Creative Woof 3 - Recenzia

Creative Woof 3 - Recenzia

 

Situácií, kedy by sa vám zišiel kvalitnejší zvuk ako ten z reproduktorov mobilných telefónov, je veľa. S takýmto problémom vám dokáže pomôcť prenosný bezdrôtový reproduktor. Jedným z takých je aj Creative Woof vo svojej tretej generácií, o ktorom si v tejto recenzii povieme.

Balenie

Na rozdiel od produktov Sound BlasterX je balenie reproduktora Woof 3 skôr jednoduché. Samotný reproduktor „sedí“ v papierovej krabičke, ktorú chráni tenký plastový obal. Vnútri balenia sa okrem reproduktora nachádza technická dokumentácia a microUSB kábel dĺžky 0,8m slúžiaci na dobíjanie batérie.

Dizajn, prevedenie

Reproduktory zo série Woof od svojho vzniku prešli výraznými zmenami, medzi ktoré vo veľkej miere patrí aj dizajn a prevedenie. Dá sa povedať, že reproduktor je vo tvare valca, ktorý sa v hornej časti akoby roztvára a trochu pripomína pohárik. Rozmery Woofu sú 75×65×68mm a váži slušných 237g. Srdcom reproduktora je 45mm menič, ktorý sa nachádza pod perforovanou mriežkou v hornej časti. Pre zachovanie stability sa nachádza v spodnej časti dvojica gumených nožičiek, ktoré držia reproduktor pevne na mieste.

Čo sa materiálov týka, pri jeho konštrukcii bol použitý plast a hliník, ktorý tvorí značnú časť povrchu reproduktora. Vďaka tomu Creative Woof vyzerá naozaj luxusne a hodnotne. K dispozícii je v striebornom, zlatom, červenom a modrom prevedení.

Ovládacie prvky, konektivita

Ovládacie prvky sú rozsiate po takmer celom Woofe. Uprostred vrchnej časti, ktorú tvorí perforovaná mriežka, sa nachádza tlačidlo slúžiace pre párovanie zariadení prostredníctvom Bluetooth a prijímanie hovorov zároveň. Zospodu sa zase nachádza posuvné tlačidlo On/Off. Ak si otočíme reproduktor logom ku sebe, v spodnej časti na pravom boku je umiestnená trojica tlačidiel, ktorá slúži na ovládanie médií. Presnejšie je tu tlačidlo na prepnutie skladby dozadu, play/pause a prepnutie skladby dopredu. Prvé a tretie tlačidlo slúži zároveň na reguláciu hlasitosti. Dlhším podržaním tlačidla na prepnutie skladby dozadu znižujete hlasitosť prehrávaných médií, tlačidlo na prepnutie sklady dopredu zase hlasitosť zvyšuje.

Čo sa konektivity týka, Woof 3 si vedie veľmi dobre. Ako som už spomínal, reproduktor komunikuje bezdrôtovo prostredníctvom Bluetooth 2.1 + EDR. Porty pre káblovú komunikáciu sa nachádzajú v zadnej časti. Nájdete tu 3,5mm jack na prepojenie s mobilným telefónom, prípadne tabletom, notebookom alebo počítačom, microUSB port slúžiaci na dobíjanie či prenos zvuku z počítača, prípadne notebooku a slot na pamäťové karty typu microSD do veľkosti až 32GB. Woof 3 tak ponúka naozaj široké možnosti prehrávania.

Dojmy z používania

Ako bolo spomenuté, veľkou výhodou reproduktora Woof 3 je široké spektrum možností prehrávania a podpora zvukových formátov MP3, WMA či bezstratových WAV, FLAC, APE. Vďaka tomu nebudete nikdy závislí len na jednom type zdroja hudby. Veľmi dobre je na tom reproduktor aj s dobou výdrže na jedno dobitie, ktorá je až šesť hodín a prezentovaná doba výdrže zodpovedá aj skutočnosti. Vďaka tomu budete môcť mať Woof 3 vždy so sebou.

Bezdrôtová synchronizácia je jednoduchá a zaberie pár sekúnd. Synchronizáciu vyvoláte stlačením tlačidla s logom Bluetooth v hornej časti a o úspešnosti pripojenia ste informovaní pomocou zvukového tónu a trvalo svietiacej modrej led diódy, ktorá sa nachádza pod tlačidlom. Rovnakým tlačidlom môžete aj prijímať/skladať hovory, pričom ak máte telefón pripojený k Woofu a niekto vám volá, v reproduktore sa automaticky zapne hlasný odposluch. K telefonovaniu slúži reproduktor umiestnený vpredu reproduktora, v jeho spodnej časti, kde sa nachádza trojica malých otvorov. Kvalita hovorov je dobrá a rovnako hlasitá ako v prípade počúvania hudby.

Čo sa prehrávania zvuku a zvuku samotného týka, ten je odladený celkom dobre, avšak vo väčšej miere mu chýbajú hodnoverné basy. Tie sa jednoducho do malej krabičky nepomestili. Reproduktor hrá naozaj nahlas, no pri zvyšujúcej sa hlasitosti pri niektorých skladbách stúpa aj rezonovanie reproduktora. Ja som tento neduh reproduktora vyriešil sedliacky. Položil som ho do plastovej kolísky, v ktorej je uložený. Dopomôcť si ale viete aj nejakou mäkšou, nerezonujúcou podložkou.

V úvode som spomínal luxusný dizajn a prevedenie, hlavne kvôli kovovej zložke. Tá je na jednej strane luxusná a vyzerá veľmi dobre, no pripravte sa na to, že Woof je zachytávač odtlačkov prstov, takže ho budete neustále čistiť. Inak ale nemám čo reproduktoru vytknúť. Svoje účely splnil veľmi dobre.

Technické špecifikácie

 • Rozmery: 75×65×68mm
 • Hmotnosť: 237g
 • Priemer meniča: 45mm
 • Bezdrôtové pripojenie: Bluetooth 2.1 + EDR
 • Podporované zvukové formáty: MP3, WMA, WAV, FLAC, APE
 • Káblové pripojenie: microUSB, 3,5mm jack
 • Doba výdrže batérie: až 6 hodín

Naše hodnotenie

Ak hľadáte prenosný reproduktor, ktorý sa vám zmestí do vrecka a ponúkne rozumný pomer cena/výkon, Woof 3 od Creative bude určite dobrou voľbou. Veľkú zásluhu má na tom naozaj luxusný dizajn a použité materiály či široké spektrum možností prehrávania. Zvuk z reproduktora je naozaj hlasný, v slušnej kvalite a bez problémov ozvučí aj stredne veľkú miestnosť. Rozmery reproduktora si ale vybrali svoju daň v podobe chudobnejších basov, čo sa však dalo čakať. Navyše, so stupňujúcou hlasitosťou rastie aj intenzita rezonovania reproduktora. Svoju daň si vyberá aj kovové prevedenie, ktoré je veľmi náchylné na zachytávanie odtlačkov prstov. Tak či onak, musím povedať, že tretia generácia modelu Woof od spoločnosti Creative posunula latku o stupeň vyššie.

Klady

 • Dizajn
 • Prevedenie
 • Slot pre microSD kartu
 • Zabudovaný prehrávač
 • Doba prehrávania
 • Ovládanie
 • Hands free využitie
 • Hlasný reproduktor

Zápory

 • Chudobnejšie basy
 • Náchylnosť na odtlačky prstov

Informácie o produkte

Creative Woof 3

Creative Woof 3 2015

 • Typ: Reproduktor
 • Šírka: 75 mm
 • Výška: 65 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 68 mm
 • Hmotnosť: 237 g
 • Orientačná cena: 50 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative
Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk