Arctic Breeze -Recenzia

Aj napriek skutočnosti, že počasie tomu nenasvedčuje, ešte stále nám vonku panuje leto. Počas tých pár zvyšných teplých dní určite dobre padne schladenie, ktoré si môžete zabezpečiť napríklad aj prostredníctvom stolného USB ventilátora z dielne Arctic, s označením Arctic Breeze.

 

Dizajn, prevedenie

Dizajn a aj samotné prevedenie ventilátora je naozaj na špičkovej úrovni. Telo recenzovanej farebnej verzie ventilátora je ladené do sivo striebornej farby, s bielou, 92mm "vrtuľkou", ktorá v kombinácii s motorčekom trochu pripomína veternú turbínu (odmysliac si tvar lopatiek).

K dispozícii je celkovo šesť farieb, ktoré boli toto leto doplnené o dve špeciálne farebné edície.

Telo ventilátora je ku kovovej základni pripojené prostredníctvom flexibilného krku, vďaka ktorému si môžete ventilátor nastaviť do rôznych, neraz netradičných a
zábavných polôh.

Výška Arctic Breeze je približne 19cm a váha 265g, vďaka čomu stojí na základni stabilne.

Funkcie

Vzhľadom na svoje rozmery a hmotnosť je ventilátor prenosný a využiť ho môžete kdekoľvek. Keďže k zariadeniam sa pripája prostredníctvom USB kábla, ľahko ho pripojíte k počítaču, notebooku, hernej konzole alebo jednoducho ho pomocou USB nabíjačky zapojíte do elektrickej siete.Komfort pri používaní zvyšuje aj kábel s dĺžkou 1,8m, ktorú si viete kedykoľvek pomocou "predlžovačky" prispôsobiť. V strede základne sa nachádza otočný gombík, ktorým sa ventilátor zapína a pomocou ktorého je možné regulovať otáčky v rozmedzí 800 – 1800ot/min.

Keďže spoločnosť Arctic nie je na poli (najmä počítačových ventilátorov) žiaden nováčik, podarilo sa im v modeli Arctic Breeze zabezpečiť takmer nehlučný chod ventilátora. Pri 800 otáčkach je skutočne nepočuteľný, no zvyšujúcimi sa otáčkami rastie aj jeho hlučnosť, ktorá je však stále na veľmi slušnej úrovni. Čo sa týka efektívneho využitia, optimálna vzdialenosť je veľmi subjektívna, no musíme povedať, že do vzdialenosti 0,5m cítiť vánok dostatočne, avšak zvyšujúcou sa vzdialenosťou jeho účinnosť klesá.

Záverečné hodnotenie

Čo dodať na záver? Zaujímavý nápad, podarený dizajn, kvalitné prevedenie, tichý chod ventilátora, regulácia otáčok, zaujímavá cena, za ktorú sa dá zohnať na internete, postačujúci účinok na letné osvieženie, čo je však veľmi subjektívna veličina. Jediným negatívom je snáď základňa ventilátora, ktorá na škodu veci nie je magnetická, čo by možnosti využitia Arctic Breeze rapídne zvýšilo, pretože takto je odsúdený na použitie len na nejakej podložke.

Technické špecifikácie

Priemer ventilátora: 92 mm
Rýchlosť otáčok: 800 – 1800ot/min
Rozhranie: USB 2.0
Dĺžka USB kábla: 1,8m
Prepínač ON/OFF
Prepínač rýchlosti otáčok
Použitie pre desktop PC a notebooky
Ohybný krk ventilátora

Informácie o produkte

Produkt Coverprva.sk
Arctic Breeze
TYP: Ventilátor
Vyrobil: Arctic
Cena: 7,14€
Produkt zapožičala spoločnosť: Arctic
Zaujal vás tento produkt? Zakúpte si ho na Alza.sk, alebo si ho dohodnite na Prva.sk

Naše hodnotenie

99%
 

Domáce osvieženie počas horúcich letných dní

Klady
  • dizajn, prevedenie
  • ohybný krk
  • regulácia otáčok
  • tichý chod
  • cena
Zápory
  • podstavec by mohol byť magnetický
korekcia: Zdenka Schwarzová a Nikoleta Janková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk