Gamdias: HADES Optical Gaming Mouse - Recenzia

 

Firma GAMDIAS Technology Co., Ltd. je vo svete hardvéru pomerne nováčikom, založená v roku 2012. Pozostáva zo 100+ zamestnancov a podľa ich vlastných slov je ich tvorba snahou o spojenie funkčnosti s kreatívnym prevedením. Dokáže nás tento výrobca herných periférnych zariadení, nepreverený časom, zaujať? Základ tam určite je a jedna dobrota z ich solídneho portfólia sa dostala do rúk aj nám. Dámy a páni, zoznámte sa, HADES Optical Gaming Mouse.

HADES pochádza z rodiny herných myšiek, ktoré si osvojili mená bohov gréckej mytológie a náš kúsok sa svojmu náprotivku nielenže podobá, ale svoje meno háji aj solídnym výkonom. Na prvý pohľad po vybratí tejto myšky zo škatule vás zaujme čierny, matný finiš, tiahnuci sa po celom tele tohto zariadenia. Tvarovo vsádza na symetriu, minimálne aspoň hlavného tela, ktoré je po bokoch sprevádzané nastaviteľnými lištami pre väčší komfort vašich prstov. Vo všeobecnosti, v prípade HADESa, môžeme vidieť organické oblé tvary, dopĺňané o hranaté steny a zakončenia, dokopy tvoriac zaujímavý sci-fi dizajn, ktorý ostáva skromnejším vo svojej podstate.

Z myšky sa tiahne prepletaný kábel o dĺžke dvoch metrov z kvalitného materiálu, ktorý už na prvý dotyk vyvoláva dojem, že vydrží aj nejaké to zlé zaobchádzanie a neustále zmotávania. Malou čerešničkou na torte je suchý zips, prítomný na kábli už od výroby, ktorý sa hodí na pohodlné zbalenie a prenášanie vašej myšky. Kábel vyúsťuje v pozlátený USB konektor, ktorý zabezpečuje kvalitný prenos signálu a väčšiu presnosť. 

Po zapojení do počítača sa HADES jemne rozsvieti spolu s kolieskom v strede a zároveň aj trojuholníkovým logom na zadnej strane myšky. V noci sa teda určite nestratí. 

Tu však funkčnosť tohto zariadenia zďaleka nekončí. Po bokoch myšky si môžete všimnúť lišty, ktoré očividne nie sú súčasťou tela. Po miernom zatiahnutí sa dajú odpojiť od hlavnej konštrukcie, ku ktorej sú pripojené cez magnetické prípojky. Dajú sa odpojiť a pripojiť naspäť pomerne ľahko, čiže sa nemusíte báť poškodenia. V škatuli nájdete dodatočné lišty dvoch rôznych veľkostí, tieto lišty môžete modifikovať na oboch stranách myšky, čiže dokopy máte deväť kombinácií pre čo najpohodlnejšie uchopenie. Tento fakt určite uvítajú aj hráči, ktorí používajú ľavú ruku ako ich primárnu. 

HADES nesie vo svojom tele 8 tlačidiel, z toho 7 je programovateľných. Ich nastavenie sa dá dosiahnuť prostredníctvom stiahnuteľného programu, ktorý umožňuje ukladať vaše nastavenia do profilov a k jednotlivým tlačidlám priraďovať aj makrá. Toto všetko ponúka vnútorná pamäť o veľkosti 64kb, čo znamená, že môžete v myške uložiť až šesť rôznych profilov nastavenia. Profily môžete meniť jedným z tlačidiel, čo sa odrazí aj na farebnom podsvietení stredového kolieska. Taktiež poteší prítomnosť samostatného tlačidla pre menenie úrovne nastavenia citlivosti. Môžete si vybrať z piatich prednastavených úrovní DPI alebo ich dodatočne zmeniť v programe.

Tlačidlá sa stláčajú pohodlne a nevznikajú prípady, kedy sa kŕčovite snažíte vykonať viac klikov naraz. Fakt, že myška je univerzálna pre pravákov a ľavákov zároveň, pri používaní jednej dvojice tlačidiel na jednej zo strán nebudete schopní používať dvojicu na opačnej strane. Nie je to síce nemožné, ale od pohodlného stláčania to má ďaleko (v FPS hrách sme pre tieto ďalšie tlačidlá nenašli využitie). Každý z hráčov je však iný, a tak možnosti ostávajú otvorené. 

Z konštrukčného hľadiska neočakávajte žiadne zázraky, myška je skrz-naskrz plastová, dobrou správou však ostáva fakt, že ide o kvalitný plast, ktorý očividne vydrží nejaký ten pád či dva. Zvolený materiál prospieva k ľahkosti produktu. Nie sú k dispozícii žiadne závažia či spôsob, ako myšku prispôsobiť váhou, no počas používania nám tento fakt neprekážal.

Najpodstatnejší je senzor. Ide o optický senzor. Hardvérovým tlačidlom môžete nastaviť jeho citlivosť až do výšky 3200DPI, frekvenčná odozva sa pohybuje v rozmedzí od 125 do 1000Hz. Výkonom sa nám HADES veľmi pozdáva, perfektne zvláda hocijaký pevný, nepriehľadný povrch. Tak ako u väčšiny optických myšiek, tak aj translucentné či úplne priehľadné povrchy tu predstavujú problém a použiteľnosť myšky je na takýchto povrchoch značne obmedzená. 

Tak či onak, myška sa nám osvedčila ako v FPS hrách, tak aj v stratégiách či pri administratívnej práci. GAMDIAS garantuje životnosť 10 miliónov klikov, čo je decentné číslo na myšku danej triedy. 

GAMDIAS HADES Optical Gaming Mouse ponúka za prijateľnú cenu neveľké množstvo funkcií, ktoré však vyvažuje kvalitným prevedením, uspokojivým výkonom a intuitívnym ovládaním. HADES vás nenavnadí svojím menom, ako to býva u jeho oveľa populárnejších konkurentoch, no ak mu dáte šancu, presvedčí vás o tom, že kvalita sa skrýva aj inde než len v najdrahších produktoch.

Technické špecifikácie:

Dĺžka kábla: 2m
Tlačidlá: 7+1 tlačidiel
Citlivosť senzora: Do 3200 DPI
Frekvenčná odozva: 125/250/500/1000Hz
Vnútorná pamäť: 64KB
Rozmery: 124.5×81.3×40mm (maximálna šírka)
Spôsob snímania: Advanced Gaming Optical Sensor
Životnosť tlačidiel: 10 miliónov
Grafický User Interface: Áno (GAMDIAS HERA)

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Gamdias: HADES Optical Gaming Mouse
TYP: Myš
Vyrobil: Gamdias
Cena: 50€
Produkt zapožičala spoločnosť: Gamdias
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

85%
 
Skrytá kvalita v čiernom kabáte
  Klady
  • výkon
  • kábel
  • modifikovateľné lišty
  • variabilita
  • váha
  • cena
  Zápory
  • optický senzor
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk