Lioncast LX16 - Recenzia

 

Headset od nemeckého výrobcu Lioncast je navrhnutý pre použitie (nielen) s hernými konzolami Xbox 360, PS3, a dokonca aj s novinkou PS4. Ak ste pod stromčekom našli, alebo už vlastníte, niektorú z týchto konzol a nechcete pri hraní po nociach budiť celý panelák hlasnou reprosústavou, môžete porozmýšľať nad kúpou tohto príslušenstva.

Konštrukcia, balenie a ergonómia

V balení okrem samotných slúchadiel a krátkeho manuálu nič nenájdeme, čo naznačuje, že všetko potrebné je ich súčasťou. Všetky druhy konektorov sa tak nachádzajú na kábli slúchadiel, čo na prvý pohľad vyzerá neprakticky, slúchadlá sú však určené len na domáce použitie, takže to pri nosení nevadí. Celková dĺžka kábla je dostatočných 3,6 metra, vďaka čomu je so slúchadlami možné sedieť aj ďalej od televízora. Približne v polmetrovej vzdialenosti od ľavého slúchadla, z ktorého kábel vychádza, sa nachádza panel ovládača. Ním je možné nezávisle regulovať hlasitosť zvukov hry a chatu, stlmenie vlastného mikrofónu však chýba. Na ovládači sa nachádza aj prepínač medzi konzolami PlayStation a Xbox 360, prepnutie na PC chýba, z tohto dôvodu nie je ani možné funkciu nezávislého ovládania hlasitosti zvuku hry a hlasového chatu na PC využiť. Činnosť slúchadiel indikuje modrá dióda umiestnená v tele ovládača, tá však svieti možno až príliš silno a navyše bliká „do rytmu“, takže hlavne v noci môže pôsobiť rušivo. Z ovládača vychádza dvojica káblov, ten kratší je zakončený 2,5mm konektorom pre pripojenie k ovládaču konzoly Xbox 360. Druhý kábel sa pred koncom rozdeľuje na časť s USB portom a časť s dvojicou RCA konektorov (červený a biely). Klasický, 3,5mm jack v prípade tohto headsetu nenájdeme, pripojenie k počítaču prebieha prostredníctvom USB portu, slúchadlá totiž disponujú vlastnou integrovanou zvukovou kartou.

Samotný headset je veľmi kvalitne spracovaný a na jeho povrchu sa strieda plast s koženkovým materiálom pre vyššie pohodlie pri nosení. Headset pôsobí už na prvý pohľad veľmi štýlovo a atraktívne. Prevláda matná čierna farba s výraznými červenými prvkami na oboch slúchadlách. Po nasadení zakrývajú slúchadlá celé uši, vďaka nastaviteľnej výške držia na hlave veľmi pevne a ani pri dlhom nosení nie je veľmi cítiť, že je na hlave niečo nasadené. Čo sa týka prítlaku na uši, ten by mohol byť vyšší, čo by prispelo lepšiemu odhlučneniu okolitých ruchov. Na kvalite zvuku sa to však nijako neprejavuje.

Zvuk

O reprodukciu zvuku sa starajú dva 40mm meniče. Zvuk je prekvapivo čistý a prirovnať by sa dal k zvukovému prejavu u drahších slúchadiel. Pri hraní a chatovaní vyniknú najme stredy a čisté výšky. Nechýbajú ani výrazné basy, tie však miestami pôsobia trochu presilene, čo má s najväčšou pravdepodobnosťou na svedomí integrovaná funkcia Bass-Boost. Mikrofón zaznamenáva zvuk dostatočne citlivo a kvalitne, takže druhá strana nebude mať žiadny problém s porozumením hovoreného slova. Kvalite pri zázname zvuku mikrofónom prispieva aj funkcia potlačenia okolitých ruchov.

Záverečné hodnotenie

Slúchadlá Lioncast LX16 je možné odporučiť najmä konzolovým hráčom, ktorí naplno využijú ich potenciál. Vďaka kvalitnej konštrukcii, pohodlnému noseniu a dobrému zvuku sa však nestratia ani pri počúvaní hudby, sledovaní filmov alebo po pripojení k počítaču (tu však bude robiť problém dlhý kábel). Najväčším nedostatkom tohto headsetu je nemožnosť stlmenia mikrofónu a chýbajúci 3,5mm audio vstup, pripojenie k PC je síce riešené prostredníctvom USB konektora, no napríklad k tabletu headset nepripojíte.

Technická špecifikácia:

Rozmery: 20×8×19cm
Hmotnosť: 381g
Dĺžka kábla: 3,6m
Frekvenčné spektrum – slúchadlá: 50Hz – 15kHz
Frekvenčné spektrum – mikrofón: 50Hz – 15kHz
Citlivosť: 58dB/mW
Impedancia: 32Ohm

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Lioncast LX16
TYP: Headset
Vyrobil: Lioncast
Cena: cca 30€
Produkt zapožičala spoločnosť: Caseking.de
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

85%
 
Najmä pre konzolových hráčov
  Klady
  • kvalitný zvuk
  • veľa možností pripojenia
  • pohodlie pri nosení
  • nezávislé ovládanie hlasitosti (len konzoly)
  Zápory
  • všetky konektory na jednom kábli
  • chýba 3,5mm jack
  • nemožnosť stlmiť mikrofón
  • v tme otravná LED-ka
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk