Cherry DC 2000 - Recenzia

Cherry DC 2000 - Recenzia

Označenie DC 2000 tak trochu pripomína filmovú sériu Terminátor a rôzne modifikácie kybernetických organizmov. V skutočnosti však ide o set klávesnice a myši.

Balenie

Set je zabalený úplne jednoducho. Biela škatuľa bez nejakej grafiky či popisu, v ľavej časti názov modelu, v pravej časti logo výrobcu. Vnútri je klávesnica s myšou a nejaké papieriky. Nič viac, nič menej.

Dizajn, prevedenie

Po jednoduchom balení prichádza aj jednoduchý kancelársky dizajn oboch zariadení, pripomínajúci trochu doby minulé. Začnem myšou, má starodávny dizajn a k tomu úplné základné funkcie v podobe ľavého a pravého tlačidla, plus obsahuje scrollovacie koliesko. V ruke sa síce nedrží najhoršie, no klikanie tlačidiel je dosť hlučné. Rozmery myši sú 109×62×37mm a váži 90g. USB kábel je dlhý 1,8m. Rozlíšenie optického snímača je 1200DPI.

Klávesnica aj myš sú ladené do jednotnej farby, a to matnej čiernej. Z materiálového hľadiska, klávesnica je vyrobená z tenkého plastu, čo sa jednak odzrkadľuje aj na jej hmotnosti – 530g, ale aj na tom, že nie je úplne rovná, v strednej časti je mierne ohnutá smerom nahor a takmer po celom povrchu má tendenciu sa ohýnať. Rozmery sú 458×170×20mm a hmotnosť už spomenutých 530g. V hornej časti nad klávesmi, priamo v strede, sa nachádza trojica diód, signalizujúca zapnutie/vypnutie num locku, caps locku a scroll locku. Diódy svietia na modro a, žiaľ, dosť intenzívne, čo hlavne v tme nie je veľmi príjemné.

V časti nad diódami je vyvedený USB kábel s dĺžkou 1,8m. Layout klávesnice je s SK/CZ podporou, chýbajú však multimediálne funkcie, ak teda nerátam štvoricu kláves s funkciami kalkulačka, mail, spustenie internetového vyhľadávača a režimu spánku, ktoré sú umiestnené nad číselným panelom. Plusom sú nožičky, vďaka ktorým je možné zdvihnúť klávesnicu na prijateľnú úroveň. Čo sa hlasitosti týka, klávesnica je na tom o poznanie lepšie. Klávesy majú mäkký chod, no na môj vkus samotné klávesy majú zvláštny tvar, ktorý zmenšuje ich funkčnú plochu a zhoršuje písanie, no možno to chce len cvik. Výrobca udáva životnosť kláves 10 miliónov úderov.

Naše hodnotenie

Chápem, že pri vybavovaní kancelárie je neraz prvoradá cena, no set klávesnice a myši Cherry DC 2000 by som svojim zamestnancom kúpil asi len vtedy, kedy by som ich chcel týrať. Ale teraz vážne, bez nejakých osobných invektív. Ak si dám dokopy cenu a fakt, že za 20€ dostanem klávesnicu aj myš, nemusí ísť o zlý „kauf“ a verím, že svojich priaznivcov si nájde. Hlavnou výhodou je zrejme nízky zdvih klávesov, SK/CZ layout a relatívne tiché písanie na klávesnici. Medzi hlavné nevýhody patrí predovšetkým krehká konštrukcia, vďaka ktorej je klávesnica prehnutá smerom nahor a už pri miernom tlaku má tendenciu sa prehýbať do opačnej strany a zaujať vodorovnú pozíciu. Žiadne terno nie je ani dizajn klávesnice či myši. No nech si každý urobí názor sám.

Klady

 • Cena
 • Nízky zdvih kláves
 • Tichosť klávesov
 • SK/CZ layout

Zápory

 • Absencia multimediálnych klávesov
 • Krehké prevedenie
 • Tvar kláves
 • Dizajn

Informácie o produkte

Cherry DC 2000 2016

 • Kategória: Myši, Klávesnice
 • Orientačná cena: 20 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cherry

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk