Trust GXT 363 7.1 Vibration Gaming Headset - Recenzia

Trust GXT 363 7.1 Vibration Gaming Headset - Recenzia

 

Výrobca herných periférií Trust nám na recenziu zaslal mohutný herný headset, ktorý disponuje i vibráciami. V recenzii sa dočítate, ako headset obstál v našom teste.

Prvé dojmy

Balenie slúchadiel pozostávalo z čiernej a červenej škatule, vo vnútri ktorej boli slúchadlá uložené. Po vytiahnutí slúchadiel a tvarovaného plastu sme objavili inštalačné CD, nálepku Trust a používateľskú príručku. Slúchadlá pôsobili robustne a ucelene. Balenie sa celkovo javilo slušným dojmom a viac-menej mu nie je čo vytknúť.

Technológie

 • Basové vibrácie – 2 úrovne vibrácií zaručia zážitok ako nikdy predtým
 • 7.1 priestorový zvuk – virtuálny priestorový zvuk si nastavíte pomocou softvéru Trust
 • 50mm meniče – veľké meniče pre lepší pocit z filmov, hudby, hier, ktoré zaručujú dostatočný výkon a zároveň kvalitu prehrávaného zvuku
 • Podsvietené meniče a ovládací panel – slúchadlá disponujú podsvietenými meničmi, mikrofónom a ovládacím panelom v modrej farbe; podsvietenie sa dá i vypnúť
 • Ovládací panel – ovládací panel je umiestnený na kábli, práve vďaka nemu môžete ovládať úroveň hlasitosti, vypnúť mikrofón, zapnúť mute, prepínať vibrácie a vypnúť podsvietenie

Dizajn

Mohutný most medzi meničmi, ako aj samotné meniče sú zhotovené z matného plastového materiálu a z vonkajšej strany majú hranatý tvar. Prakticky tu nenájdeme žiadny kov iba jeho imitáciu v podobe postriebrených plastových častí medzi meničmi a rámom slúchadiel.

Slúchadlá sú ladené do čierno-modro-strieborného prevedenia. V ich dizajne prevláda čierna farba, ale aj tak vynikajú najmä modré plastové časti a opierka hlavy s modrým podsvietením. Meniče sú dostatočne pohodlné, a to vďaka hrubým penovým výplniam, ktoré nájdeme aj na opierke hlavy. Na ľavom meniči sa nachádza mikrofón, ktorý je možné nastaviť si v uhle približne na 100 stupňov.

Napokon tu máme 3-metrový, nylónom prepletaný čierno-modrý kábel s pozlátenou USB koncovkou. Na kábli sa nachádza ovládací panel, približne 45cm od slúchadiel. Ovládací panel čiernej farby je mierne pogumovaný a nachádzajú sa na ňom ovládacie tlačidlá hlasitosti, vibrácií, mikrofónu a podsvietenia.
Konštrukcia, aj napriek celoplastovému prevedeniu, nevŕzga a je dostatočne pevná. Nastavenie výšky slúchadiel je primerané. Dobrá je tak isto aj šírka vrchného rámu.

Test

Po zapojení slúchadiel bolo potrebné nainštalovať softvér a ovládače. Po niekoľko minútovom hľadaní ovládačov na internete sme nenašli žiadny kompatibilný softvér, a tak sme museli siahnuť po pribalenom inštalačnom CD.

Po prepnutí zvukového výstupu na slúchadlách sme boli ohromení ich mohutným zvukom. So zapnutými vibráciami zvuk zase pôsobil dunivo. Vibrácie sme si mohli nastaviť na ovládacom paneli v troch režimoch. Vibrácie mohli byť vypnuté, na 50% alebo s tretím režimom sila vibrácií mohla dosiahnuť až 100%. Headset nám pri pozeraní filmov a počúvaní hudby prišiel dostatočne dobrý.

Po nastavení virtuálneho priestorového zvuku sme vyskúšali aj hry. Hranie hier splnilo naše predstavy. Dokonale sme počuli prichádzajúce strely, hlasy i výbuchy. Efektom na kvalite pridávalo aj zapnutie vibrácií, kedy vynikali najmä zvuky v pozadí, a tak bola atmosféra oveľa autentickejšia. Pri tímovej komunikácii nám dobre poslúžil mikrofón, ktorý snímal zvuky čisto a bez výrazného šumu.

V softvéri sme si mali možnosti nastavenia: mutovať hlas na mikrofóne, efekt miestnosti, eqvalizér, priestorový zvuk, XearSignFX a mnohé ďalšie. Počet nastavení bol dostačujúci a každá jedna z nich dokázala upraviť vlastnosti headsetu. Páčil sa nám ovládací panel umiestnený priamo na kábli, pomocou ktorého sme mali všetko po ruke a ovládali sme tak základné prvky, ako napríklad mikrofón, hlasitosť, podsvietenie, vibrácie, a to bez potreby softvérového prepínania na počítači.

Aj po dlhodobom hraní nám slúchadlá stále sedeli ako uliate. Síce neeliminovali žiadny okolitý zvuk, ale boli aspoň otvorenejšie a po ich odložení sme nemali zaparené uši. Vďaka mäkkej výstelke opierky hlavy nám nevadila ani ich pomerne vysoká hmotnosť. Celkovo sme boli s kvalitou meničov a mikrofónu spokojní. Podsvietenie slúchadiel bolo dostatočne jasné a dalo sa vypnúť. Škoda, že sa podsvietenie nedalo aj regulovať.

Naše hodnotenie

Tento herný headset od Trust si určite zaslúži pochvalu. Predáva sa za priaznivú cenu a ponúka množstvo funkcií. Je podsvietený, má veľké 50mm meniče s vibráciami, a hlavne ponúka virtuálny 7.1 kanálový priestorový zvuk. Ich robustné celoplastové prevedenie sa nemusí páčiť každému a slúchadlá si dokážete pripojiť len cez USB.

Klady

 • Dizajn, konštrukcia
 • Cena
 • Vibrácie, podsvietenie

Zápory

 • Vyššia hmotnosť
 • Softvérová podpora

Informácie o produkte

Trust GXT 363 7.1 Vibration Gaming Headset 2015

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Výška: 200 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 76 mm
 • Hmotnosť: 281 g
 • Farba: Čierna
 • Orientačná cena: 75 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk