Creative Aurvana In-ear 3 Plus - Recenzia

Creative Aurvana In-ear 3 Plus - Recenzia

 

Spoločnosť Creative opäť raz rozširuje modelový rad, zameraný na tých náročnejších s označením Aurvana, o nový exemplár do série netradičných štupľových slúchadiel In-Ear. Po tretej generácii prichádza aj jej vylepšená verzia, ktorá okrem bezchybného zvuku prináša aj plátenný kábel, zahnutý konektor a príjemnú dávku príslušenstva.

Prvé dojmy

Vzhľadom na cieľovú cenovú skupinu nemá spoločnosť Creative dôvod na balení šetriť. Slúchadlá umiestnené na efektnom stojane sú vďaka priehľadnej časti viditeľné už zvonku. V spodnej časti sa okrem zvyšku kábla nachádzajú náhradné špunty, adaptér do lietadla a elegantné cestovné puzdro.

Neobyčajná konštrukcia

Kvôli použitiu dvoch meničov v každom so slúchadiel pristúpili dizajnéri zo spoločnosti Creative k menej štandardným riešeniam. Výsledkom je o čosi väčšia komora, ako je zvykom, ktorá je tvarovaná tak, aby presne zapadla do ucha, pričom káble ju opúšťajú z vrchnej strany. Je to trochu nezvyčajné. Tiež počítajte s tým, že strávite pár minút hľadaním ideálnej polohy, v ktorej budete môcť slúchadlá pohodlne nosiť.

Okrem samotných slúchadiel tu už veľa konštrukčných prvkov nie je. Pravé slúchadlo má na kábli nenápadný mikrofón a v škatuľke, kde sa nám káble slúchadiel zbiehajú, máme aj drobný posuvník na ovládanie hlasitosti a jedno tlačidlo. Štvorpólový 3,5mm konektor je riešený dosť minimalisticky a na rozdiel od staršieho súrodenca je zahnutý do pravého uhla.

Príjemné špunty a izolácia

Spoločnosť Creative nechce riskovať, že by vám slúchadlá nesadli, preto pribaľuje hneď niekoľko nadstavcov, a teda okrem klasického silikónu je na výber aj príjemná pena. Výrobca sa chváli až deväťdesiatosem percentnou izoláciou hluku. V domácich podmienkach ťažko posúdiť, či sú čísla pravdivé, no rozhodne môžeme povedať, že slúchadlá izolujú celkom slušne. Či už chcete zabrániť vašej hudbe preniknúť von, alebo okolitému zvuku dnu, In-ear 3 plus vám vytvorí vašu vlastnú zvukovú realitu, ktorá nemá s tou okolitou veľa spoločného. Napríklad viesť rozhovor so slúchadlami na ušiach, hoc aj pri nízkej hlasitosti, je takmer nemožné.

Zvuk vyššej triedy

Najväčším esom série In-ear sú dva meniče, umiestnené aj v pravom, aj v ľavom slúchadle. Jeden sa stará o hlbšie tóny a druhý o vyššie. Na rozdiel od bežných širokospektrálnych meničov prinášajú presnejšie a výraznejšie zvukové podanie.

Mnohí si pri začutí slovka „woofer“, ktoré označuje menič nízkych tónov, pomyslia, že slúchadlá budú jedným z tých techno slúchadiel, ktoré vám vytrasú mozog z hlavy. Opak je však pravdou. Snažia sa podať zvuk čo najpresnejšie a rozhodne basy na viac nepridávajú. Neznamená to však, že by nedokázali. Pri basovo orientovanom nastavení ekvalizéra dokážu na to, že sú to štupľovky, vylúdiť veľmi šťavnaté hĺbky, ktoré potešia ucho poslucháča tvrdšej aj elektronickej hudby. Osobne nám pri pôvodnom nastavení trochu chýbali nižšie tóny.

Slúchadlá majú veľký potenciál, len ho treba správne využiť doladením hudobného výstupu podľa vašich požiadaviek. Zvuk je adekvátny svojej cenovej kategórii, presný, čistý, bez citeľného skreslenia. Nemáme tu žiadne ploché bzučanie kmitajúce okolo stredných tónov.

Aj keď stred nemá samostatný menič, je dostatočne výrazný a nezlieva sa dohromady, ako je to zvykom pri lacnejších slúchadlách. Koniec koncov, kvalita podania je na takej úrovni, že bežný smrteľník už len ťažko odhadne, čo by chcel ešte po zvukovej stránke na takýchto štupľoch vylepšiť. Lepšie je porovnať slúchadlá s iným konkrétnym modelom a nájsť si tie, ktoré vám najviac vyhovujú. Ale pozor, ak si raz navyknete na takýto typ slúchadiel, už je ťažké vrátiť sa k vašim slúchadlám od iPodu, ktoré ste doteraz považovali za pomerne slušné.

Technická stránka

Vďaka použitiu „tweeteru“ a „wooferu“ kleslo frekvenčné minimum z bežných dvadsiatich až na desať hertzov a maximum sa usídlilo na hranici počuteľnosti, sedemnástich kilohertzoch. Polemizovať nad limitmi je zrejme zbytočné, viac nás zaujala citlivosť, ktorá je na slušnej úrovni, činiac pekných 112dB/mW, čo spôsobuje markantnejší rozdiel medzi tónmi. Impedancia je dvadsaťosem ohmov a maximálna hlasitosť je tak o čosi vyššia ako zvyčajne, čo poteší aj tých nahluchlejších, no zároveň si treba dávať pozor, na akej úrovni máte nastavenú hlasitosť.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Creative In-ear 3 Plus sa snažia potešiť ušká každého audiofila, ktorý so sebou na cestách nechce vláčiť štúdiové slúchadlá, navyše ktoré mu prenosný prehrávač ani nepotiahne. Spoločnosť Creative sa pokúša spojiť čo najmenšie rozmery s čo najlepším zvukom, pričom pristúpila k pokročilej technológii dvoch meničov v jednom slúchadle, čo vyústilo do zvukového podania, ktoré necháva tuctové štuple ďaleko pozadu. Samozrejme, pri tejto snahe ide cena na druhú koľaj a ak chcete mať v ušiach tento luxusný kúsok, budete musieť trošku vyžmýkať peňaženku.

Klady

  • Skvelý zvuk
  • Bohaté príslušenstvo
  • Pekné spracovanie
  • Dobrá izolácia hluku

Zápory

  • Cena

Informácie o produkte

Creative Aurvana In-ear 3 Plus

Creative Aurvana In-ear 3 Plus 2015

  • Typ: In-Ear slúchadlá
  • Hmotnosť: 15 g
  • Farba: Čierna
  • Orientačná cena: 149 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative
Korekcia: Majka Danihelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk