E-Blue Mazer Type G - Recenzia

 

Aj napriek tomu, že má spoločnosť E-Blue pomerne široké portfólio počítačového príslušenstva, v našich končinách ide o exotickú značku. My sme mali možnosť vyskúšať si hernú klávesnicu s označením Mazer Type G.


Dizajn, prevedenie

Mazer Type G svojím dizajnom úplne zapadá do cenovej kategórie, ktorú reprezentuje. Šialené tvary, množstvo uhlov, záhybov, výčnelkov. Pre niekoho možno zaujímavé, pre iného nie.

Odlišnými sú však farba a font písmen, ktoré sa nachádzajú na klávesoch. Potlač je modrej farby a je vytvorená laserom, čo sľubuje jej dlhšiu životnosť. Font je oproti štandardu odlišný, o niečo väčší a hranatejší. Klávesnica je ladená do čierno-modrej kombinácie, spodná časť je modrá, vrchná čierna. Modré sú aj vybrané klávesy, konkrétne smerové šípky a klávesy W, A, S, D. Pokiaľ by vám ich farba prekážala, v balení nájdete náhradné klávesy v čiernej farbe.

Väčším prekvapením je v danej cenovej kategórii prevedenie klávesnice. Rozmery 473×195×33mm nie sú ničím neobvyklé, no prekvapivá je hmotnosť klávesnice, úctyhodných 1090 gramov. Tú má na starosti predovšetkým oceľový plech, ktorý je inštalovaný vnútri klávesnice na zvýšenie jej pevnosti, rovnako aj stability na stole, čo možno hodnotiť len pozitívne. Plusom je aj oflexovaný USB kábel.

Na klávesnici sa nachádza celkovo 114 kláves, z toho je 10 multimediálnych. Tie sú situované vo vrchnej časti nad panelom "F" kláves. Jedinou zaujímavou klávesou mohlo byť tlačidlo s podsvietením, keby nešlo len o podsvietenie loga modelu a pár centimetrového LED pásika, ktorý je približne v strede vo výreze na prednej hrane.

Samotné klávesy sú vyrobené zo silikónu, vďaka čomu majú oproti bežným, plastovým klávesom lepšie vyváženie a dlhšiu životnosť. Mnohí taktiež ocenia obidva veľké Shifty a dvojradový Enter.

Na spodnej strane vás možno upúta niekoľko malých otvorov, ktoré slúžia na odvod tekutiny pri nechcenom poliatí klávesnice. Za toto má Mazer Type G veľké plus.

(Ne)herná klávesnica

Mazer Type G od spoločnosti E-Blue je označovaná ako herná klávesnica. Možno moja kritika vyznie trochu tvrdo a nemusí korešpondovať s názormi iných, ale v akom slova zmysle je táto klávesnica herná? Vďaka tvaru, oflexovanému káblu či modrým klávesom? Táto klávesnica má s ostatnými hernými klávesnicami spoločné len toto. Podsvietenie kláves, programovateľné klávesy, herné funkcie a rôzne režimy, profily, softvér, možno USB a slúchadlové porty, to všetko tejto klávesnici chýba. Azda jedinými z mála svetlých momentov je príjemné písanie, stláčanie kláves a odolnosť klávesnice voči poliatiu. Inak je to len obyčajná klávesnica, ktorá od tých bežných, multimediálnych neponúkne z herného hľadiska nič naviac.

Dojmy z používania

Dojmy z používania boli do veľkej miery ovplyvnené predošlou kapitolou. Ak by som mal hodnotiť klávesnicu z hľadiska písania, nemal by som jej takmer čo vytknúť, pretože klávesy sú príjemne tiché a písanie je pohodlné. No ak by som ju mal z hľadiska použitia hodnotiť ako hernú, veľmi spokojný by som nebol. Ak do balíka zahrniem všetky herné žánre. Svojimi (ne)funkciami je Mazer Type G viac-menej ako herná klávesnica vhodná len na strieľačky, prípadne na hry, kde sa zaobídete bez programovateľných kláves naviac. Fanúšikovia rôznych RPG odnoží si na svoje rozhodne neprídu.

Záver

Takmer všetko už bolo povedané. Herná klávesnica, ktorá je hernou len do určitej miery, nakoľko herné funkcie vlastne ani nemá. Napriek tomu ponúkne solídnu konštrukciu vďaka inštalovanému oceľovému plechu, príjemný chod kláves či odolnosť voči poliatiu. K svojmu prioritnému zameraniu sa priblížila len z polovice, pretože úplne ignoruje populárny RPG žáner a jeho rôzne podoby.

Informácie o produkte

Produkt Coverprva.sk
E-Blue Mazer Type G
TYP: Herná klávesnica
Vyrobil: E-Blue
Cena: 29€
Produkt zapožičala spoločnosť: lama.sk
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

70%
 

Ne(herná) klávesnica

Klady
  • kvalitné prevedenie vďaka oceľovému plechu vnútri klávesnice
  • tichý a príjemný chod kláves
  • odolnosť voči poliatiu
Zápory
  • žiadne programovateľné tlačidlá
  • žiaden herný softvér
  • žiadne herné funkcie či profily
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk