najlepšieho v bežných herných zostavách. Chladiaca kvapalina preteká cez osvetlenú styčnú plochu a cez zosilnené opletené 400mm hadice, než dorazí k vysokokapacitnému radiátoru chladenému tromi 120mm ventilátormi ARGB - tie sú opatrené drážkovanými lopatkami pre optimálne prúdenie vzduchu a zníženie hlučnosti. Prvky Aura Sync ARGB osvetľujúce ventilátory chladiča a logo TUF Gaming na kryte čerpadla zaisťujú, že celok vyzerá štýlovo. TUF Gaming LC II 360 ARGB je navrhnutý ako štýlový doplnok k základným doskám TUF Gaming a obsahuje osvetlenie Aura Sync, ktoré osvetľuje ventilátory chladiča a logo TUF Gaming na kryte čerpadla.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk