Logitech X100 Mobile Speaker - Recenzia

 Logitech je známy kvalitnými produktami s výborným pomerom ceny, výkonu a kvality. Opäť nesklamal a prináša malý, ľahký a šikovný „repráčik“ s označením X100. Nedajte sa však zmiasť jeho vzrastom. Tento drobec v tvare a veľkosti približne hokejového puku dokáže revať poriadne hlasno a nejeden oponent by pred ním ihneď padol na kolená.

Malý vzrast mu umožňuje ľahko sa skryť do vášho vrecka, a tak si ho môžete vziať so sebou kamkoľvek. Neváži skoro nič, na cestách vám nebude vôbec prekážať. Ako sme už spomínali, vzhľadom a rozmermi pripomína trochu hrubší hokejový puk. Jeho povrch je pogumovaný a je dostupný v piatich farebných variáciách, pričom sa vždy kombinujú dve farby. 

Nachádzajú sa na ňom štyri tlačidlá – dve na reguláciu hlasitosti, tretie, označené ako Bluetooth tlačidlo, slúži na párovanie alebo telefonovanie. Posledné tlačidlo slúži pochopiteľne na zapnutie/vypnutie „repráčiku“. Spod ochranného krytu na vás bude blikať LED dióda, ktorá oznamuje stav batérie a spojenia. Balenie obsahuje ešte Micro-USB kábel na nabíjanie a stručný manuál.

„Repráčik“ nemá s prehrávaním hudby žiadny problém. Dokáže krásne zahrať ako basy, tak i výšky či stredné tóny. Je vhodný hlavne pre mladých ľudí na počúvanie modernej hudby, no dokáže veľmi dobre zahrať hocakú hudbu. V tejto cenovej kategórii ponúka bez pochýb najlepšiu kvalitu zvuku. Reproduktor je určený na cesty, a preto je použitý iba jediný širokopásmový driver (mono reproduktor) s výkonom 1.5W a frekvenčným rozsahom 150Hz-20kHz. 

Hudbu môžete prehrávať cez Bluetooth alebo audio kábel s 3.5mm jack konektorom. Párovanie je vďaka Bluetooth 4.0 veľmi rýchle a intuitívne, takže vytvoriť spojenie nebude problém. Teda pokiaľ nemáte nejaký vyslovene starší mobil alebo zariadenie, ktoré nepodporuje dnešné štandardy. Dosah má až 10m, a preto dokáže bezproblémovo prijímať signál aj cez jednu stenu (dve mu už robia problémy, ale je to, samozrejme, otázka vzdialenosti)

Okrem funkcie reproduktoru plní i funkciu hands-free zariadenia. Keď vám niekto počas počúvania hudby zavolá, jednoducho hovor vybavíte stlačením tlačidla Bluetooth a jeho opätovným stlačením daný hovor ukončíte. V reproduktore je totiž mikrofón, takže mobil môžete mať bez problémov aj v susednej miestnosti. 

Reproduktor je napájaný jednou Li-Ion batériou, ktorá na jedno nabitie vydrží okolo 5 hodín. Nie je to síce málo, ale privítali by sme aj vyššiu kapacitu. Batéria sa nabije zhruba do 2 hodín.

VERDIKT

Tento „repráčik“ nás skutočne milo prekvapil. Cenovo je dostupnejší než jeho dvojnásobne drahší a väčší brat UE MINI BOOM a pritom hrá veľmi dobre. Rovnako dobre vyzerá, je veľmi ľahký, malý a pritom stále poriadne výkonný. Môžeme ho s čistým svedomím označiť za číslo jeden vo svojej kategórii. Vyniká nad konkurenciou a mal by byť jasnou kúpou pre všetkých, čo žijú aktívne a chcú si svoju hudbu naplno vychutnať všade, kam ich len nohy zavedú.

Technická špecifikácia:

Rozmery: 37×85×85
Váha: 163g
Typ reproduktoru: 1.0 Mono Speaker
RMS: 1.5W
Frekvenčný rozsah: 150Hz-20kHz
Vstupy: Stereo (3,5mm)
Bluetooth: 4.0
Dosah Bluetooth: 10m
Bluetooth profily: A2DP, AVRCP, HFP
Mikrofón: vstavaný
Batéria: Li-Ion, vstavaná
Výdrž batérie: cca 5 hod.
Dĺžka nabíjania batérie: cca 2 hod.
Dodatočné príslušenstvo: 90mm dlhý Micro-USB kábel (na nabíjanie), manuál

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Logitech X100 Mobile Speaker
TYP: Prenosný reproduktor
Vyrobil: Logitech
Cena: 50€
Produkt zapožičala spoločnosť: Dataconsult
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

95%
 
Hudobný puk na cesty
  Klady
  • dizajn
  • kvalita zvuku
  • cena/výkon
  Zápory
  • výdrž batérie mohla byť vyššia
korekcia: Lenka Macsaliová
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk