Razer Kraken 7.1 Chroma - Recenzia

 

Slúchadlá Kraken 7.1 Chroma sú najnovším prírastkom do produktovej línie spoločnosti Razer, asi najznámejšieho výrobcu herných periférií, ktorý dobre vie, že hráči milujú možnosti nastavovania a prispôsobovania. Práve prívlastok Chroma, čiže RGB podsvietenie, slúchadlá odlišuje od štandardnej verzie.

Balenie

Už prvý pohľad na balenie prezrádza, že ide o prestížny výrobok. Matná čierna v kombinácii s typickou jedovatou zelenou a tromi zapletenými hadmi sú pre Razer charakteristickými znakmi. O hlavnej funkcii informuje nielen popis na prednej strane, ale aj dúhové nápisy Chroma. Celá predná strana je prichytená suchým zipsom a dá sa otvárať, takže slúchadlá je možné opätovne zabaliť a prenášať. Na zadnej strane nájdeme všetky potrebné informácie ako aj popis základných častí. Pribalený je manuál, kartička s poďakovaním a ako bonus dve nálepky s logom Razer.

Dizajn a konštrukcia
Vzhľad nových Krakenov, ako napokon aj pôvodných, nie je ničím extravagantný. Nejde ale o negatívum, práve naopak. V poslednej dobe prinášajú výrobcovia periférie navrhované v štýle „čím viac hrán a diód, tým viac Adidas". Uhladený dizajn slúchadiel Chroma je elegantný, a pritom nenudí. Hlavový most potiahnutý čiernou koženkou je osviežený nápisom Razer. Mušle sú klasického tvaru, s čiernou kovovou mriežkou, s podsvieteným logom troch hadov. Podľa špecifikácií by malo ísť o circumaurálne mušle, no to by platilo jedine v prípade trojročných detí alebo s pomocou plastického chirurga. Slúchadla teda neobklopia celé uši, ale skôr ich pritláčajú. Pri dlhodobejšom hraní budete pociťovať nepríjemné omínanie a prestávky budú nevyhnutné.

Zmena farby sa vykonáva výhradne softvérovo pomocou Synapse 2.0. Na ľavej strane sa nachádza zasúvateľný mikrofón, ktorý sa dá celý ukryť v prípade, ak ho nevyužívate. Jeho zapnutie indikuje aj podsvietená špička. Deaktivovať (Mute) sa dá aj prostredníctvom nenápadného tlačidla na jeho konci. Jediným spôsobom pripojenia headsetu je USB kábel, takže využitie napríklad s mobilným telefónom či mp3 prehrávačom odpadá. Kábel je tradične potiahnutý tkaninou, čo prináša výhody aj nevýhody. Daňou za zvýšenú odolnosť a menšiu tendenciu skrúcania sa je hluk pri kontakte kábla napríklad s hranou stola. Nepochopiteľným faktom je absencia akéhokoľvek ovládania hlasitosti, a to či už priamo na slúchadlách alebo na kábli. V hrách sme preto museli používať ovládanie na klávesnici.

Zvukový prejav

Tak ako nás po rozbalení potešil dizajn, sklamal nás zvukový prejav. Ide síce o herný headset a tie sú zamerané na atmosféru výbuchov a výstrelov, ale Kraken 7.1 Chroma sú až extrémne prebasované. Možnosť Bass Boost by v nastaveniach zapol naozaj len pacient „doktora Chocholouška". Práve softvér Synapse 2.0 situáciu zachraňuje svojím ekvalizérom. Posunie vysoké a stredné tóny viac do popredia a skrotí neposlušné basy. Netvrdíme, že potom sme boli so zvukom úplne spokojní, no určite ide o mnohonásobné zlepšenie.

 

Svoju silnú stránku ukážu, pochopiteľne, v hrách, výbuchy a lietajúce guľky sa šíria z každej strany, a to vďaka virtuálnemu 7.1 zvuku, ktorý si ešte vie každý doladiť podľa svojich potrieb a tvaru uší, pretože zdroj zvuku vnímame všetci trocha odlišne. Túto funkciu slúchadlá plnia naozaj dobre, predné a bočné smery sa dajú ľahko rozlišovať, pri zadných je to náročnejšie, no určite vás nikto neprekvapí zo zálohy. Pre počúvanie hudby odporúčame prepnúť výstup na stereo. Zvuk síce nemá taký priestor, ale eliminujú sa tým nepríjemné umelé ozveny. Niektorí majitelia sa sťažujú na statický šum, ale my sme sa s týmto problémom pri testovaní nestretli.

Záverečné hodnotenie

Headset Razer Kraken 7.1 Chroma prináša hráčom takmer všetko, čo potrebujú. Dobrú konštrukciu a odolnosť, po menších nastaveniach prijateľný zvuk a vychytávky, ako napríklad zasúvateľný mikrofón a RGB podsvietenie. S pomocou virtuálneho priestorového zvuku budete počuť svojich nepriateľov z každého smeru. Škoda len chýbajúceho ovládania hlasitosti, ktoré musíte riešiť svojpomocne. Nepoteší ani vyššia cena, za ktorú sa dajú zaobstarať stereo slúchadlá s kvalitnejším zvukom a externý mikrofón. Ak ale trváte na kompaktnom riešení a surrounde, sú Razery dobrou voľbou.

Technické špecifikácie

Slúchadlá:
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 OHm @ 1 kHz
Citlivosť: 110 dB ± 4 dB @ 1 kHz
Výkon: 30 mW
Reproduktory: 40 mm neodymové magnety
Dĺžka kábla: 2 m
Hmotnosť: 340 g
Konektor: USB

Mikrofón:
Frekvenčný rozsah: 100 – 12 000 Hz
Odstup singnálu od šumu: 52 db
Citlivosť: - 40 dB ± 3 dB
Typ: jednosmerný

Informácie o produkte

Produkt Cover
Razer Kraken 7.1 Chroma
TYP: Headset
Vyrobil: Razer
Cena: od 81,49€
Produkt zapožičala spoločnosť: Razer

Naše hodnotenie

85%
 

Vypustite farebného Krakena!

Klady
  • dizajn
  • priestorový zvuk
  • RGB podsvietenie
Zápory
  • cena
  • absencia ovládania hlasitosti
korekcia: Lucia Petrželová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk