Creative Sound Blaster Tactic3D Fury - Recenzia

 

V dnešnej recenzii sa pozrieme na herný headset od Creative, ktorý bol predstavený pred pár mesiacmi. Ide o náhlavné slúchadlá s pripojiteľným mikrofónom a vlastnou zvukovou kartou Sound Blaster.

 

Balenie a konštrukcia

V balení okrem samotných slúchadiel nájdeme aj pripojiteľný mikrofón, ktorý sa zapája do konektora v ľavom slúchadle a USB adaptér, ktorý obsahuje zvukovú kartu. Headset podporuje duálny režim, je ho teda možné pripojiť klasickým 3,5mm konektorom napríklad k smartphonu, ako aj k počítaču pomocou dodávanej USB karty. Svojím dizajnom spadajú slúchadlá pod modelový rad Tactic3D, pre ktorý je typická kombinácia červenej a čiernej farby. Vzhľadom na flexibilnosť slúchadiel je ergonómia pri nosení na veľmi dobrej úrovni. Spojovací most je výškovo nastaviteľný na obidvoch koncoch, vďaka mäkkej výplni z vnútornej strany, ktorá je pokrytá koženkovým materiálom, netlačí na hlavu. Polstrovanie na mušliach headsetu obklopí celé ucho, no prevedenie je už na rozdiel od výplne pod spojovacím mostom textilné, na druhej strane však zaručuje efektívnejší odvod tepla.

Samotné mušle sa dokážu prispôsobiť otáčaním okolo zvislej osi a ich vnútro spolu s reproduktorom čiastočne aj okolo vodorovnej osi, čo len prispieva na pohodlí pri nosení. Prítlak slúchadiel k ušiam je dobre vyvážený medzi stabilitou a komfortom, aj pri rýchlejšom pohybe hlavy držia slúchadlá tak, ako boli nasadené a ani po niekoľkohodinovom používaní sa neobjavia nepríjemnosti v podobe bolesti hlavy alebo pocit zvýšeného tepla v oblasti uší. Tak ako slúchadlá, aj mikrofón je prispôsobiteľný, jeho polohu je možné ľubovoľne meniť jednoduchým ohýbaním. Kábel slúchadiel je možné vďaka jeho hrúbke a úprave ľahko rozmotať a nachádza sa na ňom aj panel s kolieskovým ovládačom hlasitosti a vypínač mikrofónu.

Zvuk

O tvorbu zvuku sa stará dvojica 40mm meničov s podporou frekvenčného spektra medzi 20Hz až 20kHz. Zvuk zo slúchadiel je možné vyladiť pomocou dostupného softvéru, no už v základe je na veľmi dobrej úrovni. Zvuk je dynamický, nechýbajú mu ako basy, tak aj výšky a skreslenie sa neprejaví ani pri najvyššej hlasitosti. Slúchadlá sú teda vhodné nielen na hranie a sledovanie filmov, vďaka funkcii simulácie 7.1 kanálového zvuku, ale dobre poslúžia aj pri počúvaní hudby. Pripojiteľný mikrofón poslúži pri hraní, ale aj internetovom telefonovaní, nechýba ani funkcia potlačenia šumu.

Ovládací softvér

Program SoundBlaster Tactic3D Control Panel umožní využiť plný potenciál slúchadiel, avšak len po ich pripojení do USB adaptéra so zvukovou kartou. Softvér umožňuje všetky nastavenia uložiť do rozdielnych profilov, resp. vybrať niektorý z predefinovaných. Všetky nastavenia sú rozdelené do niekoľkých kategórií. V kategórii funkcie SBX Pro Studio, ktorá slúži ako pokročilejší automatický ekvalizér, je možné nastaviť napríklad úroveň basov, surround efektu, zosilnenie hovoreného slova alebo automatické prispôsobenie hlasitosti. Ďalšou zo zaujímavých funkcií je Scout mode, ktorá pri hraní hier umožní počuť nepriateľa aj z väčšej diaľky. Nechýba ani klasický ekvalizér, a to aj pre zvuk zachytávaný pripojeným mikrofónom, kde je možné na zaznamenávaný hlas v reálnom čase aplikovať rôzne úpravy a efekty.

Záverečné hodnotenie

Headset Creative Tactic3D Fury poteší okrem dobrého zvuku aj pohodlím pri nosení, ktoré sa nestráca ani po niekoľkohodinovom nosení. Dodávaný program disponuje širokými možnosťami nastavenia zvuku, avšak funguje len po pripojení slúchadiel do USB adaptéra s vlastnou zvukovou kartou. Cena za slúchadlá sa v eshopoch začína na hranici 50€.

Technická špecifikácia:

Slúchadlá
Audio Technológia: SBX Pro Studio
Frekvenčné spektrum: 20Hz – 20kHz
Citlivosť: 100dB/mW
Meniče: 40mm FullSpectrum™
Pripojenie: 3,5mm jack pozlátený, USB

Mikrofón
Frekvenčné spektrum: 100Hz – 10kHz
Citlivosť: -44bBV/Pa

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Creative Sound Blaster Tactic3D Fury
TYP: Headset
Vyrobil: Creative
Cena: 48€
Produkt zapožičala spoločnosť: Creative
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

90%
 
Dobrý zvuk, pohodlie pri nosení
  Klady
  • ergonómia pri nosení
  • kvalitný zvuk
  • ovládanie hlasitosti a mikrofónu na kábli
  Zápory
  • 100-percentné využitie len s USB adaptérom
korekcia: Petra Hladíková
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk