Urban Revolt Dune - Recenzia

Urban Revolt Dune - Recenzia

 

Divízia značky Trust – Urban Revolt, sa snaží pomaličky prebojovať na náš trh. Po pár pokusoch s lacným audio príslušenstvom tentoraz zamierila o niečo vyššie. Prináša nám štýlový multifunkčný reproduktor, ktorý zaujme dizajnom, funkciami a úctyhodným výkonom. Oplatí sa pri výbere audiosystému do domácnosti obzrieť i týmto smerom?

Prvé dojmy

Výrobca sa tentoraz nedal zahanbiť ani pri balení, škatuľa je celkom pekne dizajnovo spracovaná. Jej obsahom je samotný reproduktor, potrebná kabeláž a diaľkový ovládač, ktorý nám spríjemní ovládanie reproduktora.

Kontroverzný dizajn

Z diaľky vyzerá Duna len ako čierna škatuľa, po bližšom preskúmaní si všimneme niekoľko ostrejších tvarov a prednú mriežku, ktorá kopíruje dizajn dún v púšti. Pod ňou sa nám rysujú štyri reproduktory, ktoré vzadu dopĺňa subwoofer a na bokoch ďalšie dva reproduktory. Teda v konečnom dôsledku sa v čiernej škatuli ukrýva až šesť reproduktorov s výkonom až 60 wattov, čo je dostatočne veľa na ohlušenie akejkoľvek bežnej miestnosti. Dizajn je síce jednoduchý a nijak extra nezaujme, no aspoň až tak nebije do očí a vie sa vžiť do role nenápadného audiosystému v obývačke. Ovládacie prvky sa nachádzajú na hornej strane zariadenia. Vedľa nich sa usídlila aj zelená diódka, indikujúca funkciu 3D zvuku. Svetelnú disharmóniu dopĺňa i modrá a červená dióda na prednej strane, ktorých striedavé blikanie pripomína skôr policajnú húkačku ako luxusný reproduktor...

Multitalent v konektivite

Tentoraz nezostávame pri klasickom hardvérovom pripojení cez AUX, ale pri perifériách si zaškrtneme i Bluetooth. Na zadnej strane je aj podozrivý USB port, no ten, bohužiaľ, slúži len na dobíjanie zariadenia, z ktorého púšťame hudbu. Telefonovanie pri Bluetooth spojení by mal spríjemniť vstavaný mikrón.

A čo zvuk?

Keď sa nám už cenovka šplhá na 130 eur, patrilo by sa, že by prednes zariadenia ulahodil nejedného epikurejca. Realita však až taká ružová nie je. V prvom rade treba pochváliť funkciu 3D, ktorá posúva zvuk na celkom dobrú úroveň. Zvuk bez nej znie skôr ako nejaká osekaná demo verzia plného potenciálu reproduktora a zážitok z hudby okamžite mizne. Tlačidlo 3D však plochý nevýrazný zvuk rýchlo odženie a kým sa hlasitosť neprehupne cez polovicu, tak zvukový výstup celkom stojí za to. Pri vyšších hlasitostiach už je cítiť, že niektoré komponenty na seba jednoducho nestačia, jedny sa dostávajú do popredia a druhé zostávajú v úzadí, zvuk sa troška skresľuje a mení sa to na taký ten mix v štýle „hlavne že je to nahlas". Ale predsa len, kto doma počúva hudbu pre pôžitok na maximálnej hlasitosti? Po jemnom pohraní sa s ekvalizérom si na svoje prídu fanúšikovia všetkých hudobných žánrov. Ak je treba, nechýbajú ani výraznejšie basy, o ktoré sa stará zadný basreflexný otvor.

Verdikt

Firma Trust, v snahe zapojiť sa do boja vo vyšších cenových hladinách, vytvorila celkom zaujímavý produkt. Nedá sa však povedať, že by svojimi kvalitami plnohodnotne zodpovedal cene. Zvukový výstup je celkom na úrovni, pri rozumnej hlasitosti je zvuk čistý, výrazný, nechýbajú basy a zároveň si zachováva stred i výšky. Výkon je na úrovni, no vo vyšších hladinách už troška zanedbáva kvalitu. Dizajn nesadne každému, síce je jednoduchý, no od pocitu luxusného zariadenia ho ešte delí pár drobností.

Technické špecifikácie

Výkon: 60 W
Reproduktorov: 6
Dosah Bluetooth: 10 m
Spojenie: AUX – 3,5 mm jack, Bluetooth

Informácie o produkte

Game Cover
Urban Revolt Dune
Typ: Reproduktor
Výrobca: Trust
Cena: 130€
Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Naše hodnotenie

65%
"Štýlový reproduktor do každej obývačky"
Klady
  • priestorový zvuk
  • bezdrôtový zvuk
  • kvalitný zvuk
Zápory
  • skreslenie pri vyššej hlasitosti
  • cena
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk