E-blue Auroza EMS 639 - Recenzia

E-blue Auroza EMS 639 - Recenzia

 

V záplave herného príslušenstva nájsť to správne nie je ľahká úloha. Značka E-blue na našom trhu nepatrí medzi najznámejšie, no je celkom možné, že sa to čoskoro zmení.

Dizajn tejto myši z radu Auroza je jednoznačne dynamický, ako sa na správnu hernú myš patrí. Hlavné tlačidlá sú dlhšie, ako je bežné, a v strede pred kolieskom je prázdny priestor. Myš vďaka tomu vyzerá ako vesmírna loď zo sci-fi príbehov.

Dizajnové medzierky v jej plášti umožňujú preniknúť na povrch podsvieteniu, ktoré ovláda niekoľko farebných odtieňov aj svetelné pulzovanie.

Ergonómia nám vyhovovala a tvar myši dobre sadne do menšej aj väčšej ruky, hlavne vďaka veľkým tlačidlám. Spokojní s tvarom by mohli byť aj ľaváci, pretože myš sadne aj do ľavej ruky, s drobnou výhradou, o ktorej si povieme neskôr. Povrch myši je na tých správnych miestach mierne zdrsnený, takže sa jej telo v ruke hráča nešmýka. To isté platí aj o tlačidlách, ktorých mikrospínače sú v oblasti hlučnosti kdesi v strede. Ich povrch je tiež zdrsnený, no mierne náchylný na odtlačky prstov.

Teflónové klzáky sú dostatočne hladké, takže myš pri pohybe rukou kladie čo najmenší odpor, a to s podložkou či bez nej.

Oceniť musíme mimoriadne tiché a pohodlné koliesko, ktoré pri scrollovaní nevydáva prakticky žiadny zvuk a jeho pohyb nevyžaduje veľkú silu v prste. Za kolieskom možno nájsť malý prepínač, ktorý umožňuje okamžitú zmenu rozlíšenia DPI, a to aj počas hry. Mohol byť trochu väčší a umiestnený bližšie ku koliesku, no aj napriek tomu sa dá nahmatať bez pozretia.

Nastaveniu rozlíšenia snímača sa tiež prispôsobuje podsvietenie myši. Takže podľa toho, koľko DPI práve používate, odzrkadľuje aj farba podsvietenia. Možno si poviete, že je to zbytočnosť, no je to naopak veľmi praktické. Už podľa farby svetla viete, či máte zvolenú správnu hodnotu. Konkrétne možno zvoliť 500, 1000, 2000, 3000 alebo 4000 DPI.

Akú hodnotu si vyberiete, záleží od osobných návykov, veľkosti uhlopriečky vášho displeja a aj od povahy hry. 4000 DPI postačí už aj pri väčších uhlopriečkach, takže ak máte monitor povedzme okolo 27 – 28“, nemusíte si robiť starosti. Napríklad pri štandardných 22“ sa nám osvedčilo nastavenie 2000 DPI.

Tlačidiel na tele myši je celkovo šesť a sú programovateľné. Na ich nastavenie si treba stiahnuť príslušný softvér zo stránky výrobcu. Ten sa nám páčil, pretože je intuitívny a nastavenie tlačidiel či makier by mal zvládnuť každý. Dvojité tlačidlo na stláčanie palcom, ktoré je na ľavej strane myši, na tej pravej nenájdeme, čo by nemuselo ľavákovi vyhovovať. Jeho prednastavená funkcia je pohyb na webových stránkach vpred a vzad.

Ostatné tlačidlá sú však „obojručné“, okrem tlačidla na zmenu DPI nastaviteľné a ich funkcie možno priradiť pomocou rozbaľovacích menu v ovládacom softvéri. Nájdete tu obrovské množstvo pripravených významov, napríklad skratky vo Windows, multimediálne funkcie, dokonca aj funkcie v MS Office, spustenie konkrétnej aplikácie a podobne. K dispozícii je päť takýchto nastavovacích profilov, takže si môžete vytvoriť napríklad profily na prácu, ale aj profily na konkrétne hry.

Naše hodnotenie

Myš E-blue Auroza EMS639 je podarený model a mal by potešiť každého hráča, ktorý hľadá myš s programovateľnými tlačidlami a dynamickým dizajnom. Možnosť meniť rozlíšenie za pochodu spolu s farebnosťou podsvietenia je pri hraní veľmi praktická. Okrem toho si myš vaše nastavenia zapamätá aj po vypnutí počítača. V spodnej časti sa nachádza štvorstupňový prepínač, ktorým možno meniť rýchlosť odozvy snímača na pohyb myšou. Oceniť treba aj dostatočne dlhý opletený kábel a treba povedať, že príjemná hmotnosť a dobré klzáky spôsobujú vysoký komfort používania.

Klady

 • dynamický dizajn
 • nastaviteľný snímač s tlačidlom
 • tiché a príjemné koliesko, správne hladké klzáky
 • 5 programovateľných tlačidiel
 • dlhý opletený kábel

Zápory

 • nie 100% prispôsobenie pre ľavákov
 • malé tlačidlo na zmenu DPI

Informácie o produkte

E-blue Auroza EMS 639 2016

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 72 mm
 • Výška: 133 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 40 mm
 • Hmotnosť: 138 g
 • Farba: čierno-strieborná
 • Orientačná cena: 43 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: E-blue

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk