E-Blue Cobra 707 - Recenzia

 

Značka E-Blue možno nie je na našom trhu veľmi rozšírená ako popredný výrobcovia hráčskeho vybavenia Razer, Roccat či Logitech, no neraz sme sa presvedčili, že nie vždy ide o značku, a aj „noname“ výrobok za zlomok ceny môže prekvapiť.

 

Balenie

Headset je prezentovaný v plastovom balení, prelepený kartónom so štandardnými informáciami o parametroch. Škoda, že ho nie je možné otvoriť bez porušenia, čo by sa hodilo najmä pri prenášaní, nakoľko výrobca neposkytuje žiadne puzdro, či obal. Avšak pri headsetoch v tejto cenovej relácii to je pochopiteľné.

 

Dizajn a konštrukcia

Výrobca E-Blue použil na pocit kvalitné materiály, plasty sú na dotyk pevné a nevŕzgajú. Hneď po rozbalení nás potešila hmotnosť. Headset je ľahký, takže nezaťaží vás ani pri niekoľkohodinovom hraní. Rovnaké pohodlie poskytuje aj prítlak, ktorý je pomerne slabý, no v kombinácii s menšími mušľami nezakrývajúcimi celé uši má Cobra 707 tendenciu padať. Ide o tzv. supraaurálnu konštrukciu, kedy slúchadlá ležia priložené na uchu a neobopínajú ho celé. Sklamaním je, žiaľ, absencia akejkoľvek možnosti nastavenia. Prispôsobujú sa len vďaka pružnému prepojeniu medzi mušľami a pre nízku váhu headsetu ho dvíhajú viac, ako by sme chceli. Naopak, dizajn je výborný. Lesklé plasty striedajú matné a čerešničkou na torte je LED podsvietenie, ktoré navodzuje dojem oveľa drahšieho výrobku. Podsvietené je logo a označenie pravej a ľavej strany, čo sme ocenili najmä večer. Na ľavej mušli sa nachádza krátky mikrofón a ovládanie hlasitosti. Menej šťastným krokom bola voľba pripojenia, ktorou je jednoduchý, gumou potiahnutý kábel zakončený ako USB, tak dvoma 3,5mm jackmi. Problém nastal pri snahe pripojiť slúchadlá k notebooku, kde bol USB a slúchadlový port na opačných stranách. Čiastočným riešením bolo nepripojenie USB, ktoré slúži výlučne na napájanie podsvietenia.

Zvuk

Pri herných headsetoch sa málokedy kladie dôraz na kvalitu zvuku a jeho podanie. E-Blue Cobra 707 na tom nie je inak, ale pre svoje účely je reprodukcia dostačujúca. Zvuk je pomerne plytký, bez výraznejších stredov a výšok, dominantné sú, pochopiteľne, basy. S hlasitosťou by sa mal uspokojiť každý. O prenos zvuku sa stará analógový mikrofón na pružnom uchytení s ideálnou dĺžkou, ktorá dosiahne približne ku kútiku úst, takže dobre zachytáva reč, ale nie rušivý dych.

 

Záverečné hodnotenie

Aj keď nejde o prémiový headset, spoločnosti E-Blue sa podarilo skĺbiť prijateľnú cenu s kvalitnejším spracovaním a obstojným zvukovým prejavom, a to všetko zabaliť do veľmi slušivého dizajnu s pekným LED podsvietením. Mrzí nás len spôsob pripojenia a veľkosť mušlí. Prekrytím celého ucha by sa zlepšila izolácia voči hluku a ergonómia.

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
E-Blue Cobra 707
TYP: Headset
Vyrobil: E-Blue
Cena: 37,91€
Produkt zapožičala spoločnosť: www.lama.sk
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

75%
 

Kvalita za prijateľnú cenu

  Klady
  • spracovanie a dizajn
  • podsvietenie
  • veľmi slušný zvuk
  • cena
  Zápory
  • nemožnost nastavenia dĺžky ramena na hlave
  • kombinácia konektorov(USB a 3,5mm)
korekcia: Petra Hladíková
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk