Spoločnosť Lenovo predstavuje Legion 9i, prvý herný notebook na svete s umelou inteligenciou

Spoločnosť Lenovo predstavuje Legion 9i, prvý herný notebook na svete s umelou inteligenciou

 

Spoločnosť Lenovo predstavilo novú vlajkovú loď Lenovo Legion™ 9i (16”, 8), prvý 16-palcový herný notebook v ekosystéme Lenovo Legion, ktorý má zároveň ako prvý na svete samostatný kvapalinový chladiaci systém.

Je navrhnutý pre hráčov a tvorcov, ktorí majú náročné požiadavky na grafické pracovné postupy a potrebujú vo svojej taške kompletné vývojárske štúdio. Lenovo Legion 9i uzatvára rad Lenovo Legion, ktorý zahŕňa aj rad Lenovo Legion Pro pre súťaživých hráčov a rad Lenovo Legion Slim pre hráčov, ktorí oceňujú agilitu, rovnako ako displeje a periférne zariadenia Lenovo Legion. Dnes boli tiež predstavené dve verzie herných batohov Lenovo Legion GB700 a GB400 pre 16-palcové notebooky, ktoré ponúkajú hráčom na výber medzi tenkou a ľahkou agilitou alebo extra priestorom bez potreby obetovania ochrany ich notebooku Lenovo Legion 9i (16", 8) alebo akékoľvek iných notebookov a príslušenstva.

"Uvedenie Lenovo Legion 9i (16", 8) predstavuje najnovší vrchol inovácií herných notebookov Lenovo Legion. Lenovo Legion 9i je prvým notebookom v ekosystéme Lenovo Legion s integrovaným systémom kvapalinového chladenia a hardvérovým vyladením čipu AI. Vrchný kryt z futuristického materiálu „forged carbon“ okrem svojej jedinečnej estetiky predstavuje ľahší notebook pre hráčov a tvorcov, ktorí chcú len to najlepšie. Pri navrhovaní herných riešení sa neustále snažíme posúvať hranice. Lenovo Legion 9i (16", 8) pre nás stanovil novú latku, ktorú s radosťou splníme - a v budúcnosti prekonáme.

Jun Ouyang, viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti Lenovo pre spotrebiteľský obchodný segment, Intelligent Devices Group

Lenovo Legion 9i (16”, 8) Prináša budúcnosť s integrovaným kvapalinovým chladením a vrchným krytom z materiálu „forged carbon“

 

Lenovo Legion 9i (16", 8) nanovo definuje výkonný luxus v segmente herných notebookov. Od procesora Intel® Core™ i9-13980HX 13. generácie, až po grafickú kartu NVIDIA® GeForce RTX™ 4090 pre notebooky a buď 64 GB pretaktovanú 5600 MHz dvojkanálovú pamäť DDR5 RAM alebo bleskovo rýchlu 32 GB pretaktovanú 6400 MHz DDR5 dvojkanálovú pamäť RAM. Tento notebook je vybavený pozoruhodným hardvérom. Ale práve to, akým spôsobom sa uvoľňuje sila týchto výpočtových komponentov, robí Lenovo Legion 9i (16”, 8) skutočne výkonným.

Integrovaný kvapalinový chladiaci systém Legion Coldfront - prvý svojho druhu na 16-palcovom hernom notebooku - umožňuje Lenovo Legion 9i (16", 8) vydať maximálnych 230W TDP pri hmotnosti iba 2,56 kg. Systém navrhnutý v spolupráci s Cooler Master beží cez GPU VRAM, aby riadil teplo pri extrémnych herných maratónoch, pričom sa zapne keď GPU dosiahne 84 ° C, aby GPU opäť ochladil. Vďaka spojeniu AI vyladeného systému vzduchového chladenia s tromi ventilátormi a 6 333 samostatnými sacími otvormi zostáva Lenovo Legion 9i (16", 8) chladný aj pri tých najnáročnejších herných stretnutiach a tvorbe obsahu. Na prispôsobenie sa zvýšenej hmotnosti vlastného systému chladenia kvapalinou museli inžinieri spoločnosti Lenovo navrhnúť inovatívny nový vrchný kryt vyrobený z plátov „forged carbon“ , ktorý nielen šetrí hmotnosť, ale vďaka procesu výroby  má každý Lenovo Legion 9i na vrchnom veku svoj vlastný unikátny vzor tvorený plátkovou štruktúrou „forged carbon“.

Všetok extra výkon Lenovo Legion 9i ožíva na displeji Lenovo PureSight 3.2K Mini-LED s pomerom strán 16:10 a variabilnou obnovovacou frekvenciou 165 Hz. Tvorcovia môžu prepínať medzi farebnými priestormi DCI-P3 a sRBG v predinštalovanom softvéri X-Rite vďaka individuálnej továrenskej kalibrácii farieb displeja. Mini-LED displej s pomerom  94 % medzi obrazovkou a telom znamená úchvatne obrovský a ostrý obraz pre hráčov aj tvorcov obsahu a s až 2 TB úložiska PCIe (Gen 4) SSD poskytuje dostatok priestoru na ponorenie sa do nespočetného množstva krásnych hier.

Ponorenie je kľúčovým faktorom prístupu Lenovo Legion 9i (16", 8) k výkonnému luxusu. Funkcia Smart FPS čipu Lenovo LA-2 AI  je  priamo prepojená s displejom a sleduje snímky za sekundu a automaticky prispôsobuje výkon GPU a CPU, čím zaisťuje maximálny počet snímkov za sekundu bez ohľadu na herný scenár. Čip Lenovo LA-2 AI tiež synchronizuje Legion Spectrum RGB prítomné v pásoch okolo klávesnice a spodných krytov, na nápise Legion na hornom kryte a v klávesnici Lenovo TrueStrike RGB na každom tlačidle s vizuálmi na obrazovke - hráč sa tak skutočne ponorí do zážitkov na obrazovke. Okrem toho softvér Tobii Horizon  poskytuje bezprevodové sledovanie hlavy, ktoré dáva hráčom poskytuje ďalšiu úroveň ponorenia sa pri hraní ich obľúbených hier. Keď je čas vyraziť na cesty, Lenovo Legion 9i (16", 8) je vždy pripravený, vďaka 99,99Wh batérii,  ktorú je možné nabíjať3 pomocou priloženého 330W tenkého adaptéra  alebo 140W napájacieho adaptéra typu C®, ktoré sú súčasťou balenia. Pripojenie Wi-Fi 74 a Bluetooth 5.3 poskytuje Wi-Fi karta Filogic 380 od spoločnosti MediaTek s  bezdrôtovou rýchlosťou až 6,5 Gb/s.

 

Rovnako ako ostatné notebooky Lenovo Legion, aj Lenovo Legion 9i prichádza so systémom Windows 11 a 3-mesačným predplatným Xbox Game Pass Ultimate, takže si hráči môžu vychutnať stovky vysokokvalitných hier hneď od začiatku. Nahimic by SteelSeries poskytuje extra výhodu v hrách prostredníctvom pohlcujúceho 3D zvuku, ktorý umožňuje hráčom počuť spoluhráčov jasnejšie a zároveň zvyšuje priestorové povedomie, ktoré je tak kľúčové pre prvenstvo v rebríčkoch. Hráči, ktorí streamujú, ocenia ľahko nastaviteľné vyváženie a ovládacie prvky EQ, ktoré udržia zameranie na to, kde je potrebné – na víťazstvo.

Softvérová aplikácia Lenovo Vantage ponúka ďalší komplexný balík nástrojov typu všetko v jednom vrátane prehľadov výkonu v reálnom čase, ovládacích prvkov pretaktovania, ako aj inteligentného ovládania ventilátorov s novým vlastným režimom ventilátorov, ktorý hráčom umožňuje získať každú výhodu oproti konkurencii. Súčasťou každého zariadenia Lenovo Legion je aj služba Legion Arena, ktorá konsoliduje vlastnené hry z viacerých platforiem, aby hráči mohli na jednom mieste prehľadávať celú svoju knižnicu a rýchlo nájsť hru, ktorú chcú hrať. Voliteľná podpora Lenovo Premium Care je k dispozícii aj pre ľudí, ktorí chcú mať prístup k pokročilej technickej podpore s podporou na dosah ruky a preventívnou kontrolou stavu počítača.

Prenášajte herné vybavenie akýmkoľvek spôsobom: Herný batoh Lenovo Legion GB700 a GB400 pre 16-palcové notebooky

Herný batoh Lenovo Legion GB700 aj herný batoh Lenovo Legion GB400 pre 16-palcové notebooky poskytujú ochranu notebookov a príslušenstva v ekosystéme Lenovo Legion, pričom  ponúkajú individuálnejší výber na základe preferencií používateľa.  20L herný batoh Lenovo Legion GB700 je vybavený štyrmi nárazníkovými chráničmi v priestore pre PC a vonkajším povrchom potiahnutým PU pre bezkonkurenčnú ochranu. Hlavná priehradka je plne prispôsobiteľná tak, aby vždy skvele sedela. K dispozícii je tiež 12 vreciek - tri z nich sú skryté pre väčšiu bezpečnosť - na uloženie vybavenia, príslušenstva, nabíjačiek a všetkého ostatného. Popruhy batožiny v tvare X na chrbte a reflexné lemovanie ramenných popruhov dodávajú štýlovej taške pohodlie, pohodlie a bezpečnosť.

Herný batoh Lenovo Legion GB400 je určený pre hráčov, ktorí cestujú naľahko. Vďaka magnetickému zámku proti krádeži, popruhom batožiny v tvare X a priehradke, ktorá  sa úplne rozopne,  poskytuje batoh s objemom 18 l jednoduchý prístup k vyhradenému 16-palcovému puzdru na notebook, ako aj k vrecku na tablety alebo vreckové mobilné herné zariadenia, ako je novo oznámený Lenovo Legion Go. K dispozícii je tiež vrecko na zips na uloženie napájacieho adaptéra, ako aj dve vrecká pre ďalšie herné periférie.

 

Ceny a dostupnosť pre región EMEA

  • Lenovo Legion 9i s procesorom Intel bude k dispozícii od októbra 2023 s cenou začínajúcou od 4 199 eur vrátane DPH.
  • Herný batoh Lenovo Legion GB700 bude k dispozícii od decembra 2023 s cenou od 79,99 eur vrátane DPH.
  • Herný batoh Lenovo Legion GB400 bude dostupný od decembra 2023 s cenou od 59,99 eur vrátane DPH.

 

Lenovo Legion™ 9i (16”, 8)

 

Lenovo Legion GB700

 

Lenovo Legion GB400

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk