SteelSeries Siberia 200 - Recenzia

SteelSeries Siberia 200 - Recenzia

 

Značka SteelSeries je známa predovšetkým hernými perifériami, a to či už myšami, headsetmi, či klávesnicami. My sme sa rozhodli podrobiť recenzovaniu headset Siberia 200. Siberiu poznajú najmä hráči LAN hier a je vysoko uznávaná a používaná vo svete e-sportu.

Technológie

 • Odpružený hlavový most
  Hlavový most na Siberia 200 je značne vylepšený, na rozdiel od ostatných slúchadiel rozkladá svoju hmotnosť cez celú šírku mostu a veľmi ľahko sa prispôsobí každému povrchu. Fungovaním pripomína odpruženie v aute.
 • Vypchaté náušníky
  Na dotyk jemné, kožou potiahnuté náušníky sprevádza komfort bez ohľadu na to, ako intenzívne si vychutnávate hranie hier.
 • Ikonické 50mm meniče
  Počas viacerých dekád herného vývoja slúchadiel sa zistilo, že pri hraní je potrebná vysoká frekvencia a kvalita zvuku, aby ste vždy počuli presne to, čo počuť máte. So Siberia 200 nikdy neprepočujete kroky nepriateľov či pípanie bomby.
 • Vysúvateľný mikrofón
  Už sa nemusíte báť o svoj mikrofón! Keď mikrofón nepoužívate, ľahko ho zasuniete späť do náušníka a bude v bezpečí.
 • Ovládanie na kábli
  Hlasitosť a mikrofón je možné ovládať priamo na kábli cez vstavaný potenciometer a prepínač umiestnený približne 0,5m od headsetu.
 • Farebné prevedenia
  Biela, tmavo červená, tmavo zelená, žltá, fialová, zlatá či čierna farba
  Siberia 200 ponúka na výber z mnohých pestrofarebných prevedení a kombinácií.

Dizajn

Dizajn pozostáva z masívnej, plastovo-kovovej konštrukcie. Dizajnovo Siberia pôsobí masívne, no celková hmotnosť konštrukcie je pomerne nízka. Hlavný kovový most, ktorý je pogumovaný, zabezpečuje dostatočnú pevnosť a pružnosť. Pod hlavovým mostom sa nachádza odpružená opierka hlavy. Odpruženie pozostáva s dvoch laniek ukotvených nad meničmi a mäkkej opierky hlavy, ktorá je zvrchu potiahnutá kožou a zospodu semišom. Opierka hlavy je dostatočne široká a zároveň pohodlná.

Meniče sú prepojené s mostom „Téčkovou“ konštrukciou, ktorá dovoľuje nakláňanie meničov približne do 15 stupňov. 50mm meniče sú z vonkajšej strany potiahnuté kovovou dierkovanou mriežkou a taktiež sú ukotvené v konštrukcii pod určitým uhlom a nie priamo. Vypchaté a kožou potiahnuté náušníky sú pohodlné a jemné.

V ľavom meniči nachádzame ukrytý vysúvateľný mikrofón, ktorý je ohybný a plne prispôsobiteľný. Káblové pripojenie je taktiež uskutočnené z ľavého meniča. 1,8m dlhý kábel je pogumovaný a pružný, nedochádza tak k jeho zamotávaniu. Kábel obsahuje ovládanie hlasitosti a mikrofónu a disponuje dvomi 3,5mm audio jackmi, jedným pre audio výstup a druhý pre mikrofón.

Test

Headset Siberia 200 sme testovali prevažne pri hraní hier. Vyskúšali sme si FPS hry, pri ktorých je potrebné počuť vždy všetko a odvšadiaľ. No nezabudli sme ani na filmy. Pri hraní hier sme boli spokojní s frekvenčným rozsahom slúchadiel. Po dlhodobom hraní nás vďaka ľahkej a odpruženej konštrukcii nebolela hlava. Kvalita zvuku bola dostatočne dobrá vzhľadom na analógové pripojenie. Veľké 50mm meniče boli na prvý pohľad zbytočne veľké, no po určitom čase sme si na ne zvykli a boli sme spokojní.

Ovládanie hlasitosti je dôležité a Siberia ponúkala potenciometer spolu s prepínačom mikrofónu priamo na kábli. Kábel sa nám nezamotával vďaka gumovej úprave a bol dostatočne dlhý.

Siberia 200 taktiež ponúkala mikrofón, ktorý je možné vysunúť a zasunúť z ľavého meniča. Keď sme ho nepotrebovali, jednoducho sme ho zatlačili späť. Mikrofón bol výborne ohýbateľný, a tak sme si ho prispôsobili presne podľa našich predstáv. Pri komunikácii cez TeamSpeak či iné aplikácie nás bolo počuť zreteľne a aj napriek absencii technológií na rušenie šumu boli okolité nežiaduce zvuky značne v úzadí.

Pri sledovaní filmov sme boli ohromení z mohutnosti niektorých zvukov a celková hlasitosť meničov bola dostatočne vysoká aj pri zachovaní dostatočnej kvality zvuku.

Naše hodnotenie

Siberia 200 je skutočne kvalitný headset určený predovšetkým pre hráčov počítačových hier i keď je kompatibilný so všetkými zariadeniami. Ponúka všetko, čo hráč potrebuje. Vysúvateľný mikrofón, veľké 50mm meniče, odpruženú hlavovú opierku, ľahkú konštrukciu, kompatibilitu a navyše mnoho farebných variácií, pri ktorých si určite vyberie každý svoj vlastný štýl. Azda jediný rozhodujúci faktor pri kúpe bude vyššia cena, ktorá sa pohybuje okolo 70EUR.

Klady

 • Ovládanie na kábli, kvalitný kábel
 • Dva trojpólové jacky a prípojka na štvorpólový jack
 • Kvalita spracovania, konštrukcia
 • 50 mm meniče

Zápory

 • Vyššia cena

Informácie o produkte

SteelSeries Siberia 200 2016

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk