Gigabyte AIRE M60 - Recenzia

Gigabyte AIRE M60 - Recenzia

 

Spoločnosť Gigabyte prednedávnom predstavila novú laserovú bezdrôtovú myš, optimalizovanú pre 4K rozlíšenie, s označením AIRE M60. Nemusíte sa ale báť, k jej používaniu nepotrebujete vyslovene 4K monitory, aj o tomto bude táto recenzia.

Balenie

Gigabyte AIRE M60 sa dodáva v malej papierovej škatuľke, ktorá však „exkluzivitu“ 4K rozlíšenia nedáva veľmi najavo. V balení okrem myšky nájdete dvojicu tužkových batérií typu AA od Duracellu, ktoré by mali vydržať až dva roky používania a bezdrôtový prijímač.

Dizajn, prevedenie

Prvý pohľad na AIRE M60 vás môže trochu zmiasť. V tom zmysle, že svojim tvarom pôsobí dojmom, ako by išlo o myš pre ľavákov. Farebne je ladená do čierno-sivej kombinácie. Rozmery myši sú približne 125×78×42 mm a spolu s batériami váži 148 g. Bez nich je to 106 g. Vďaka dômyselne navrhnutej ergonómii sedí v ruke naozaj dobre, Gigabyte myslel aj na takú drobnosť, ako je „opierka“ pre malíček.

Softvér

K úprave nastavení je od výrobcu dostupný jednoduchý softvér. Pomocou neho môžete meniť funkcie jednotlivých tlačidiel, regulovať rýchlosť vertikálneho a horizontálneho scrollovania či upravovať nastavenia ukazovateľa.

Dojmy z používania

V úvode som spomínal, že myš podporuje až 4K rozlíšenie. Za týmto netreba hľadať nič iné, len marketing. Gigabyte si jednoducho úrovne rozlíšenia (DPI) rozdelil podľa formátov rozlíšenia. Pomocou tlačidla na prepínanie DPI si môžete zvoliť HD rozlíšenie, ktorému zodpovedá 1000DPI, Full HD s 1600DPI a 4K rozlíšenie, ktoré podporuje 3200DPI. Zvolená úroveň DPI je signalizovaná prostredníctvom troch červených diód, umiestnených medzi tlačidlami. Na to, že ide o bezdrôtovú a zároveň nie hráčsku myš, je 3200DPI naozaj slušných.

S myšou sa pracuje veľmi dobre, po podložke sa pohybuje s ľahkosťou, musím pochváliť naozaj tiché scrollovacie koliesko. Prístup takmer ku všetkým tlačidlám je bezproblémový, lámať ukazovák alebo budete musieť pri prepínaní DPI. Zaujímavou funkciou je tzv. Gigabyte Free-Scrolling, pre ktorý je vyhradené tlačidlo pod kolieskom. Táto funkcia umožňuje vertikálne aj horizontálne scrollovanie po stránkach či dokumentoch. Po oboch bokoch myši sa nachádza gumená „výstelka“ na prsty, ktorá je síce trochu tvrdšia, ale je zároveň pohodlná.

Technické špecifikácie

Rozhranie: USB/2,4GHz bezdrôtové
Dosah signálu: 10m
Typ myši: Laserová
Senzitivita: 1000/1600/3200DPI
Farba: čierna
Rozmery: 125×78×42mm
Hmotnosť:106g (bez batérií)/148g (s batériami)
Životnosť batérií: až 2 roky

Informácie o produkte

Gigabyte AIRE M60

Gigabyte AIRE M60 2015

 • Typ: Myš
 • Šírka: 125 mm
 • Výška: 78 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Hmotnosť: 148 g
 • Farba: Čierna
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Gigabyte

Naše hodnotenie

Len pozitívne. Za seba môžem s pokojným svedomím povedať, že AIRE M60 nemôžem nič vyčítať. Po dizajnovej aj ergonomickej stránke je myš naozaj vydarená, v ruke sedí dobre, pracuje sa s ňou pohodlne, potešia drobnosti ako tiché koliesko či tlačidlo Gigabyte Free-Scrolling, vďaka ktorému sa môžete jednoducho po stránkach alebo dokumentoch pohybovať horizontálne aj vertikálne, bez použitia kolieska. Vynikajúce dojmy dopĺňa aj príjemne nastavená odporúčaná cena.

Klady

 • Dizajn
 • Ergonómia
 • Podpora „4K“
 • Cena

Zápory

 • Nič
Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk