Zowie FK - Recenzia

 

Značka Zowie určite v ušiach užívateľov nerezonuje tak, ako Roccat či Razer, ale na hernom trhu nie je nijakým nováčikom. História spoločnosti sa začala v roku 2008 a za cieľ si dala nebyť najväčším, ale jedným z najlepších výrobcov. To, či sa jej to darí, zistíme v recenzii myšky Zowie FK.

 

Balenie

Okrem samotného výrobku na nenápadnom bielom obale dominuje nič nehovoriace označenie FK spolu s popisom dostupných rozlíšení. Bočná strana odhaľuje možnosť nastavenia USB odozvy. V balení by ste márne hľadali nejaké médium s ovládačmi. Tie nie sú dostupné ani na stránke výrobcu. Myš stačí pripojiť a po pár sekundách používať. Príjemným prekvapením je pár náhradných klzných nálepiek a nálepka s metalickým logom.

Dizajn a spracovanie

Nevýrazný, ale elegantný čierny habit myšky odvážne narúša žlté posuvné koliesko. Táto farebná kombinácia je veľmi podarená. Oproti konkurentom nečakajte žiadnu svetelnú diskotéku. Viditeľné je len červené presvitanie senzora. Povrch je matný a príjemný na dotyk. Poteší aj fakt, že dobre odoláva potu, takže aj vo vypätých herných situáciách sa na neho môžete spoľahnúť a stačí ho následne len jemne pretrieť. Na myške nájdeme dokopy šesť tlačidiel a, samozrejme, klikacie koliesko, ktoré nie je možné naklápať. Bočné páry tlačidiel však slúžia len po navolení príslušného režimu pre pravákov a ľavákov, inak sú neaktívne. Od tohto faktu je odvodený aj celkový tvar, ktorý je súmerný na obe strany od osy tela. Hlavné tlačidlá sú jemne zaoblené dovnútra a prst tak drží na správnom mieste. Snímacie senzory si Zowie Gear vyrába vlastné. Sú o čosi tvrdšie, ale poskytujú výbornú zvukovú aj pocitovú odozvu. Vďaka nízkej výške je stlačenie rýchle a presné. Stredové koliesko rotuje rovnako ťažšie, ale zapadá do každej polohy, takže netrpí žiadnym "polovičným" posunutím. Pohodliu pomáha aj pogumovanie. Spodná strana je s ním farebne zladená, takže po otočení odhalí jasne žlté brucho. Nájdeme tu, pochopiteľne, optický senzor a tlačidlo pre prepínanie rozlíšenia (DPI).

Telo je štíhle a dosť dlhé. Priamo výrobca odporúča tzv. "claw grip", teda uchopenie akoby drápmi, pretože myš je pomerne nízka a hodí sa skôr do menších rúk. Uchopenie do dlane je možné s naozaj len malými rukami. 

Celkovo pôsobí Zowie FK pevným a kvalitným dojmom. Ľahkému pohybu napomáha ohybný a jemný kábel, ktorý pocitovo patrí medzi tie najlepšie na trhu. Pre ešte lepšie vlastnosti je v ponuke aj držiak Camade. Ten sme testovali rovnako a vďaka nemu sa vylúčilo akékoľvek splietanie a prekážanie kábla, no, pri už takej výbornej mobilite, nie je nutnosťou.

Funkcie a ovládače

Výrobca nepribaľuje žiaden softvér na customizáciu. Na jednej strane sa tým zjednodušuje počiatočné užívanie, no hráči by určite uvítali aspoň nejaké možnosti úpravy hodnôt DPI, ktoré sú pevne nastavené na tri úrovne a rozlišujú sa podľa malej diódy (450 – červená, 1150 – fialová, 2300 – modrá) alebo mapovanie tlačidiel. Niekomu by možno pre rýchly prístup vyhovovalo umiestnenie na chrbte, ale takto si aspoň rozlíšenie pri rýchlych akciách neprepnete omylom.

Plusom pre ľavákov sú postranné tlačidlá vpravo, ktoré sa aktivujú ich podržaním pri pripájaní do USB. Frekvencia odozvy sa nimi nastavuje podobne (ľavé predné – 500Hz, ľavé zadné –1000Hz, súčasné stlačenie 125Hz).

Zhodnotenie

Zowie FK vzbudzuje rozporuplné pocity. Na jednej strane je to výborné spracovanie a použité materiály, na druhej vysoká cena a do istej miery fádnosť. Nielen vizuálna, ale aj funkčná. To, čo má robiť, robí dobre, no s cenovou nálepkou pohybujúcou sa okolo 60eur by sme očakávali čosi viac. Najmä pri širšej konkurencii, ktorá v tejto cenovej hladine ponúka lepšie parametre a možnosti softvérového vybavenia.

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Zowie FK
TYP: herná myš
Vyrobil: Zowie Gear
Cena: 64,90 EUR (vrátane držiaku Camade)
Produkt zapožicala spoločnosť: Caseking.de
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

70%
 
Nenápadný herný elegán
  Klady
  • použité materiály
  • ergonómia pre ľavákov
  • veľmi kvalitný optický senzor
  • náhradné nálepky
  Zápory
  • vysoká cena
  • softvérová (ne)výbava
  • zrkadlová ergónomia
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk