Arctic P614 - Recenzia

Arctic P614 - Recenzia

Značka Arctic na našom trhu zatiaľ nepatrí k tým zvučnejším. Vyzerá to však tak, že vie, čo robí, a ak v tom bude pokračovať, rozhodne si zaslúži povšimnutie viac než jedného fanúšika kvalitnej hudby. Tentoraz uvádza slúchadlá s označením P614, ktoré v obchodoch zoženiete s cenovkou okolo 30€.

Prvé dojmy

Obrázky nevyzerajú nijak luxusne a človek by povedal, že to zase raz budú len rádové slúchadlá. Po otvorení elegantnej škatule však človek názor rýchlo prehodnotí. Dizajn je jednoducho pekný a použité materiály s kvalitou spracovania sú niekde úplne inde ako pri konkurencii v tejto cenovej kategórii.

Takto sa to robí!

Žiadne ohybné plasty a pofiderná konštrukcia. Na slúchadlách si významnú rolu zahral kov, ktorý v spolupráci s (zrejme imitovaným) koženým poťahom a mäkkou výstelkou hlavového mostu a slúchadiel tvorí dojem príslušenstva vyššej triedy, ktorej by človek tipol niekoľko násobnú cenovku. Síce sa nechytá na módne trendy štýlových slúchadiel s prvotnou úlohou visieť na krku, ale ponúka jednoduchý a elegantný dizajn pre každú príležitosť. Kvalita konštrukcie je na tom tiež dosť dobre, držia po kope pevne a žiadne nechcené ohýbanie či vŕzganie nehrozí. Niektorým možno bude chýbať kĺb na otáčanie slúchadiel, ktorý umožňuje satelitom lepšie dosadnúť na uši, no hrubšia vrstva pamäťovej peny to vynahrádza dostatočne.

Zvuk svätí kvalitu

Nízka cena, kvalitné spracovanie, dobrý zvuk? Tu už začína byť čosi podozrivé. Arctic to tu však rozhodne nevzdal a robil všetko, čo sa dá, aby bo aj tento faktor spracovaný čo najprecíznejšie. Citlivosť 105 dB na 1 KHz, impedancia 32 ohmov, rozsah od 20 Hz po 20 kHz a neodýmové magnety, to znie celkom sľubne. Na úsmev na tvári pri počúvaní hudby však čísla nestačia. Dôležitý je dojem poslucháča, ktorý za sebou slúchadlá zanechávajú veľmi dobrý. Na svoje si prídu fanúšikovia výrazných nízkych tónov, ktoré vás pri syntetizátoroch či bubnoch v rockovejších skladbách pri dobrom nastavení ekvalizéra doslova omámia. Nízke tóny sú výrazné a ich vykreslenie môže závidieť i o sto eur drahšia konkurencia. Pri pestrejších žánroch však môžu byť silnejšie basy i na škodu, keďže troška utláčajú výšky a stred. Ekvalizér spraví veľa, no predsa je stále cítiť dominanciu nižších tónov. Cítiť je to hlavne v skladbách, kde je zastúpené celé tónové spektrum. Celkovo je však zvuk na úrovni, a to dupľom, keď prihliadneme na cenu.

Hovory nám neutečú

Pre naše pohodlie nám výrobca na tenučký káblik pribalil i mikrofón a jedno tlačidlo, ktoré nám pomôže pri hovoroch. Troška to možno však znepríjemní život tým, ktorých zariadenia nepodporujú jack rozdelený na štyri oblasti, ktorý sa používa pri telefónoch pre využitie jedného kábla pre mikrofón i pre slúchadlá. Niektoré staršie zariadenia či počítače s tým zvyknú mávať problém (ktorý sa dá vyriešiť redukciou).

Verdikt

Ak hľadáte kvalitné slúchadlá za dobrú cenu, Arctic P614 je skvelá kúpa. Za necelých 30€ dostanete kvalitné slúchadlá s prémiovou konštrukciou a dobrým zvukom. Samozrejme, ak sa radíte medzi pôžitkárov, predsa len budete musieť kopať o čosi vyššie v cenových vodách.

Technická špecifikácia

Konštrukcia: Supra-Aural On-ear
Frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz
Impedancia: 32 Ω
Citlivosť mikrofónu: -42 dB +/- 3 dB
Citlivosť: 105 dB
Kábel: 1,2 m, 3,5 mm jack

Informácie o produkte

Game Cover 
Artic P614
Typ:Slúchadlá
Výrobca:Artic
Cena: 30€
Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Artic

Naše hodnotenie

90%
 
"Veľa muziky za málo peňazí... Doslova!"
Klady
  • skvelá konštrukcia
  • použité materiály
  • dobré zvukové podanie
  • cena
Zápory
  • nič podstatné
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk