CoolerMaster MasterCase PRO 3 - Recenzia

CoolerMaster MasterCase PRO 3 - Recenzia

 

Kompaktná skriňa s externou a internou možnosťou modularity. MasterCase línia je postavená na FreeForm modulárnom systéme, obdobne ako celá séria MasterCase PRO. Dovoľuje tak prispôsobiť vzhľad, účel či dosadiť chladenie podľa vlastného uváženia, a výrazne tak ovplyvniť výkon PC.

OBAL A JEHO OBSAH

Balenie MasterCase PRO 3 je klasické. Výrobca zvolil kartón s lesklou potlačou. Vo vnútri kartónu je umiestnená skriňa chránená dvomi polystyrénovými výplňami. Chránené sú aj časti z plexiskla. Hneď navrchu balenia sa nachádza montážna sada pozostávajúca zo skrutiek, dvoch redukcií z 3-pinu na molex, pomôcok na lepší káblový manažment a príručky.

PRVÉ DOJMY A SPRACOVANIE

Na prvý pohľad vyzerá skriňa spracovaná veľmi solídne. Celá je odetá do čiernej matnej farby. Plastové vonkajšie prvky ako rámy sú nastriekané matnou, titánovo tmavou farbou. Vyzerajú tak, ako keby ani neboli z plastu, ale z kovu. Predná časť je osadená dierovaným plechom pre voľné prúdenie (nasávanie) vzduchu. Povytiahnutím zo spodnej strany skrine sú tiež ľahko odnímateľné. Za túto časť je množné osadiť dva až 14cm veľké ventilátory. Nad touto časťou sa nachádza ďalšia odnímateľná časť a namiesto nej je možné osadiť napríklad ovládací panel riadenia otáčok ventilátora a podobne.

Vrchná časť plní funkciu dvoch úchytov a zároveň odvetrávania. Odnímateľná časť s dierovaným profilom, veľmi podobná tej prednej, je taktiež ľahko odnímateľná povysunutím smerom dozadu. Obsahuje taktiež magnet, ktorý diel perfektne prichytí späť na svoje miesto. Do vrchnej časti je taktiež možné osadiť dva 14cm veľké ventilátory. Taktiež tu nachádzame panel s LED indikátormi stavu PC, dvomi USB 3.0 portmi, dvomi jack 3,5mm konektormi a napokon tlačidlom zapnutia a resetovania.

Zadná časť má svoj profil kompletne vyrobený z veľkých celistvých dier, zabezpečujúcich takmer stopercentné prúdenie vzduchu. Do zadnej časti je možné osadiť jeden maximálne 14cm veľký ventilátor. Spodná časť obsahuje veľké a vysoké podstavce v tvare „V“. Taktiež tu nechýba vyberateľný filter pre počítačový zdroj.

Pravá bočnica je celistvá a vyrobená s plechu. Absentuje odhlučnovacia pena. Ľavá bočnica je presklená a osadená dvomi plexisklami. Jedno plexisklo je celistvé, priehľadné a číre. Druhé plexisklo je zatmavené a nachádza sa v dolnej časti bočnice. Keď je toto plexisklo založené, zakrýva dolnú pozíciu skrine a časť, kde sa nachádza zdroj spolu s káblami. Keď sa tmavé plexisklo odníme, získame výhľad aj na zdroj.

Všetky mechanické prvky, vrátane vnútornej a vonkajšej kostry, úchytov, záklopiek atď., sú veľmi solídne spracované, sú pevné a pružné zároveň.

VNÚTORNÉ ROZLOŽENIE

Vnútorné rozloženie skrine pozostáva z oddelenej spodnej časti určenej pre zdroj. Nachádza sa tu teda miesto pre zdroj, káblový manažment a dva 3,5-palcové harddisky. Na oddeľujúcom plechu sú zvrchu umiestnené dva sloty pre 2,5 disky spolu s miestom pre káble so širokým otvorom pre napájanie GPU. Po pravej strane vo zvislej pozícii vedľa umiestnenia z. dosky sa nachádzajú dva široké otvory pre káble a krycí plech. V pozícii nad z. doskou sa nachádzajú ďalšie dva menšie a užšie otvory. Priestor medzi doskou a bočnicou je taký akurát. Nachádzajú sa tu dva centimetre miesta pre rozloženie celého káblového manažmentu.

Všetky vnútorné časti, vrátane oddeľovacieho plechu medzi z. doskou a zdrojom, boxom pre 3,5-palcové disky a krycím plechom, sa dajú kompletne odmontovať. Získate tým absolútne voľný priestor pre manipuláciu a osadenie komponentov podľa vlastného gusta.

MOŽNOSTI CHLADENIA

Celá skriňa je priedušná a navrhnutá tak, aby sa eliminovalo každé zvyškové teplo a prieduch vzduchu bol čo najlepší. Osadenie ventilátorov hovorí za seba. Základná konfigurácia ventilátorov výrobcu pozostáva z jedného ventilátora vpredu a jedného vzadu. Oba ventilátory sú 14cm veľké a majú 3-pinový konektor. Priestor v skrini je dostatočný a po menšej úprave je možné osadiť aj vodné chladenie. Dopredu je taktiež možné osadiť dva ventilátory, do vrchnej pozície tiež dva a vzadu jeden. Ventilátory je možné osadiť do maximálnej veľkosti 14cm.

Naše hodnotenie

Skriňa má veľmi dobre zvládnutý vnútorný priestor, rozloženie komponentov, a hlavne, čo je azda najdôležitejšie a túto vlastnosť málo výrobcov dodržuje, je praktická, ľahko rozoberateľná a je vyhotovená z kvalitných materiálov. Pre náročných používateľov bude vhodná aj vďaka možnosti jej upravenia. Možnosť osadiť 5× 14cm ventilátory alebo vodné chladenie robí zo skrine ozajstné monštrum. Cena do 100 eur nie je nízka, ale za kvalitné výrobky si v niektorých prípadoch treba priplatiť.

Klady

 • dizajn, použité materiály
 • príslušenstvo
 • veľké množstvo priestoru a úchytov pre káble
 • úchyty pre ľahké prenášanie

Zápory

 • vyššia cena

Informácie o produkte

CoolerMaster MasterCase PRO 3 2016

 • Kategória: PC skrinky
 • Šírka: 235 mm
 • Výška: 505 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 467 mm
 • Hmotnosť: 9100 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 95 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: CoolerMaster

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk