Creative Airwave - Recenzia

Káble? V dnešnej dobe? Podľa spoločnosti Creative určite nie, a preto na trh priniesla prenosný reproduktor Airwave, s ktorým si zvukový zážitok vychutnáte vždy a všade.

 

Balenie

V skromnej škatuli nájdeme samotný výrobok, microUSB kábel a krátku príručku. S takýmto balením si síce poradíte, no nabíjací adaptér či ochranný obal by rozhodne potešil každého. Na prednej strane je vyobrazenie reproduktora v prislúchajúcom farebnom prevedení a podporované funkcie a technológie.

Dizajn a konštrukcia

Milovníci hrán a štvorcov uronia slzu, pretože dizajnéri vsadili na trojuholníkový tvar s oblými krivkami. A funguje to! Creative Airwave je príjemným spestrením každej izby. Doladiť sa dá dokonca aj farba, keďže dostupná je sivočierna, modrá, ružová a zelená variácia. Telo je plastové, no v žiadnom prípade nepôsobí lacno či krehko. Pri manipulácii nič nevŕzga, budí pevný dojem. Oceníte to najmä pri prenášaní na rôzne výlety a akcie, na čo je Airwave primárne určený. Na prednej strane dominuje mriežka s penovým prekrytím meničov. Aj tá je zložená z menších trojuholníkov a vyzerá nadčasovo. Náklon zabezpečí dobré šírenie zvuku do priestoru. Na vrchu sa nachádza mikrofón, ovládanie hlasitosti a multifunkčné tlačidlo, ktorým sa zariadenie zapína/vypína, páruje a zisťuje stav batérie. Konektory sú umiestnené vzadu. Konkrétne ide o microUSB a 3,5mm AUX vstup spolu s prieduchom vzduchu.

Zvuk

Od prenosných reproduktorov sa vo väčšine prípadov dá po zvukovej stránke očakávať len máločo a používajú sa len ako núdzové riešenie, ale Creative Airwave nás prijemne prekvapili. Na svoj rozmer je zvuk podaný vcelku prijateľne vo všetkých rozsahoch. Pochopiteľne, nejde o rozvibrovanie nábytku či praskanie pohárov, avšak Creative dokazuje, že v audio priemysle má čo ponúknuť. Zvuk je trocha plochý, no pre lepšie podanie existuje aj variant HD, ktorý je ešte o stupeň vyššie. Prekvapivá je aj hlasitosť. Tá je plusom najmä v exteriéri, kde sa Airwave hrdo predvedie.

Funkcie a pripojenie

Ďalším lákadlom je výdrž batérie. Výrobcom udávaných dvanásť hodín sa nielen dá dosiahnuť, ale bez väčšej námahy aj prekonať. Po vybití nie je nič ľahšie, ako nájsť voľný USB port a reproduktory pripraviť na ďalšie kolo používania. 

Ako sa teda vôbec dostať k prehrávanému obsahu? Creative poskytuje hneď tri spôsoby. Základným je klasický 3,5mm jack, no ak sme bezdrôtoví, tak už úplne, čiže na rad nastupujú modré zuby Bluetooth. Spárovanie je promptné a docielime ho podržaním multifunkčného tlačidla po dobu štyroch sekúnd. Na zadnej strane nájdeme nenápadné logo NFC, ktoré si netreba zamieňať so známou značkou fritovaných kurčiat, pretože napovedá o ďalšom spôsobe. Stačí priložiť kompatibilné NFC zariadenie a ako by povedali Nemci: „Voilà!“.

Zabudnúť nesmieme ani na mikrofón, vďaka ktorému je možné, po spárovaní mobilu, vybaviť si hovory, jednoducho a pohodlne. Užitočnou funkciou je kontrola stavu batérie. Po dvojnásobnom stlačení multifunkčného tlačidla ho anglicky oznámi ženský hlas.

Záverečné hodnotenie

Ak obľubujete výlety alebo trávite veľa času na chate a chcete nejaké obstojné vylepšenie zvuku z vášho notebooku či telefónu, tak Creative Airwave sú určite vhodnou voľbou. Pevné a odolné zhotovenie vás nesklame ani pri nešetrnejšom zaobchádzaní a jednoduché bezdrôtové spôsoby pripojenia nenarušia žiadnu zábavu.

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Creative Airwave
TYP: Prenosný reproduktor
Vyrobil: Creative
Cena: 84€
Produkt zapožičala spoločnosť: Creative
Zaujal vás tento produkt? Kúpte si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

90%
 
Vezmite si hudbu so sebou
  Klady
  • zhotovenie a tvar
  • zvukový prejav a hlasitosť
  • NFC
  Zápory
  • chýbajúci nabíjací adaptér
korekcia: Petra Hladíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk