Creative Outlier - Recenzia

Creative Outlier - Recenzia

 

Vytvorené pre mestských cyklistov a nadšencov zdravého pohybu. Všestrannosť slúchadiel Outlier vyhovuje vašim denným návykom. Môžu to byť vonkajšie aktivity, alebo každodenné dochádzanie so štyrmi rôznymi spôsobmi prehrávania hudby: Bluetooth, audio kábel, USB kábel či prehrávanie priamo z microSD karty. S desať hodinovou výdržou batérie môžete počúvať vašu obľúbenú hudbu celý deň.

Technológie

 • HD Voice
  Outlier má zabudovaný mikrofón s technológiou ClearSpeech Engine, ktorá aktívne potlačuje okolitý šum a digitálne vylepšuje čistotu hlasu, aby vaše konverzácie boli hlasné a jasné. Taktiež podporujú profil HD Voice určený na telefonovanie.
 • Vstavaná batéria
  Užívajte si až do 10 hodín prehrávania hudby alebo až do 8 hodín hovorov na jedno nabitie. Jednoduché USB nabíjanie je možné prostredníctvom priloženého USB kábla.
 • Zvukové profily
  Slúchadlá Outlier majú pribalené akustické krúžky, ktoré zabezpečujú vyvážený zvuk. Ak krúžky snímete preč, slúchadlá vám mierne zosilnia basy.
 • Buddy – hlasové upozornenia
  Aplikácia pre Android, ktorá umožňuje prevod textu na reč. Aplikácia umožňuje predčítanie upozornení, textových správ, ako napríklad SMS, WhatsApp, Viber a mnoho ďalších.
 • NFC, Bluetooth, microSD, AUX
  Cez NFC rýchlo slúchadlá spárujete a cez Bluetooth počúvate hudbu, stačí vám na to akékoľvek kompatibilné zariadenie Bluetooth, a to či už ide o prehrávač, smartfón či tablet.
  Zvuk je možné prehrávať aj priamo z microSD karty a jej obsah spravovať cez USB kábel.
 • Slúchadlá je taktiež možné pripojiť aj priamo cez USB port a vďaka softvéru SoundBlaster Control panel obsluhovať zvukové nastavenia presne pre vás. Vybije sa vám vstavaná batéria? Nevadí, slúchadlá je možné pripojiť aj priamo cez audio jack 3,5mm.

Dizajn

Outlier v sebe spája veľmi ľahkú, celoplastovú konštrukciu. Hlavový most je prekvapivo značne flexibilný a je ho možné ohýbať do všetkých strán bez značnej deformácie. Nastaviteľná je aj výška zdvihu, nastavuje sa po vysunutím mostu zo slúchadiel.

Meniče sú uprostred lesklej farby a obsahujú nápis Creative. Sú podlhovasté a jednoliato spojené s uchopením mosta, ktoré obsahuje vertikálny nápis Outlier po oboch stranách.

Meniče a náušníky oddeľuje akustický krúžok, ktorý je na výber vo viacerých farebných variantoch. Výplň náušníkov je jemná a mäkká a je potiahnutá kožou. Ľavý menič obsahuje vstup pre Audio jack 3,5mm.

Pravý menič obsahuje všetko ostatné. Spredu NFC anténu, LED diódu, signalizujúcu rôzne stavy slúchadiel, a tlačidlo na prijatie hovoru. Z bočnej strany nachádzame tlačidlá na prepínanie skladieb, nastavenie hlasitosti a slot na microSD kartu. Na protiľahlej strane sa nachádza prepínač vstupov (Bluetooth, USB, microSD). Na spodnú hranu meniča výrobca umiestnil microUSB port.

Celkovo slúchadlá pôsobia veľmi pekným dojmom, a to či už po dizajnovej stránke, ale aj po stránke estetickej. Napomáhajú im aj rôzne farebné variácie akustických krúžkov, ktoré tvoria akýsi kontrast. Avšak na hlave slúchadlá nesedia presne. Nezakrývajú celú plochu ucha aj napriek rozmerom meničom dosahujúcich 32mm. Slúchadlá sú mierne natočené do určitého uhla smerom dozadu, aby dobre priliehali na uši, no okolitý ruch vôbec netlmia.

Test

Najprv som slúchadlá vyskúšal pri bezdrôtovom pripojení. Cez NFC sa za pár sekúnd spároval smartfón so slúchadlami a mohol som počúvať hudbu. Hlasitosť aj skladby bolo možné ovládať cez ovládacie tlačidlá priamo na pravom meniči. Počas počúvania hudby na približne jednej tretine hlasitosti a zdroju bezdrôtového Bluetooth signálu vzdialeného približne jeden meter slúchadlá vydržali na plné nabitie 6,5 hodín, čo nie je vzhľadom na konštrukciu slúchadiel málo, no vzhľadom na sľubované hodnoty je to menej, ako sa zdalo.

Cez microSD kartu bola kvalita zvuku rovnaká, no potešila možnosť prehrávania zvuku priamo z pamäťovej karty. Ako tretí zdroj signálu bolo možné pripojiť slúchadlá cez USB konektor, ktorý v nich aj zároveň dobíjal vstavanú batériu. Na PC bol dostupný softvér Creative SoundBlaster Control Panel, ktorý umožnil nastaviť niekoľko drobností, ako napr. ekvalizér, či ovládať hlavnú hlasitosť Windowsu priamo cez slúchadlá. Posledný zo štvorice audio vstupov bol AUX. Stačilo jednoducho pripojiť slúchadlá cez audio jack 3,5mm a počúvať hudbu, aj keď sa vstavaná batéria vybila.

Zvuk vychádzajúci zo slúchadiel nehodnotím ako kvalitný, ale ako podpriemer. Zvuk bol absolútne nevýrazný, takmer nulové basy a všetko mi prišlo také utlmené, akoby zvuk prechádzal cez nejaký skresľovač signálu. Kvalita sa nezmenila ani po prepnutí hudby na iný zdroj signálu. Mierne slúchadlám Outlier pomohlo odňatie akustických krúžkov, ktoré bolo možné vymieňať za rôzne farby vždy v páre. Po odobratí krúžkov boli basy o niečo výraznejšie a kvalita zvuku sa tiež o máličko zvýšila.

Nepáčila sa mi odozva tlačidiel na prepínanie zvuku, reagovali až po veľmi silnom zatlačení, pri nastavovaní hlasitosti som takýto problém nespozoroval. Páčila sa mi možnosť telefonovania cez slúchadlá a podpora ClearSpeech v kombinácii s HD Voice. Zvuk bol dobre izolovaný od okolitého šumu a ruchu. No napriek tomu ostala kvalita na vysokej úrovni a druhá strana počula perfektne a zreteľne.

Vyskúšal som si aj funkciu Buddy, ktorá hlásila prichádzajúce upozornenia a predčítavala správy z rôznych aplikácií. SMS, Viber, Facebook – to všetko aplikácia oznamovala priamo cez slúchadlá bez potreby prepínať niečo cez slúchadlá. Síce aplikácia hovorila len lámanou angličtinou pomocou Google text to speech, ale aj to sa cení.

Na slúchadlá Outlier som si dlhšiu dobu nevedel zvyknúť, no keď sa mi to konečne podarilo, bol som s ich funkciami spokojný. Na nevýrazný a menej kvalitný zvuk v spojení so zvláštne priliehajúcimi meničmi mi až tak veľmi nevadil. Dokázal som ich požívať veľmi dlho a svoj účel splnili na výbornú.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Outlier sú vhodné na rôzne aktivity, a to či už cestujete autobusom, alebo ak si chcete ísť von zabehať. Siahnuť po vždy nabitých slúchadlách stojí za to. Slúchadlá obsahujú perfektný mikrofón, takže sú tiež vhodné pre ľudí, ktorí aktívne telefonujú. Taktiež dokážu cez aplikáciu Buddy predčítavať text z rôznych aplikácií a urýchlia vám tým komunikáciu.

Klady

 • Dizajnové prevedenie, ľahká konštrukcia
 • Výborná kvalita mikrofónu
 • Šesť párov akustických rôznofarebných krúžkov
 • Mnoho funkcií a zdrojov signálu

Zápory

 • Vyššia cena
 • Nevýrazný, málo kvalitný zvuk slúchadiel

Informácie o produkte

Creative Outlier 2016

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 100 g
 • Orientačná cena: 75 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk