Urban Revolt 4400 a 8800 - Recenzia

 

Výkonný hardvér, veľké displeje s veľkým rozlíšením, hodiny strávené na internete či pri hraní hier, no pomerne malá kapacita batérií. Veľa z vás to určite pozná. Či už ste majitelia smartfónov alebo aj notebookov či tabletov. Pokiaľ je človek doma a dané zariadenie si pohodlne dobije, nič sa nedeje, no pokiaľ je človek na ceste alebo mimo dosahu elektrickej siete, nastáva problém. Recept na riešenie tohto problému má spoločnosť Trust s dvojicou Power Bankov, s označením Urban Revolt 4400 a 8800.

Predstavenie

Čo to vôbec ten Power Bank je? Jednoducho povedané, ide o externú batériu, resp. zdroj energie, pomocou ktorého môžete elegantne nabíjať zariadenia s rozhraním USB, kdekoľvek sa nachádzate. Dodať "šťavu" tak môžete všetkým zariadeniam, obsahujúcim microUSB port, ako napríklad mobilné telefóny, tablety, notebooky, navigácie, prehrávače a podobne.

Urban Revolt 4400

Už z názvu možno tušiť, že prvý z dvojice recenzovaných Power Bankov obsahuje batériu s kapacitou 4400mAh. Ak by ste sa snažili dopátrať aký typ batérie je v Power Banku zabudovaný, hľadali by ste márne, pretože v priloženej dokumentácii a ani na internetovej stránke výrobcu nie je o tom žiadna zmienka. Preto sme sa rozhodli zistiť to sami a nazreli sme pod ochranný kryt Power Banku.

Mimo plošného spoju sa tu nachádza dvojica 3,7V, Li-ion batérií, každá s kapacitou 2200mAh. Presný typ batérie je INR18650E. Keďže sa Trust nezmieňuje ani o maximálnom počte nabíjacích cyklov batérií, z ich typu možno podľa googlu vyčítať, že po 800 dobitiach by si mala batéria držať vyše 80% pôvodnej kapacity. Kto by veľmi chcel s Power Bankom experimentovať, môže veľmi jednoducho batérie vymeniť za iné, stačí mu len spájkovačka, kúsok cínu a šikovnosti.

Čo sa dizajnu týka, zariadenie má tvar zaobleného kvádra s príjemnými rozmermi 91×44×22mm a hmotnosťou približne 82g, vďaka čomu nie je problém Power Bank nosiť aj vo vrecku. V hornej časti sa nachádza microUSB vstup, ktorý slúži na dobitie batérií Power Banku, klasický USB výstup pre dobíjanie zariadení a malá LED dióda, ktorá slúžia ako flashlight, resp. baterka či osvetlenie. Dobíjací prúd smerujúci z Power Banku je 1A. V prednej časti sa nachádza štvorica malých LED diódiek s modrým podsvietením, ktorá signalizuje stav batérií. Pomocou tlačidla na ľavej stene je možné tento indikátor vypnúť, jedným stlačením sa dozviete o aktuálnej kapacite batérií Power Banku, dvojitým stlačením zapnete/vypnete flashlight.

Urban Revolt 4400 sa dodáva v troch farebných vyhotoveniach, čierno-zelené, modro-biele a bielo-oranžové.

Súčasťou balenia je Power Bank, technická dokumentácia a polmetrový USB kábel, určený na dobíjanie. Na zadnej strane škatuľky sa nachádza obrázok, pomocou ktorého môžete približne určiť, koľko toho Power Bank na jedno dobitie nabije.

Napríklad, pre mobilné telefóny s kapacitou batérie 1200-1400mAh sú to dve dobitia, pre tablety s kapacitou batérie 3500-4000mAh je to približne dobitie batérie do 3/4. Samozrejme, ide len o orientačnú schému, ktorú treba brať s miernou rezervou. Čas dobitia bude pre každé zariadenie iný, no napríklad smartfón Sony Xperia S s kapacitou batérie 1750mAh Power Bank dobil do polovice za 35 minút, doplna mu to trvalo približne 2 hodiny.

Urban Revolt 8800

Podobne, ako u prvého recenzovaného Power Banku, aj pri tomto číslica 8800 označuje kapacitu batérie, resp. batérií. Vzhľadom na rozmery a hmotnosť sa dá tušiť, že vnútri Power Banku sa bude nachádzať štvorica totožných 3,7V, Li-ion batérií rovnakého typu, s kapacitou 2200mAh. Dizajnovo ide rovnako o zaoblený kváder, ktorého rozmery sú 109×75×24mm a hmotnosť približne 254g. Na rozdiel od Urban Revolt 4400 sa dodáva len v jednom farebnom prevedení, čiernom. V hornej časti Power Banku sa nachádza microUSB vstup, slúžiaci na dobíjanie zabudovaných batérií, po jeho stranách je dvojica USB výstupov, pomocou ktorých je možné dobíjať až dve zariadenia zároveň. Treba si však dať pozor, pretože jeden výstup dobíja zariadenia s výstupným prúdom 1A druhý s výstupným prúdom 2A. Samozrejme, 2 ampérový výstup bude dobíjať rýchlejšie. Rovnako tu nechýba ani LED dióda, ktorá vám poslúži ako flashlight. Oproti Urban Revolt 4400 má jednu funkciu naviac, a to možnosť blikania SOS signálu. Zapína sa podržaním tlačidla umiestneného na pravom boku zariadenia. To slúži aj na zistenie stavu dobitia batérií, stačí ho len raz stlačiť.

Súčasťou balenia je okrem Power Banku dvojica USB káblov, ktorých dĺžka je však len 28cm. Na zadnej strane škatuľky nájdeme taktiež obrázok, pomocou ktorého môžete približne určiť, koľko vám Power Bank na jedno dobitie vydrží.

Logicky, oproti Urban Revolt 4400 budú tieto hodnoty dvojnásobné. Dobitie rovnakého telefónu, za rovnakých podmienok dopolovice trvalo 35 minút, doplna približne 1 hodinu a 45 minút.

Záverečné hodnotenie

Na záver niet čo veľmi dodať. Obe zariadenia svoj účel splnili veľmi dobre, doba dobíjania bola veľmi slušná, najmä dobitie do polovice kapacity batérií bolo rýchle, približne 35 minút. Vzhľadom na rozmery sa Urban Revolt 4400 hodí aj na každodenné nosenie vo vrecku, Urban Revolt 8800 je vhodnejší skôr na cestu autom, autobusom, prípadne na turistiku. Jedinými negatívami môže byť čas dobíjania. Podľa manuálu by ste mali obe zariadenia dobíjať pred použitím asi 5 hodín, preto z tohto hľadiska je vhodné využívať Power Bank naozaj len v najnevyhnutnejších prípadoch. Druhým negatívom je, v prípade Urban Revolt 8800, dĺžka priložených USB káblov, len 28cm, čo je pri nabíjaní naozaj otravné a pri nabíjaní dvoch zariadení súčasne nehovoriac. Taktiež zamrzí absencia USB adaptéra u oboch zariadení, aj keď doma ich máte určite niekoľko, v balení by mohli byť.

Informácie o produkte

Produkt Coverprva.sk
Urban Revolt 4400
TYP: Powerbanka
Vyrobil: Trust
Cena: od 19,99€
Produkt zapožičala spoločnosť: Trust
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

95%
 

Energetická záchrana

Klady
 • dizajn, rozmery
 • kapacita
 • zabudovaný flashlight
Zápory
 • dlhšia doba dobíjania
 • absencia USB adaptéra

Informácie o produkte

Produkt Coverprva.sk
Urban Revolt 8800
TYP: Powerbanka
Vyrobil: Trust
Cena: od 34,99€
Produkt zapožičala spoločnosť: Trust
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

 

Naše hodnotenie
92%
 

Energetická záchrana

Klady
 • dizajn
 • kapacita
 • zabudovaný flashlight s SOS funkciou
Zápory
 • dlhšia doba dobíjania
 • dĺžka priložených káblov
 • absencia USB adaptéra

korekcia: Nikoleta Janková

 

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE

dizajn, rozmery

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk