Logitech G105 - Recenzia

 

Herných klávesníc je na trhu mnoho, ale iba veľmi málo sa dokáže kvalitou rovnať tým od firmy Logitech. Ich nová klávesnica G105 sa radí medzi hráčske klávesnice nižšieho radu, no i napriek tomu sa dá zaradiť medzi špičku. Ak ste čítali našu recenziu na G510s, ale vraveli ste si, že je to priveľmi drahé, poprípade zbytočný luxus, tak táto recenzia je určená práve pre vás.

G105 je cenovo dostupnejší variant G510s. Využíva rovnaké materiály a aj niekoľko vlastností. Na klávesnici ste vďaka hydrofóbnemu povrchu takmer neschopní nechať čo i len jeden otlačok prsta. Materiál je veľmi príjemný na dotyk a tiež vďaka prehnutému dizajnu klávesov prsty prakticky nekĺžu, čo určite uvítajú všetci hráči.

Klávesnica má šesť programovateľných tlačidiel, každé s tromi makrami na kláves, čo dáva osemnásť programovateľných funkcií. Tieto tlačidlá sa dajú využiť ako v hre, tak aj priamo vo Windows, kde si môžete nastaviť napríklad tlačidlo G1 na kopírovanie označených súborov a podobne. Pre hry je možné prednastaviť herné profily. V priloženej aplikácii si môžete vyberať zo širokej škály profilov určených pre rôzne hry. Momentálne je priamo podporovaných 260 hier, medzi ktorými nájdete skoro všetky známe a populárne tituly každého žánru.

Okrem programovateľných tlačidiel má klávesnica Herný režim, ako všetky herné klávesnice od tejto firmy. Toto tlačidlo zablokuje tlačidlo Windows. Prečo je to dobré? Keď hrávate hry, kde sa využíva Ctrl, nemusíte sa báť, že po nechcenom stlačení klávesu vedľa skončíte na Pracovnej ploche.

Klávesnica je plne podsvietená. Nevýhodou oproti vyššiemu radu je to, že sa nedá zmeniť farba podsvietenia. Farba podsvietenia je totiž pevne daná. Sila podsvietenia sa však dá upraviť tlačidlom na klávesnici. Prepínať sa dá medzi tromi režimami – vypnuté, slabé a normálne podsvietenie. Klávesnica má ešte extra tlačidlá funkcií pre obsluhu multimédií, konkrétne prehrať, zastaviť, prehodiť nahrávku a vypnúť, pridať/ubrať hlasitosť.

Logitech má pri svojich produktoch vždy veľmi dobre premyslený dizajn a veľmi kvalitné spracovanie. Z tohto hľadiska a z hľadiska celkovej funkčnosti sme s klávesnicou veľmi spokojní. Firma opäť predviedla svoju dokonalosť a precíznosť. Klávesnica je na poli Low-End herných klávesníc určite Top. Zaručene prekvapí svojou príjemnou cenou, ktorá sa pohybuje na úrovni 50€.

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Logitech G105
TYP: Herná klávesnica
Vyrobil: Logitech
Cena: okolo 50€
Produkt zapožičala spoločnosť: Logitech
Zaujal vás tento produkt? Kúpte si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

85%
 
Luxusná, cenovo dostupná klávesnica pre hráčov
  Klady
  • skvelý dizajn
  • veľa programovateľných funkcií
  • kvalitné spracovanie
  Zápory
  • nič podstatné
korekcia: Petra Hladíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk