E-blue Auroza Gaming V2 - Recenzia

E-blue Auroza Gaming V2 - Recenzia

 

Výrobca dal tejto myši napriek zameraniu na hry dizajn, ktorý sa nestratí ani v iných oblastiach. Nedá sa nazvať konzervatívnym, no nie je ani agresívny, ako u herných myší býva zvykom. Štýlový a pôsobivý by boli presnejšie výrazy na jeho popis.

Tvar tela aj rozloženie tlačidiel sú univerzálne pre ľaváka aj praváka a miesta, ktoré sú dôležité pre dotyk s rukou používateľa, majú mierne zdrsnený povrch. Možno mohol byť o čosi drsnejší, no na druhej strane odolnosť voči odtlačkom prstov je vysoká.

V plášti myši sa nachádzajú dizajnové škáry, cez ktoré preniká na povrch svetlo podsvietenia. Jeho farba závisí od toho, s akým rozlíšením DPI práve zariadenie pracuje. Pulzujúce svetlo môže mať červenú farbu (800DPI), tmavomodrú (1600DPI), zelenú (2400DPI), fialovú (3200DPI), oranžovú (4000DPI) alebo svetlomodrú (5000DPI).

Rozlíšenie použitého senzora je teda úctyhodné a bude stačiť aj majiteľom monitorov s väčšími uhlopriečkami. Výhoda je tiež, že približne v strede vrchnej časti myši sa nachádza tlačidlo na okamžitú zmenu rozlíšenia. Mohlo byť trochu väčšie a umiestnené bližšie ku koliesku, no výrobca zrejme chcel, aby nedochádzalo k náhodnému stlačeniu. V každom prípade to ocení každý hráč. V hrách totiž nie vždy každému vyhovuje prednastavená hodnota citlivosti myši. V tomto prípade si jednoduchým pohybom prsta môžete nastaviť ktorékoľvek z fyzických rozlíšení počas hry bez prepínania do menu a vylaďovania softvérovej citlivosti.

Teflónové klzáky myši sú o kvapku drsnejšie, ako u príbuzného modelu, ktorý sme vám predstavili minule. Stále sa však netreba obávať, že by myš brzdila vašu ruku napríklad pri zameriavaní nepriateľa.

Páčilo sa nám tiché koliesko, ktoré pri scrollovaní nepočuť a čosi podobné možno tvrdiť aj o mikrospínačoch hlavných tlačidiel. Ich hlučnosť je minimálna, a tak sa dá myš odporúčať aj do tichého prostredia, napríklad kancelárskeho. Výrobca umiestnil na model celkovo osem tlačidiel, z ktorých sedem môže mať premenlivý význam. Podpora ľavákov spočíva v umiestnení dvojitého tlačidla po oboch stranách myši, ktorého poloha vychádza na stláčanie palcom.

Po stiahnutí a nainštalovaní príslušného softvéru zo stránky výrobcu si tak môžete nastaviť funkcie aj na hry, ktoré využijú viacero tlačidiel, ako napr. rôzne MMORPG či FPS. Funkcie, ktoré bočným tlačidlám priradil výrobca, sú tak trochu zmätené a nepraktické, takže túto úpravu si isto spraví každý po svojom. Okrem toho je nastaviteľná aj farba podsvietenia, ktoré by malo zvládať štandard RGB, čiže 16,7-milióna odtieňov farieb. Okrem iného, aj týmto spôsobom model konkuruje oveľa drahším modelom od iných výrobcov.

Naše hodnotenie

E-blue Auroza Gaming V2 je výborná myš, ktorá sa vďaka nie príliš agresívnemu dizajnu a obojručnému vyhotoveniu nestratí v žiadnej ruke. Určite sa dobre zabýva na stole profesionálneho hráča, ale aj „casuala“, ktorý pri surfovaní na sociálnych sieťach počas pracovnej doby ocení programovateľné tlačidlá. Tie, pochopiteľne, ocení aj seriózny gamer, rovnako ako mu bude po chuti aj možnosť zmeny rozlíšenia snímača až do 5000DPI. Podsvietenie dá navyše svojou farbou vždy najavo, aké rozlíšenie máte v danej chvíli aktivované, čo je veľmi praktické a pôsobivé. Možno vás zaujme, že mikrospínače majú mať životnosť viac ako 5 miliónov stlačení, a to je slušný údaj aj pre náruživého hráča.

Klady

 • univerzálny štýlový dizajn
 • programovateľné tlačidlá
 • výborná ergonómia
 • úplná obojručnosť
 • tlačidlo na zmenu DPI
 • nastaviteľné podsvietenie podľa RGB
 • tiché tlačidlá aj koliesko

Zápory

 • tlačidlo DPI mohlo byť bližšie ku koliesku a väčšie

Informácie o produkte

E-blue Auroza Gaming V2 2016

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 67 mm
 • Výška: 130 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 39,5 mm
 • Hmotnosť: 130 g
 • Farba: čierno-modrá
 • Orientačná cena: 49 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: E-blue

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk