Cherry Strait - Recenzia

Cherry Strait - Recenzia

Spoločnosť Cherry je hráčom známa predovšetkým z oblasti mechanických spínačov do klávesníc, ktoré dodáva viacerých gamingovým značkám, no angažuje sa aj vo vývoji vlastných periférií. Jednou z takýchto zariadení je aj klávesnica Cherry Strait, ktorá je zameraná predovšetkým na kancelársku prácu.

Balenie

Balenie je v tomto prípade úplne jednoduché. Okrem klávesnice, umiestnenej v plastovom obale, tu nájdete len manuál. Jediným zaujímavým prvkom na balení je azda len odnímateľná vrchná časť na škatuli, pod ktorou sa nachádza priehľadná plocha, cez ktorú je vidieť klávesnicu vnútri balenia.

Dizajn, prevedenie

Dizajn klávesnice Cherry Strait je moderný a zároveň jednoduchý. Klávesnici typu chiclet dominujú ostré aj oblé hrany, ostré v podobe rámu a oblé sú situované na klávesoch. Cherry Strait sa dodáva v striebornom a čiernom prevedení. My sme na recenzovanie dostali striebornú verziu, ktorá svojím vzhľadom vernej imituje hliník, aj keď je, samozrejme, vyrobená z plastu.

Na prvý pohľad sa zdá byť klávesnica menšia, no ak ju priložíte ku klávesnici štandardnej veľkosti, zistíte, že sú približne rovnaké. Vo veľkej miere to zapríčiňujú menšie klávesy a pomerne veľa priestoru okolo nich a široký „rám“. Nad klávesmi, presne v strede, sa nachádza trojica zelených diód, ktoré signalizujú zapnutie/vypnutie Caps Locku, Num Locku a Scroll Locku. Rovnako v strede je vyvedený aj USB kábel, ktorý je v prípade striebornej verzie bielej farby a je dlhý 1,8m. Zaujímavá je predovšetkým hrúbka klávesnice, a to necelých 15 milimetrov. Jej celkové rozmery sú 441×161×14,5mm a váži 724g. Negatívom je absencia nožičiek.

Z dizajnu trošku cítiť inšpiráciu od Apple, hlavne v podobe tvaru kláves a popisu klávesy ctrl v tvare „control“. Zdvih klávesov je celkom nízky a rozloženie panela s klávesmi insert, delete, home, atď., je trochu netradičné. Tvorí ich blok s dvoma stĺpcami a štyrmi riadkami. Klávesnicu sme dostali s kombinovaným, SK/CZ layoutom. Klávesy nemajú multimediálnu podporu a chýba napr. aj podsvietenie.

Dojmy z používania

Klávesy sú prekvapivo tiché a vďaka väčším medzerám medzi nimi sa na klávesnici píše pohodlne. Do istej miery pohodlie ovplyvňuje absencia nožičiek, ktoré by klávesnicu zdvihli aspoň trošku vyššie, nech sa na nej píše ešte pohodlnejšie. Sklamaním je aj absencia multimediálnych klávesov, maličkou náplasťou sú aspoň klávesy na zapnutie/vypnutie a zvyšovanie/znižovanie hlasitosti zvuku a klávesy spustenia prehrávača Windows Media Player a zapauzovanie hudobnej skladby. Medzi pravým altom a control sa nachádza kláves s funkciou pravého tlačidla myši.

Naše hodnotenie

Pri takomto produkte sa nedá toho veľa „navymýšľať“. Klávesnica je to fakt pekná, hlavne čo sa týka dizajnu, prevedenia a príjemného písania, ktoré do veľkej miery pripomína písanie na notebookovej klávesnici, avšak s výrazne väčšími medzerami medzi jednotlivými klávesmi. Do istej miery medzi negatíva patrí absencia nožičiek a multimediálnych klávesov, avšak treba to brať aj trochu s rezervou, pretože svoje uplatnenie si nájde predovšetkým v kanceláriách, s cenovkou vyše 40€ bežných používateľov zrejme nezaujme.

Klady

 • Dizajn, prevedenie
 • Nízky zdvih kláves
 • Tichosť klávesov

Zápory

 • Absencia multimediálnych klávesov
 • Absencia „nožičiek“

Informácie o produkte

Cherry Strait 2016

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 441 mm
 • Výška: 161 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 14 mm
 • Hmotnosť: 724 g
 • Orientačná cena: 41 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cherry

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk