E-Blue Auroza Type IM - Recenzia

 

Do série herných produktov Auroza od značky E-Blue pribudla nová myš pre hráčov Auroza IM, ktorá sa vyznačuje najmä svojím dizajnom, vysokým DPI a LED podsvietením. Ak uvažujete o kúpe novej myši, určite si prečítajte našu recenziu.

 

Dizajn a konštrukcia

Už na prvý pohľad zaujme myš svojím mechanicky pôsobiacim dizajnom a konštrukciou. Kombinácia častí pozostávajúcich z čierneho a priesvitného plastu vyzerajú celkom dobre a myš na stole skutočne vynikne. Pod priesvitným plastom sa nachádzajú LED diódy, ktoré svojím pulzujúcim svetlom neustále osvetľujú nielen vnútro, ale aj okolie myši. Farba podsvietenia sa však nedá ľubovoľne nastaviť, ale súvisí s nastavením rozlíšenia snímača a ide o tieto farby: modrá, zelená, fialová, oranžová a červená. Takisto nie je možné podsvietenie vypnúť, čo môže pôsobiť mierne rušivo, najmä pri hraní v nočných hodinách.

Ľavé a pravé tlačidlo sú rovnako ako zvyšné časti plastov na vrchnej strane pogumované, myš sa vďaka tomu príjemne drží a ruka sa tak rýchlo nespotí. Medzi ľavým a pravým tlačidlom sa okrem podsvieteného posuvného kolieska nachádza aj prepínač rozlíšenia snímača (DPI), rozlíšenie je možné meniť v piatich krokoch, ktorým prislúchajú hodnoty 500, 1000, 2000, 3000 a 4000 DPI.

Poslednými ovládacími prvkami na povrchu myši sú dve tlačidlá na ľavej strane pre posun o krok vpred/späť. Na spodnej strane sa nachádza zapustený posuvný prepínač frekvencie optického snímača, zvoliť si je možné zo štyroch obnovovacích frekvencií, a to od 125 až po 1000Hz. Myš sa k počítaču pripája USB káblom s dĺžkou 1,8m, čo je viac než dosť aj pre prípad, že je PC umiestnený ďalej od stola. Samotný kábel je dostatočne hrubý a je potiahnutý textilným materiálom, vďaka čomu ani jeho prípadné rozmotávanie nerobí problémy.

Používanie

Keďže je myš symetrická, môžu ju bez problémov používať praváci aj ľaváci. V druhom prípade je však zhoršený prístup k ovládacím tlačidlám na ľavej strane. Samotné držanie a ovládanie myši je vzhľadom na jej veľkosť, ktorá padne dobre aj do väčšej dlane, bezproblémové. Ovládanie tlačidiel myši je vďaka spínačom značky Omron ľahké a presné, na druhej strane je však klikanie trochu hlučnejšie, čo by mohlo niekomu prekážať.

Záverečné hodnotenie

Myš Auroza IM je určená pre tých, ktorí chcú kvalitnú myš bez množstva funkcií (ako napríklad programovateľné tlačidlá), ktoré by nevyužili. Myš stačí pripojiť k počítaču a je ju možné plnohodnotne používať bez nutnosti inštalácie dodatočných ovládačov. Medzi jej najväčšie prednosti patrí kvalitné a ergonomické spracovanie spolu s vysokým rozlíšením snímača. Zamrzí však nemožnosť vypnutia LED podsvietenia. Herná myš Auroza Type IM sa dá kúpiť za cenu od 35 eur.

Technická špecifikácia

Rozmery: 126x64x40 mm
Hmotnosť: 135g
Typ pripojenia: USB kábel, 1.8m , pozlátený konektor
Počet tlačidiel: 6
Optický senzor: Avago
Rozlíšenie senzora: 500 – 4000 DPI
Podsvietenie: LED, 5 farieb

Informácie o produkte

Produkt Coverprva.sk
E-Blue Auroza Type IM
TYP: Myš
Vyrobil: E-Blue
Cena: 35€
Produkt zapožičala spoločnosť: E-Blue
Zaujal vás tento produkt? Kúpte si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

90%
 

Štýlová myš pre hráčov

Klady
  • dizajn
  • ergonómia
  • kvalitné spracovanie
Zápory
  • nemožnosť vypnúť podsvietenie
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk