Creative SOUND BLASTER Recon3D Fatal1ty Profesional PCIe - Recenzia

 

Ako vyzerá výsledok dlhoročného zdokonaľovania zvukových kariet pre hardcore hráčov? Priam úžasne . Firma Creative si dala na tejto zvukovke poriadne záležať a ich snaha nebola márna. Vytvorili jednu z najlepších zvukových kariet na trhu, ktorú túži mať vo svojom pekelnom stroji každý poriadny hráč. Pre túto zvukovku sa rozhodol aj jeden z najlepších profesionálnych hráčov Johnathan „Fatal1ty“ Wendel.

Väčšina PC hráčov tvrdí , že im stačí integrovaná zvukovka. Svoj názor však rýchlo prehodnotia, keď zistia o čo prichádzajú. Čo také mimoriadne táto karta prináša? Štýlový dizajn s podsvietením , extrémne rýchle a kvalitné spracovanie zvuku, o čo sa stará technológia Sound Core 3D so štyrmi jadrami pre nízku spotrebu energie a poriadny výkon. Procesor obsahuje prevodníky z analógového zvuku na digitálny vo vysokej kvalite, čo zaručí čistý a kvalitný zvuk. Oba prevody sú až do 96KHz/ 24- bit. Kryt na vrchnej strane karty (v PC skrinke spodná) pomáha eliminovať elektromagnetické rušenie z počítača, čím odstráni prípadné šumenie alebo praskanie, ktoré sa vyskytuje pri bežných integrovaných kartách.

Pri FPS hrách budete počuť každý výstrel alebo explóziu, akoby ste tam boli. Realistické zvukové efekty a 3D zvuk si užijete vďaka technológii THX TruStudio Pro. Ponúka 360 – stupňový priestorový zvuk, inteligentné nastavenie hlasitosti, zvyšuje kvalitu dialógov a zlepšuje zážitok z basov tým, že dokresľuje tóny, ktoré sa stratili pri kompresii.

Svojich spoluhráčov budete počuť jasne a zreteľne pomocou Crystal VOICE, ktorý pomáha zlepšovať kvalitu hlasovej komunikácie tým, že eliminuje všetky ozveny a utlmí hluk v pozadí, automaticky nastavuje intenzitu hlasu , keď sa účastník konverzácie vzdiali od mikrofónu. Funkcia Scout Mode vám umožní počuť vašich nepriateľov už z diaľky.

Na túto zvukovku môžete jednoducho pripojiť celé domáce kino, skladajúce sa z maximálne 5 reproduktorov a subwoffera pomocou Dolby Digital Live. Možné je nakonfigurovať si aj vlastnú zostavu reproduktorov tým, že pripojíte napríklad: dva páry reproduktorov a určíte si, ktoré sú predné, ktoré zadné a tak ďalej.

Výrobca v balení dodáva špeciálny mikrofón, ktorý v kombinácii s Crystal Voice zaručí čistú a zreteľnú komunikáciu aj pri hre cez reproduktory. Vlastníci PS3 a XBOX 360 Slim sa určite potešia, že do tejto zvukovky môžu cez digitálny vstup pripojiť svoju konzolu. Zvukovka zdokonalí audio, ktoré môžete následne vyviesť na svoju aparatúru.

Na obsluhu tohto technologického skvostu nám výrobca pribalil Sound Blaster Control Panel. Ten sa stará o nastavovanie všetkých vymožeností tejto karty. Pri hovore umožňuje aj zmenu hlasu na rôzne reálne aj nereálne postavy. Samozrejme k dispozícii je aj ekvalizér. Od bežných zvukoviek sa odlišuje aj tým, že do vstupu na mikrofón je možné pripojiť aj prenosný MP3 prehrávač.

Môžete si byť istí , že táto zvukovka s impedanciou výstupov až 600 Ω, vyžmýka z vašich herných aj profesionálnych slúchadiel maximum (bežné herné slúchadlá majú impedanciu okolo 40 Ω).

Do škatule nám výrobca zabalil zvukovú kartu, mikrofón, manuál a inštalačné CD. Takúto výkonnú kartu však neutiahne každá mašina. Výrobca si zadal minimálne požiadavky na dvojjadrový procesor, pracujúci na frekvencii 2.2 GHz a vyššej, operačný systém Windows 7 (32 aj 64 bit), 1 Gigabajt operačnej pamäte, 600 MB voľného miesta na disku a voľný PCI- Express slot.

Keď ste náruživí hráči a chcete zažiť všetko, čo daná hra ponúka a ešte viac, niet nad čím rozmýšľať. SOUND BLASTER Recon3D Fatal1ty Profesional plnohodnotne uspokojí vaše uši.

kvalita a výkon
možnosť pripojenia PS3, XBOX 360 a MP3 prehrávača
až 600 Ω na výstupe

trochu prehnané podsvietenie
nepodporuje 7.1 kanálový zvuk
90%

Dostupná cena

cca 100 €

PRODUKT NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk