Creative HITZ MA350 - Recenzia

 

Človek si už dnešnú dobu nevie predstaviť bez prítomnosti mobilného zariadenia či už mobilu alebo tabletu. Berie ich všade so sebou, najmä však na cestách ako prostriedok na zahnanie nudy. A ako už býva zvykom, vo vrecku sa okrem svojho zariadenia často nájde aj pár slúchadiel. Od najjednoduchších za pár eur až po najkomplikovanejšie za astronomickejšie sumy. V neprebernom množstve malých, skladných slúchadiel sa o slovo hlási aj Creative so svojím modelom Creative HITZ MA350.

HITZ MA 350 sa predávajú v štyroch farebných prevedeniach, nám sa dostali do rúk červeno-čierne, ktoré vyzerajú štýlovo a moderne. Tvarovo sú zaujímavé, okrem typických nástavcov do uší vás čaká aj skosená základňa potiahnutá lesklou čiernou, v ktorej strede tróni logo Creative na striebornom podklade. Konštrukčne neočakávajte žiadne zázraky. Slúchadlá sú plastové od začiatku po koniec, no na dotyk sa zdajú byť pevné, čo je určite plus. 

Ergonomicky tieto slúchadlá spadajú do vyššej kategórie. V balení okrem už nasadených silikónových nástavcov, ktoré sú strednej veľkosti, nájdete aj dve ďalšie veľkosti, a to S a L, čiže každý si príde na svoje. Slúchadlá sú v ušiach ako uliate a aj po dlhodobom počúvaní ostávajú pohodlne vo vašich ušiach. 

Jeden z ďalších výrazných plusov je určite miera odhlučnenia vášho okolia. Pri mierne vyššej hlasitosti môžete dosiahnuť absolútnu zvukovú izoláciu od vášho okolia aj v hlučnom prostredí. 

Kábel o dĺžke 1,2m je plne postačujúci na používanie s mobilnými zariadeniami či pri počúvaní hudby počas chôdze, alebo pri pozeraní filmu na vašom notebooku. Nachádza sa na ňom ovládač hlasitosti aj s mikrofónom a multifunkčným tlačidlo, ktorým môžete prijímať, ukončovať rozhovory, prehrávať a zastavovať zvuk. Kábel je navyše plochý a pogumovaný, čiže sa ťažšie zamotáva a je viac odolný voči polámaniu. Na jeho konci je pozlátený, 3,5mm jack pre lepší pôžitok z hudby.

Mikrofón, ktorý sa nachádza na kábli, je všesmerový a jeho výkon uspokojivý. Vyskúšali sme ho vo viacerých situáciách. Najviac sa nám pozdávalo jeho eliminovanie okolitého hluku. Žiaden šum sme nepostrehli, výsledný zvuk bol jasný a zrozumiteľný.

Tento model sme používali s telefónom Nokia Lumia 820. Softvérový ekvalizér vo vnútri mobilu sme vypli, aby nám HITZ MA350 mohli dokázať, čoho sú schopné. Prvý problém nastal pri samotnej hlasitosti. S hlasitosťou mobilu na maxime v kombinácii s maximálnou hlasitosťou na ovládači, nachádzajúcom sa na kábli slúchadiel, priniesol len veľmi priemerné výsledky. Niektoré piesne sme skoro nepočuli ani pri najvyššej hlasitosti, pričom išlo o vysoko kvalitný mp3 formát. So žiadnymi inými slúchadlami sme tento problém nemali. 

S ekvalizérom, stále vypnutým, sme postrehli ďalšie negatívum. Príliš silné basy. Tento fakt môžete do istej miery ovplyvniť, ak viete, čo robiť s ekvalizérom, ale stále je to ďaleko od ideálu. Veľa piesní znelo, ako keby ste mali cez uši obviazané vankúše – vzdialene a tlmene. Táto vlastnosť sa rovnako prejavila pri ostatných hudobných žánroch, zatiaľ čo pri filmoch nebol tento deficit až taký markantný

Creative HITZ MA350 sú malé, prenosné slúchadlá, ktoré vynikajú viac vo vizuálnom a konštrukčnom oddelení než vo výkone samotnom, čo pri ich cene nie je práve niečo, čo si môžu dovoliť. Priemerný výkon vás uspokojí v istých situáciách, no ak hľadáte kvalitný zvuk za rozumnejšiu cenu, je veľa iných možností, po ktorých sa môžete obzrieť.

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE:

Slúchadlá:
Meniče: 9mm, neodymové magnety
Frekvenčný rozsah: 6-23 000Hz
Impedancia: 32 ohmov
Citlivosť (1kHz): 104 dB/mW

Mikrofón:
Typ: všesmerový
Impedancia: <2 200 ohmov

Pripojenie:
Typ kábla: plochý
Dĺžka kábla: 1,2m
Konektor: 3,5mm, pozlátený, lomený, štvorpólový

Prevedenie:
Konštrukcia: uzavretá
Určenie: intraaurálne (do uší)
Hmotnosť: 11g

Príslušenstvo:
Silikónové nástavce (S, M, L)

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Creative HITZ MA350
TYP: Slúchadlá
Vyrobil: Creative
Cena: 50€
Produkt zapožičala spoločnosť: JVH s.r.o.
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

75%
 

Málo muziky, veľa basov

  Klady
  • kábel
  • konštrukcia
  • dizajn
  • zvuková izolácia okolitého hluku
  Zápory
  • zvuková kvalita
  • cena
  • miera hlasitosti
korekcia: Lenka Macsaliová
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk