Arctic P614 BT - Recenzia

Arctic P614 BT - Recenzia

Spoločnosť Arctic nedávno predstavila modelovú dvojicu slúchadiel s označením P614, resp. P614 BT. Obidva modely sú po dizajnovej aj technickej stránke totožné, model P614 BT však ponúkne bezdrôtový prenos zvuku. K recenzovaniu sme dostali oba modely, dnes vám prinášame recenziu na bezdrôtový model P614 BT.

Dizajn, prevedenie

Najrozumnejšie je asi napísať, sto ľudí sto chutí. Ja sa však zaradím do tej časti, ktorá dizajnu P614 BT príliš neprišla na chuť. Viem, možno namietať, že ak má človek slúchadlá na ušiach, tak samotný dizajn nevníma. Ťažko však slovami presne opísať dizajn niečoho takého, ako sú slúchadlá, preto bude najjednoduchšie si ho predstaviť podľa obrázkov.


Ako z obrázkov vidieť, slúchadlá sú ladené do čiernej farby, s niekoľkými výraznými prvkami striebornej, resp. sivej farby, a to či už v podobe vonkajšej, hliníkovej krytky mušlí so vzorom sústredných kružníc, akýchsi koncoviek hlavového mosta alebo prešívanej striebornej látky, umiestnenej na vonkajšej časti hlavového mosta. Rozmery slúchadiel sú približne 185×135×75mm (v ich najširších častiach) a vážia 205g.
Vnútorná časť hlavového mosta aj náušníky sú potiahnuté kožou, puzdro mušlí je plastové, s hliníkovou krytkou s logom výrobcu, vrchná časť hlavového mosta je potiahnutá tkaninou. Konštrukčné vyhotovenie je na vysokej úrovni, v danej cenovej kategórii predbehne nejedného konkurenta. Keďže ide o bezdrôtový model, kábel by ste tu hľadali márne.

Balenie

Vcelku slušné je aj balenie. V ňom okrem slúchadiel nájdete aj microUSB kábel, slúžiaci na dobíjanie slúchadiel, nejaký ten manuál a praktické koženkové cestovný obal.

Ovládacie prvky

Dobrým štandardom pri bezdrôtových slúchadlách býva umiestnenie ovládacích prvkov na niektorej z mušlí. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. Ovládacie prvky nájdete na ľavej mušli po jej stranách. V prednej časti sa nachádza dvojica tlačidiel slúžiaca na prepínanie skladieb dopredu a dozadu, v zadnej časti sa nachádza multifunkčné koliesko slúžiace na reguláciu hlasitosti, zapauzovanie pesničiek či prijímanie/rušenie hovorov. Áno, pomocou P614 BT môžete aj pohodlne telefonovať bez toho, aby ste vzali telefón do rúk.

Zo začiatku budete mať určite problém s nahmataním tlačidiel pre posuv skladieb, pretože ich zdvih je veľmi nízky, časom sa však ovládanie všetkých ovládacích prvkov stane intuitívnym.

Konektivita

Možnosť pripojenia slúchadiel k vášmu mobilnému telefónu či tabletu je možná iba prostredníctvom technológie Bluetooth. Spárovanie oboch zariadení si však môžete uľahčiť pomocou NFC, keď ich stačí obe k sebe priložiť.

Zvuk, dojmy z používania

Azda najpodstatnejším aspektom nielen týchto, ale aj všetkých iných slúchadiel je zvuk. Napriek mojim výhradám k dizajnu musím povedať, že po zvukovej stránke sú na tom slúchadlá dobre. Z technických parametrov sa dočítame o frekvenčnom rozsahu 20Hz – 20kHz, impedancii 32Ω či citlivosti 105dB. Za zmienku stojí aj technológia aptX. Ide o akýsi algoritmus kódovania zvuku, ktorý prostredníctvom highendového Bluetooth čipsetu obsiahnutého v slúchadlách umožňuje prijímať zvuk nižšími prenosovými rýchlosťami pri zachovaní kvality zvuku. Jednoducho povedané, aptX eliminuje možnú degradáciu zvuku spôsobenú vysokým bitrateom skladieb. Aby ste si túto vychytávku „užili" musí ju váš telefón podporovať. Zoznam kompatibilných zariadení nájdete na stránke aptX. Čo sa samotnej kvality zvuku týka, po technickej stránke je model P614 BT totožný s káblovým modelom P614. Oba modely sú vybavené neodýmovými magnetmi, ktoré sľubujú zachytenie aj tých najjemnejších detailov. Zvuku vďaka tomu dominujú nízke tóny, ktoré však miestami degradujú výšky a stredy. Ale aj napriek tomu ide v danej cenovej kategórii o naozaj podarené slúchadlá.

O možnosť počúvania hudby sa stará zabudovaná, 850mAh nabíjateľná Lithium-ion batéria, ktorá zvládne až 30-hodinový hudobný maratón. Slúchadlá je možné pomocou microUSB kábla dobiť pomocou počítača, prípadne zo siete.

Záverečné hodnotenie

Príjemné prekvapenie. Keďže spoločnosť Arctic nie je typickým výrobcom slúchadiel, zo začiatku som bol voči nim skeptický. Osobne ma dizajn nezaujal, no príjemne ma prekvapilo zvukové podanie slúchadiel, ktoré v danej cenovej kategórii predstihne nejedného konkurenta. Veľmi slušná je aj výdrž na jedno nabite, ktorá by sa mala pohybovať na úrovni 30 hodín, čo vám pri občasnom počúvaní hudby vystačí aj na niekoľko dní. Nesporným plusom P614 BT je aj zabudovaný mikrofón, vďaka ktorému budete môcť slúchadlá využiť aj pri telefonovaní. Nenapadá mi naozaj nič, čo by sa dalo slúchadlám Artic P614 BT vytknúť, pokiaľ chcete kvalitné a lacné slúchadlá, niet nad čím rozmýšľať.

Technické špecifikácie

Konštrukcia: Supra-Aural On-ear
Bluetooth verzia: 4.0, trieda 2
Frekvenčný rozsah: 20Hz – 20kHz
Impedancia: 32Ω
Citlivosť mikrofónu: -42dB +/- 3dB
Citlivosť: 105dB
Batéria: dobíjateľná, 850mAh, Lithium-ion batéria
Doba prehrávania: 30 hodín

Informácie o produkte

Game Cover 
Arctic P614 BT
Typ: Slúchadlá
Výrobca: Artic
Cena: 39,99€
Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Artic

Naše hodnotenie

99%
 
"Veľa muziky za málo peňazí, na druhú"
Klady
  • cena
  • bezdrôtový prenos zvuku a jeho zvukové podanie
  • kvalitná konštrukcia
  • aptX
  • výdrž batérie
  • obsah balenia
Zápory
  • nič
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk