Plantronics RIG500 - Recenzia

Plantronics RIG500 - Recenzia

 

Na trhu so slúchadlami sa objavujú stále nové a zaujímavé prírastky. Dnes sa bližšie pozrieme na slúchadla značky Plantronics s označením RIG 500. Headset Plantronics RIG500 je svojím zameraním určený predovšetkým pre hráčov. Ide o štýlové herné slúchadlá uzavretej konštrukcie s mikrofónom a s možnosťou pripojenia nielen k mobilným zariadeniam, ale aj k počítaču či herným konzolám vďaka dodávanej rozdvojke s oddelenými 3,5mm konektormi pre slúchadlá a mikrofón.

Dizajn a konštrukcia

Slúchadlá sú dodávané v štandardnej škatuli, ktorá sa svojím dizajnom nijak výrazne neodlišuje od obalov ostatných výrobcov. Balenie okrem samotných slúchadiel obsahuje aj už spomínanú rozdvojku, ktorá rozširuje kompatibilitu o mnohé ďalšie zariadenia. V prípade potreby tiež poslúži na mierne predĺženie, už aj tak dostatočne dlhého, 1,5 metrového kábla. Slúchadlá po vybalení treba najprv poskladať. Jednotlivé časti slúchadiel majú plastovú konštrukciu, ktorá je tak ako aj zvyšné časti slúchadiel celá čierna. Na prvý pohľad môžu chýbajúce kovové časti vyvolávať pocit krehkosti, no opak je pravdou. Plasty majú matnú a zdrsnenú povrchovú úpravu, vďaka čomu sa na nich aj pri menej šetrnom zaobchádzaní objaví menej škrabancov, ktoré nie sú také viditeľné ako v prípade lesklého povrchu. Výhodou matného povrchu je aj takmer nulová náchylnosť na zachytávanie odtlačkov rúk a prstov. Pokračujme ďalej v skladaní slúchadiel: do plastového rámu sa zasunie gumená spojka, resp. most, ktorá je obšitá textilnou látkou s mäkkou výplňou pre vyšší komfort pri nosení. Táto časť slúchadiel dodáva celému rámu flexibilitu a slúži na to, aby slúchadlá na hlave pevne držali. Keďže je rám pevný a nie je možné jeho výškové nastavenie, prispôsobenie sa uskutočňuje zacvaknutím mušlí do jednej z troch dier na oboch koncoch rámu. Mechanizmus, ktorý drží mušle a rám pokope, pôsobí pevne a stabilne a ani pri niekoľkonásobnom odpájaní a pripájaní mušlí počas dvojtýždňového testovania sa neobjavil náznak jeho oslabenia. Celé skladanie slúchadiel je intuitívne a nie je problém ho zvládnuť aj bez toho, aby ste študovali návod.

Po poskladaní a nasadení na hlavu slúchadlá držia dostatočne pevne, prítlak na uši je dosť veľký na to, aby slúchadlá nespadli z hlavy aj pri väčšej fyzickej aktivite, no na druhej strane neznižuje komfort pri nosení. Dobrej ergonómii prispieva aj relatívne nízka hmotnosť slúchadiel, ktorá dosahuje 200 gramov. Náušníky sú obtiahnuté jemnou látkou, pod ktorou sa nachádza pamäťová pena a ich veľkosť je dostatočná na to, aby obklopili celé uši, vďaka čomu sa komfort neznižuje ani pri dlhšom nosení. Poteší aj dobrý odvod tepla a aj napriek tomu, že izolácia hluku okolia je vzhľadom na typ slúchadiel na veľmi dobrej úrovni, stále budete počuť takmer všetko, čo sa okolo vás deje.


Mikrofón je súčasťou ľavého slúchadla a aj keď nie je odnímateľný, je možné ho sklopiť do polohy, v ktorej vôbec neprekáža. Jeho polohu je možné nastaviť nielen vertikálne, ale aj v horizontálnom smere. Zaujímavou funkciou je automatické stlmenie mikrofónu po jeho sklopení.

Audio

Zvukový výstup zabezpečuje dvojica 40mm meničov. Tie dokážu vyprodukovať celkom slušný zvuk bohatý na basovú zložku, no ani vo vyšších frekvenciách nezaostávajú. Zvuk je dostatočne čistý, a tak nie je problém počas hrania rozoznať hlasy ani pri mohutných výbuchoch či streľbe na pozadí. Ani pri počúvaní hudby sa slúchadlá nestratia. Zvuk nie je zbytočne prebasovaný, čo možno neocenia milovníci tanečnej hudby, no ostatným by to však prekážať nemalo.

Ani vstavanému mikrofónu nie je po stránke kvality veľmi čo vytknúť. Disponuje funkciou potlačenia šumu a zaznamenaný hlas je dostatočne zrozumiteľný, čo je kľúčové pri slúchadlách zameraných na hráčov.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Plantronics RIG 500 patria medzi zaujímavé príslušenstvo už od prvého vybalenia zo škatule, pretože máloktoré slúchadlá si musíte zložiť sami. Aj keď sú výrobcom primárne prezentované ako herné slúchadlá, poskytujú veľmi dobrý komfort aj pri bežnom nosení či už doma, alebo na cestách. Vďaka pevnej a odolnej konštrukcii prežijú aj horšie zaobchádzanie. Plantronics RIG 500 môžete v obchodoch zohnať za cenu približne 45€.

Klady

  • modulárny dizajn
  • kvalitná konštrukcia
  • pohodlnosť pri nosení
  • zvukový prejav

Zápory

  • menej možností prispôsobenia

Informácie o produkte

Plantronics RIG500 2016

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 200 g
  • Farba: Čierna
  • Orientačná cena: 45 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Gamescenter.sk

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Simona Beňová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk