Arctic P533 – Recenzia

Arctic P533 – Recenzia

Prekvapivé slúchadlá s kvalitným spracovaním, neuveriteľným pohodlím a príjemnou cenou

Úvod

Slúchdlá k nám prišli v bežnom balení. Miesto plastového obalu nás ale čakalo tvrdé puzdro, ktoré napomáha ochrane či už počas doručenia, alebo len prenášania v batohu. Čo sa príslušenstva týka, veľa sme toho nenašli s výnimkou predlžovacieho Audio-Jack kábla.

Dizajn a spracovanie

Po stránke dizajnu, ktorý nenápadne pripomína slúchadlá, ktoré používajú piloti v lietadlách, nemusia slúchadlá každého osloviť. Masívne polstrovanie na moste a mušliach je potiahnuté koženkou, ktorá je vo výsledku prekvapivo pohodlná. Bežne, ak majú slúchadlá potenciometer, je umiestnený sa na kábli. V tomto prípade sa však nachádza na pravej mušli, čo sa mne osobne veľmi páči, keďže sa nemá ako zachytiť o oblečenie a následne zmeniť hlasitosť omylom.

Čo sa týka použitých materiálov, väčšina mechanických častí, vrátane kĺbov sú vyrobené z kovu, vďaka čomu sú slúchadlá značne ťažké, no robustné, a tak neopatrné zachádzanie nebude predstavovať problémy. Možnosť nastavenia dĺžky je obmedzená na približne 2cm, takže ľuďom s menšou hlavou slúchadlá nesadnú, a budú im značne nepohodlné.

Kábel s dĺžkou 1,2m by mal stačiť, no ak by tomu tak nebolo, v balení sa nachádza ešte jeden 2m predlžovací. Azda jediná vec, ktorú by som vytkol, je použitý Combo-Jack, ktorý mi na polovici smartfónov nefungoval korektne. V prípade, že som chcel použiť mikrofón na notebooku či PC, bez predĺžovacieho kábla som sa nehol. Použitý kábel má izoláciu z gumy, ktorá je prekvapivo ohybná a dostatočne hrubá, takže vďaka nej sme sa nemuseli obávať poškodenia kábla, ako to mnohokrát býva pri lacnejších slúchadlách.

Osobné dojmy

Keď som prvýkrát chytil slúchadlá do rúk, prvé čo som si všimol bola ich hmotnosť. 375g veru nie je málo, všetky obavy z hmotnosti však zmizli po tom, čo som si nasadil slúchadlá na hlavu. Mušle a most kopírujú tvar hlavy výborne a po chvíli nosenia som aj zabudol, že nejaké slúchadlá vôbec mám. Pohodlie je však jedna vec, zvuk už druhá, či už jeho tlmenie, alebo kvalita. Čo sa tlmenia týka, zostal som milo prekvapený. V prípade, že na mňa niekto rozprával, vedel som síce, že rozpráva, no o čom už nie, samozrejme netreba zabúdať, že som nemal nič pustené. Kvalita zvuku je pri bežnom posluchu dobrá, ale ničím výnimočná. Ak ste zvyknutí na slúchadlá z podobnej cenovej kategórie, zrejme vás ničím (z hľadiska zvuku) neprekvapia, výšky aj bassy sú dobré, no ako som už spomenul, ničím výnimočné. Na záver ešte spomeniem mikrofón, ktorý po stránke kvality zvuku je prekvapivo dobrý, zvuk je vyvážený a šum minimálny.

Naše hodnotenie

Čo viac dodať na záver? Výborné slúchadlá za rozumnú cenu, po stránke spracovania zvládnuté na výbornú, kovová konštrukcia aj napriek svojej hmotnosti má skrátka svoje čaro. Dodávaný obal je veľmi vítaný, obzválšť pri cestovaní, kedy si slúchadlá zabalíte napr. do batohu bez obáv, že by im hrozilo nejaké poškodenie. Po stránke pohodlia som nikdy nemal na hlave pohodlnejšie slúchadlá. Neraz som dokonca počas testovania vstal od PC bez toho, aby som si uvedomil, že ich mám na hlave, a tak som so sebou párkrát omylom potiahol aj počítač. Azda jediným menším negatívom je Combo Jack, ktorý sa ale pri takto výborných slúchadlách dá ospravedlniť.

Klady

  • zvuk
  • spracovanie
  • pohodlie

Zápory

  • combo Jack

Informácie o produkte

Arctic P533 2016

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 375 g
  • Farba: červená/čierna
  • Orientačná cena: 60 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Arctic

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Janková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk