BenQ XL2411T - Recenzia

 

Nie je to tak dávno, kedy sme vám priniesli recenziu na nekompromisný herný monitor BenQ XL2420T a už tu máme ďalšieho šampióna. Nakoľko ide hrdého nástupcu, zameriame sa hlavne na rozdiely.

 

Dizajn a konektivita

Hneď po rozbalení na vás čaká prvý a zásadný rozdiel. Výrazné červené detaily sa stratili a novinka má decentný čierny šat, čím sa vizuálne vrátila späť medzi "obyčajné" monitory. Ani v najmenšom to však nepovažujeme za negatívum, najmä ak je vzhľad kompenzovaný funkciami. Monitor má elegantný a pomerne úzky rám s jemným rozšírením v pravom dolnom rohu, kde sú umiestnené ovládacie prvky a dióda. Tlačidlá nezostali dotykové, ale nahradila ich šestica klasických. Podstavec má takmer rovnaký obdĺžnikový tvar ako panel a poskytuje výbornú stabilitu. S nastavením výšky, sklonu či natočenia sme nemali žiaden problém. Zo zadnej strany, žiaľ, zmizol praktický držiak slúchadiel, ktorý určite ocenil nejeden hráč. Zredukovanie sa dotklo aj dostupných konektorov. Čistku prežili HDMI, VGA, DVI a 3,5mm jack konektory, ale s nimi by si mal vystačiť každý.

Obraz a funkcie

Vo všeobecnosti platia všetky vyjadrenia ako pri predošlom BenQ XL2420T. Je naozaj veľmi ťažké vylepšiť niečo, čo už je výborné. Vo výbave zostali ťažké kalibre ako 1ms odozva, technológie Black eQualizer a Flicker-Free a vražedných 144Hz obnovovacej frekvencie. XL2411T sa javí o málo doladenejšia. Poskytuje trocha bohatšie farby a lepšie sú na tom aj tiene a tmavé farby.

Veľmi nás však nepotešila absencia doplnku S-Switch, pretože prepínanie režimov je skutočne nepohodlné. Musíte sa jednotlivo prehrýzť cez každý z nich, čo v kombinácii s klasickými tlačidlami v praxi predstavuje približne 20 sekúnd „preblikávania“ a stláčania, pokiaľ sa dostanete od prvého po posledný režim. Našťastie, režim si neprepíname každý deň.

Záverečné hodnotenie

BenQ XL2411T bezpochyby hodnotíme veľmi kladne. Nejde síce o skok vpred, ale to sme ani nečakali, keďže už predchádzajúci model bol výborný. Ten však odrádzal vyššou cenou. Práve v tom má 11T veľké plus. Je totiž lacnejšia, pričom si zachovala základne vlastnosti, ktoré vyžadujú hráči. Ak sa zaobídete bez širšej palety konektorov a S-Switch, XL2411T je pre vás správnou voľbou.

Technické špecifikácie:

Uhlopriečka: 24" W
Pomer strán: 16:9
Rozlíšenie: 1920×1080
Jas: 350cd/m²
Kontrast (dynamický): 1000:1 (12M:1)
Typ panelu: TN
Pozorovacie uhly (horizontálne/vertikálne): 170/160
Doba odozvy: 5ms, 1ms GtG
Počet farieb: 16,7 milióna
Konektory: VGA, DVI-DL, HDMI, 3,5mm jack
Spotreba: 22W/h
Rozmery: 431×570×222mm
Váha: 6,0kg

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
BenQ XL2411T
TYP: Monitor
Vyrobil: BenQ
Cena: 266€
Produkt zapožičala spoločnosť: BenQ
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

90%
 
Prírastok do nadrozmernej XL rodiny
  Klady
  • obnovovacia frekvencia
  • odozva
  • cena
  • podpora NVIDIA 3D Vision 2
  • monitor je výškovo nastaviteľný
  Zápory
  • bez S-Switch
  • ovládanie menu
  • neostal nám v redakcii
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk