Genesis GX88 + M12 Maxi Lava – Recenzia

Genesis GX88 + M12 Maxi Lava – Recenzia

 

Otestovali sme najdrahšiu myšku od poľského výrobcu Genesis spoločne s „miniatúrnou“ hernou podlžkou. Ako dopadli?

Úvod

Myška k nám dorazila v predajnom balení, v ktorom je bežne zabalená v priehľadnom plaste za dvierkami na suchý zips, a tak (ak nakupujete v kamennej predajni) nieje problém si myšku aspoň približne ohmatať, a zistiť, či vám pasuje do ruky. Z príslušenstva sa v balení nachádza iba manuál, inštalačné CD a náhradné kĺzne podložky.

V prípade podložky je možnosť viacerých verzií s rôznou potlačou. V našom prípade ide o „Lava“ verziu, no za každých okolností príde podložka zrolovaná v tubuse z hrubého papiera. Čo nás príjemne prekvapilo je nulový pamäťový efekt, a tak sa podložka okamžite sama vyrovnala bez akýchkoľvek známok po rolovaní.

Dizajn a spracovanie

Po stránke dizajnu pôsobí myška spočiatku celkom bežne a priemerne, kombinácia čiernej a červenej vyzerá dobre a veľké množstvo indikačných LED diód zaručí zaujímavý efekt, no ako je na tom v praxi? V praxi sa na myške nachádza dohromady 12 tlačidiel, na pravej strane takzvané Game tlačidlá. Kolieskom je možné klikať do strán, nad ním sa nachádza tlačidlo na zmenu módu a zmena funkcie (F.S.), na ľavej strane sa okrem bočných tlačidiel nachádza ešte posuvné tlačidlo na zmenu hodnoty DPI, ktoré je podľa mňa umiestnené dobre, pretože nehrozí neúmyselná zmena.

Z hľadiska tvaru je jasné, že myška je tvarovaná iba do pravej ruky, a tak majú ľaváci smolu (vrátane mňa). Myška celkovo padne do ruky výborne, no užívatelia s väčšími rukami (alias lopatami) môžu pocítiť mierne nepohodlie. Rozloženie tlačidiel ako aj ich tuhosť sú ideálne, neúmyselné stlačenie sa stáva iba zriedka.

Spracovanie myšky je aj napriek plastovej konštrukcii slušné. Ani pri silnejšom stisku sme nepozorovali žiadne pazvuky ani krútenie, akurát mohol výrobca trochu viacej dotiahnúť nerovnomerné škáry medzi plastovými dielmi konštrukcie. Po funkčnej stránke nič dôležité, no esteticky to nevyzerá najlepšie.

O podložke toho veľmi po stránke spracovania písať netreba, azda len to, že spodná hrana je pogumovaná, takže by nemal byť problém s „podložkou na úteku“. Zatiaľ čo vchná strana má povrch z jemnej textílie, ktorá je na dotyk mierne drsná, vďaka čomu sa klávesnica s gumenými nožičkami neposúva, no myška po nej kĺže ideálne a iba s minimálnym odporom. Obšitý lem celej podložky je tiež ideálnym riešením, aby sa postupom času podložka nerozpadávala, a po estetickej stránke vyzerá tiež dobre. A spomenul som už, že podložka je vodeodolná?

Softvér

Softvér na prvý pohľad toho veľa neobsahuje, iba možnosti nastavenia tlačidiel, makrá a samozrejme možnosti DPI. Po dizajnovej stránke je softvér veľmi prehľadný a príjemný na používanie, jednotlivé módy slúžia na prepínanie medzi nastaveniami tlačidiel a samozrejme makier. Vytváranie makier je veľmi jednoduché a intuitívne. Na záver už len možnosti nastavenia DPI od 200 až po 8200 s odstupmi po 200. Ak by sme privítali nejakú vlastnosť, bola by to možnosť meniť farbu RGB podsvietenia, ktorá v softvéri chýba. Inak sme so softvérom spokojní, pretože, ako sme spomínali, je jednoduchý, prehľadný a intuitívny a neobsahuje zbytočnosti.

Osobné dojmy

Začnem netradične podložkou, ktorú som si osobne dosť obľúbil, pretože mi skrátka vizuálne pasuje k sklenenému stolu, a o používaní ani nehovorím, keďže som zvyknutý občas zámerne používať najnižšie možné DPI, a tak využijem veľkú plochu podložky. Taktiež sa hodila aj na LAN-Párty, kde sme s parťákom mohli zdieľať jednu veľkú podložku, a ušetrili sme už tak značne obmedzený priestor.

Čo sa myšky týka, som ľavák, takže som myšku vedel využiť iba čiastočne (samozrejme som schopný používať pravú ruku) no to nebudem brať do úvahy, keďže ľavák si ju skrátka nevyberie. Po stránke používania sa nemôžem vôbec sťažovať, myška je pohodlná na používanie, so svojou hmotnosťou 160g je ideálne ťažká (približne ako 4,5“ smartfón) ak by som niečo zmenil, tak by to bola akurát farba indikácie DPI, ktorá je modrá, a tak absolútne nesedí do konceptu čiernej a červenej.

Naše hodnotenie

Čo dodať na záver? Za danú cenu výborná herná myška, so slušnými parametrami, slušne spracovanou konštrukciou, dobrými možnosťami využitia, hlavne čo sa týka možností makier a rôznych módov. Po vizuálnej stránke na nej mohol výrobca trochu viac zapracovať najmä na nedopasovaných plastových dieloch, aby škáry boli aspoň trochu rovnomerné. Dodávaný softvér je jednoduchý na používanie, prehľadný a všetko dôležité obsahuje, teda až na možnosť zmeny farby RGB podsvietenia, no to sa dá ospravedlniť.

Podložka na druhej strane, tam sa toho jednoducho veľa pokaziť nedá. Príjemný povrch, ktorý je navyše vode-odolný, spodná strana je pogumovaná, takže sa netreba obávať posúvajúcej sa podložky pri intenzívnom „gemblení“.

Klady

 • cena
 • DPI

Zápory

 • nedotiahnuté vizuálne prvky

Informácie o produkte

Genesis GX88 + M12 Maxi Lava 2016

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 78 mm
 • Výška: 125 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Hmotnosť: 160 g
 • Farba: čierna/červená
 • Orientačná cena: 35 + 14 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Janková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk