Tesoro Gandiva-Recenzia

 

Drahšia herná myš s dobrými parametrami, ktorá sadne azda každému, kto si nepotrpí na značke.

 

Prvé dojmy

Myška k nám prišla vynikajúco zabalená v škatuli, v ktorej bola dôkladne upevnená, takže je isté, že sa nemôže stať, že by sa poškodila počas prevozu alebo na pošte.

Pri vybalení myšky sme našli v škatuli už len manuál, náhradné trecie podložky a inštalačné CD s ovládačom pre myšku, s ktorým si môžete nastaviť rôzne makrá či inak upraviť nastavenie podľa vašich preferencií.
Pri prvom pohľade na myšku je zjavné, že je vyrobená prevažne z plastu, no pri chytení do ruky sme mali skutočné dobrý dojem, pretože myška je pevná, nevŕzga a má ideálnu hmotnosť.

Softvér

Dodávaný ovládač od výrobcu je veľmi prehľadný a pekne spracovaný, ľahko si nastavíte makro tlačidlo v priebehu jednej sekundy. Možnosť zmeny farieb podsvietenia je samozrejmosťou.

Technické špecifikácie

Začneme hneď laserovým snímačom, ktorý má citlivosť priam šialených 8200DPI, takže ani tí najnáročnejší zrejme nebudú mať problémy s príliš pomalou myškou. Hmotnosť činí príjemných 135 gramov, takže je myška príjemná na používanie, pretože nie je zanedbateľne ľahká, ale ani nás nebolela ruka po dlhšom používaní z dôvodu vyššej váhy Myška má 128kB vnútornú pamäť, do ktorej si môžete uložiť veľké množstvo vašich profilov k ôsmim programovateľným tlačidlám. Rozmerovo sa myška radí medzi veľké so svojimi rozmermi 72×116×44 (Š×D×V).

Používanie

Stisk všetkých tlačidiel je príjemne tuhý a istý, jedinú menšiu výčitku máme k ich hlučnosti, pretože relatívne hlučne klikajú. Myška vyzerá vynikajúco a keďže sa dá nastaviť aj farba podsvietenia, nie je problém si upraviť myšku presne podľa seba. Myška je inak veľmi spoľahlivá a výrobca udáva jej odozvu na iba 1ms. Aby sa výrobca uistil, že konektor USB bude mať vždy dobrý kontakt, ho navyše pozlátil. Hodnoty DPI sa dajú meniť v dobrých rozstupoch – 800|1800|4000|6400|8200DPI, čo považujeme za ideálne.

Záver

Výrobcu musíme pochváliť za skutočne vynikajúci produkt, ktorý nás veľmi oslovil, či už čo sa týka dizajnu, ale aj kvality. Počas recenzovania sme azda ani nenašli chybu, ktorá by stála za zmienku. Cena je síce vyššia, ale pri vynikajúcich parametroch myši je to pochopiteľné.

Technické špecifikácie

Prijímač: Laserový
Citlivosť myši: 8200DPI
Hmotnosť: 135g
Veľkosť: 72×116×44 (Š×D×V)

Informácie o produkte

Game Cover 
Tesoro Gandiva
Typ: Myš
Výrobca: Tesoro
Cena: 50€
Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Tesoro

Naše hodnotenie

95%
 
"Aj neznámi môžu očariť"
Klady
  • množstvo funkcií
  • dizajn
  • brutálna hodnota DPI
Zápory
  • žiadne výrazné
korekcia: Paula Postihačová a Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk