ASUS ROG STRIX WIRELESS - RECENZIA

ASUS ROG STRIX WIRELESS - RECENZIA

 

ROG Strix je najnovším bojovníkom Republic of Gamers. Rad špecializovaného herného vybavenia navrhnutý pre rebelskú dušu každého hráča – to je Strix, člen rodiny ROG! Môže sa pochváliť prémiovým výkonom, inovatívnymi technológiami, špičkovou kvalitou a svojím sebavedomím a dynamickým prístupom k veci.

Technológie

 • 2,4GHz bezdrôtové pripojenie s nízkou odozvou a dvomi anténami pre stabilnejší prenos zvuku
  ROG Strix Wireless sú herné bezdrôtové slúchadlá s 2,4GHz bezdrôtovou technológiou sprostredkovávajúcou pripojenie s nižšou latenciou než v prípade slúchadiel s pripojením Bluetooth.
 • Odnímateľný mikrofón
  Už sa nemusíte báť o svoj mikrofón! Keď mikrofón nepoužívate, ľahko ho vyberiete z meniča a odložíte bokom.
 • Ovládanie na meniči
  Hlasitosť, mikrofón a zapnutie je možné ovládať priamo na ľavom meniči slúchadiel.
 • Vstavaná batéria
  Slúchadlá sú vybavené 900mAh batériou, ktorá ich dokáže na jediné nabitie nepretržite napájať viac než 10 hodín, takže vás pri hraní nebude nič rušiť.
 • 7,1-kanálový virtuálny priestorový zvuk
  Ponorte sa do hier zásluhou úžasného, 7,1-kanálového virtuálneho priestorového zvuku, sprostredkovávaného technológiou ASUS Sonic Studio. S touto exkluzívnou zvukovou technológiou budete počuť každý krok aj výstrel s dokonalou presnosťou, čo vám umožní jednoduchšie určiť polohu nepriateľov a získať nad nimi výhodu.

Dizajn

Dizajn novej rady STRIX vychádza z robustnej plastovej konštrukcie, ktorá je zároveň aj žiarivá a len tak ľahko ju neprehliadnete. Hlavový most je rozdelený na dve vetvy, aby sa zaistila lepšia flexibilita slúchadiel. Prepojenie s náušníkmi je zabezpečené kĺbovými spojmi, a tak je možné otáčať ich o viac než 90 stupňov. Hlavová opierka je potiahnutá kožou a má v sebe uložené gélové vankúšiky pre čo najväčšie pohodlie používateľa. Opierka hlavy je automaticky prispôsobená hlave hráča vďaka použitiu odpruženia vychádzajúceho s náušníkov, ktoré sa povytiahne a zasunie späť podľa potreby. Nič nie je teda potrebné nastavovať.

Náušníky v sebe ukrývajú až 60mm neodýmové meniče na zabezpečenie čo najlepšej možnej zvukovej reprodukcie. Vnútorná výstelka je mäkká, potiahnutá kožou a vnútorná strana je potiahnutá oranžovou látkou. Na vonkajšej časti náušníkov sú oranžové sovie oči, ktoré vyzerajú akoby svietili, a ďalej sú prítomné nápisy ROG a STRIX.

Na ľavom náušníku sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie hlasitosti a zapnutia slúchadiel. Taktiež je tu prepínač pre mikrofón, konektor pre odnímateľný mikrofón a microUSB pre nabíjanie a 3,5mm jack pre analógové pripojenie. Celková konštrukcia je pevná a vďaka uloženiu meničov v konštrukcii slúchadiel je možné ich natáčať o niekoľko stupňov dospodu a dovrchu, automaticky sa tak prispôsobia tvaru hlavy. Hmotnosť 350g je značne vysoká, ale berme na vedomie, že slúchadlá majú taktiež v sebe vstavanú batériu, čo vo výsledku nie je až také hrozné.

Test

Po zapojení USB prijímača do PC sa po pár sekundách automaticky nainštalovali dve zariadenia. Jedno pre prehrávanie a druhé pre nahrávanie zvuku. Aby sme využili plný potenciál slúchadiel, nainštalovali sme si aj ASUS Sonic studio pre kompletné nastavenie slúchadiel. V softvéri sa dali nastavovať zvukové profily, ekvalizér, virtuálny zvuk, super basy, zvýraznenie hlasu, kompresor, odhlučnenie či ovládanie mikrofónu. Nastavení tu bolo naozaj dosť a nie je nič, čo by sme ešte potrebovali a softvér to neobsahoval.

Zapli sme si virtuálny zvuk, vyskúšali mnohé z ponúkaných profilov a po dopozeraní celého filmu sme boli spokojní. Všetky scénky boli dobre počuteľné, vďaka nastaveniam zvuku nebol veľký rozdiel medzi dialógmi a sprievodnou hudbou či špeciálnymi efektmi. Priestorový zvuk nebol taký očarujúci ako pri slúchadlách s certifikátom Dolby, ale bol zaznamenateľný. Počúvanie hudby bola taktiež zábava. Výšky a stredy boli príjemné, no basy boli poslabšie aj počas nastavenia plného výkonu. Basy taktiež pôsobili skôr umelo a synteticky ako pôsobivo a ohromujúco. To sa prejavovalo hlavne pri veľmi vysokých úrovniach hlasitosti.

Slúchadlá boli pohodlné aj pri dlhom používaní aj vzhľadom na ich rozmery a vysokú hmotnosť. Páčil sa nám odnímateľný mikrofón, ktorý sa ľahko ohýbal a odnímal. Mikrofón prenášal zvuk výborne a bez kompromisov. Zvuk nahrával bez enormného šumu a straty kvality. Pri počúvaní hudby cez kábel bola kvalita zvuku obstojná a nebol veľký rozdiel v kvalite reprodukcie zvuku.

Pri bezdrôtovom používaní slúchadiel sme si obľúbili aj tlačidlá na ovládanie hlasitosti a zapnutia. I keď by sme si viacej priali, ak by výrobca umiestnil na tlačidlá mierne výstupky, aby bolo hmatom ľahko rozoznateľné, na ktoré tlačidlo sme položil prst alebo. Azda by bolo vhodné nahradiť tlačidlá potenciometrom. Tlačidlá však fungovali bez problémov a po získaní cviku sa nám podarilo rýchlejšie ubrať či pridať zvuk.

Bezdrôtový prenos signálu sa niesol do vzdialenosti približne piatich metrov v interiéri (medzi hrubými stenami) a vo voľnom priestranstve do 15 metrov. Niekedy sa nám stalo, že signál slúchadiel bol rušený signálom mobilného telefónu. Takéto rušenie sa neprejavilo zatiaľ pri žiadnych iných slúchadlách. 2,4Ghz pásmo, s ktorým pracuje STRIX, využíva aj viacero iných zariadení, a tak sa rušeniu asi nedá vyhnúť. Výdrž batérie bola naozaj dobrá, pri teste sa nám podarilo slúchadlá vybiť po približne ôsmich hodinách prevádzky.

Naše hodnotenie

Slúchadlá ROG STRIX Wireless si určite zaslúžia vašu pozornosť. Ponúkajú obrovské, 60mm meniče, pevnú konštrukciu, 7,1-kanálový virtuálny priestorový zvuk a bezdrôtové pripojenie. Všetky zvukové nastavenia je možné upraviť v jednotnom softvéri Strix Sonic studio, ktorý je prehľadný a komfortný. ROG Strix je možné použiť v bezdrôtovom režime, keď na jedno nabitie slúchadlá vydržia do desať hodín, alebo v káblovom režime po pripojení analógového signálu. Kvalita zvuku je slušná a na svoje si určite prídu nielen hráči, ale aj ostatní používatelia – milovníci kvalitného zvuku.

Klady

 • kvalita zvuku
 • konštrukcia, prevedenie
 • možnosť bezdrôtového aj drôtového pripojenia
 • výdrž na jedno nabitie
 • odnímateľný mikrofón
 • Strix Sonic studio

Zápory

 • vyššia hmotnosť
 • 2,4GHz pásmo pre bezdrôtový prenos
 • slabšie basy

Informácie o produkte

ASUS ROG Strix Wireless 2016

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 350 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 120 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: ASUS

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk