Logitech K360 – Recenzia

 

Lacná, pohodlná a dobre prenosná klávesnica, ktorá sadne azda každému.

 

 

Úvod

V dnešnej recenzii sme si zobrali na mušku klávesnicu Logitech K360 v šedej farbe, ktorá sa svojou cenou 24-30 € radí do kategórie stredne lacných až lacných klávesníc.

Výrobca ponúka klávesnicu v troch základných farbách: bielej, šedej, čiernej (tie ešte majú rôzne vynilové potlače s rôznymi vzormi), my sme mali šedú verziu s vynilovou potlačou s akcentom čiernej – v tejto kombinácii je klávesnica neutrálna a hodí sa snáď všade. S rozmermi 381 x 156 x 19 mm (Š x H x V) sa radí medzi relatívne malé klávesnice (je asi o 20 % menšia ako štandardné klávesnice), no vďaka svojmu dizajnu vyzerá opticky bežne a nepôsobí malým dojmom. Medzi klávesmi sú medzery asi 2-3 mm, vďaka ktorým sa vyvarujete preklepom, keďže klávesy sú pomerne malé.

Napájanie zabezpečujú dve batérie typu AA (tužkové) a pripája sa k počítaču cez miniatúrny bezdrôtový prijímač, ktorý je univerzálny, a v prípade, že vlastníte počítačovú myš od spoločnosti Logitech, nebudete potrebovať druhý prijímač, pretože ten od klávesnice sa postará aj o myš.

Ako sa používa?

Na klávesnici sa píše veľmi príjemne, pretože klávesy aj napriek vyššiemu zdvihu (4 mm) majú veľmi príjemný a istý stisk, taktiež sú tiché, čo znamená, že klávesnica Vás v tichej miestnosti rozhodne nebude rušiť.

Rozloženie je taktiež prijateľné, jediné k čomu máme výhradu, je dosť krátky ľavý Shift, ktorý pri troche nepozornosti nemusíte trafiť, naopak ľavý kláves Ctrl je až zbytočne veľký. Kláves FN, ktorý slúži na ovládanie programovateľných kláves, je na pravej strane, čo je vcelku neobvyklé, pretože sme z notebookov zvyknutí na ich umiestnenie na ľavej strane klávesnice. Na iných klávesniciach býva častým problémom malý alebo zbytočne veľký kláves Enter, Logitech to však zvládol na pomyselnú jednotku a Enter sa triafa veľmi dobre aj pri písaní desiatimi prstami.

Na klávesnici môžeme nájsť v hornej časti šesť multimediálnych kláves na ovládanie hlasitosti, na pauzu či preskakovanie v playliste, v pravom hornom rohu sa nachádza už len vypínač.
Výrobca tvrdí, že výdrž batérie sa pohybuje až tri roky, my sme to radšej neskúšali.

Záver

Klávesnica sa nám veľmi páčila, rovnako ako po vzhľadovej, tak aj po používateľskej stránke, čo sa týka rozloženia klávesnice, stretli sme sa s menšími nedostatkami, napríklad spomínaný malý Shift či zbytočne veľké Ctrl. Za veľké plus považujeme kompaktnosť a pohodlnosť. Vzhľadom na danú cenu ide skutočne o výborný produkt.

Technické špecifikácie

Pásmo: 2,4 Ghz
Veľkosť: 381 x 156 x 19 mm (Š x H x V)
Typ napájania: 2 x AA batérie
Výdrž na batérie: 3 roky

Informácie o produkte

Game Cover 
Logitech K360
Výrobca:Logitech
Cena: 24€
Typ:Klávesnica
Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Logitech

Naše hodnotenie

85%
 
"Dobrá klávesnica je základ"
Klady
  • cena
  • pohodlné písanie
  • multifunkčný prijímač
Zápory
  • nedomyslené klávesy Shift a Ctrl
korekcia: Lucia Petrželová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk