Creative Sound BlasterX H5 Tournament Edition - Recenzia

Creative Sound BlasterX H5 Tournament Edition - Recenzia

 

Herné slúchadlá od spoločnosti Creative z kategórie mid-end so sebou prinášajú odolnú konštrukciu, príjemný dizajn a slušné odhlučnenie s použitím kvalitných materiálov ako oceľ, koženka či pamäťová pena.

Prvé dojmy

Už na prvý pohľad slúchadlá vyzerajú kvalitne a použité materiály sú príjemné na dotyk. Taktiež disponujú nízkou hmotnosť či konektivitou, a to všetko je zabalené v pomerne elegantnej škatuľke, kde sa okrem odnímateľného mikrofónu nachádza aj predlžovací kábel s manuálom. Slúchadlám z tejto cenovej kategórie chýba len nálepka alebo iná forma propagácie značky.

Konštrukcia a dizajn

Slúchadlá majú veľmi flexibilnú, no zároveň pevnú kostru, ktorá je veľkým plusom pri každodennom používaní, prípadne pri nechcenom páde. Náhlavná časť je vyrobená z ocele a potiahnutá koženkou, ktorá zaručuje pohodlie i komfort. Meniče sú osadené do obalu z plastu a ocele. K náhlavnej časti sú pripojené cez hliníkové profily a látkou potiahnutým káblom.

Káble sú vyrobené tak, aby minimalizovali zamotávanie sa, a to vďaka textilnému poťahu. Hlavný kábel má štvorpólovú 3,5mm koncovku a je dlhý 1,2m. Ďalej sa dá predĺžiť rovnako dlhým predlžovacím káblom, ktorý sa na jednej strane rozdeľuje na dva samostatné konektory, zvlášť pre slúchadlá a zvlášť pre mikrofón. Je to dobrá vec, ak na notebooku nemáte kombinovaný výstup, alebo ak máte desktop a vaša zvuková karta defaultne podporuje iba klasické zapojenie audia.

Zvuk

O zvuk sa starajú 50mm meniče s rozsahom frekvencie od 20Hz do 20kHz, ktoré sú osadené v plastových častiach a jemne nahnuté pre lepší prenos zvuku do uší či zníženie rezonancie. Zvuk je nastavený tak, aby veľmi nezvýrazňoval žiadnu z frekvencií, čo má za následok prirodzený zvuk pre zlepšenú jasnosť a precíznosť pre hráčov. Túto techniku nazývajú „Dynamic Sound Signature“. Ďalej sa dá rozšíriť cez stiahnuteľný softvér, ktorý obsahuje profily pre rôzne žánre hier, ako napríklad strielačky, pretekárke hry a pod.

Odhlučnenie je zaistené vankúšikmi z pamäťovej peny, ktoré sú rovnako ako náhlavná časť potiahnuté koženkou. Vďaka tomu sa uši nepotili a slúchadlá komfortne sedeli aj pri dlhšom používaní. Blokovanie okolitého šumu zvládli dobre, no zároveň ani veľmi netlačili na hlavu.

Mikrofón nemá zlý zvuk, no nepatrí ani medzi tie lepšie. Je to zlatý stred, ktorý by ste asi od takéhoto headsetu mohli očakávať. Výhodou je, že má funkciu minimalizácie okolitého šumu, ktorá funguje pomerne slušne, a tak by vás počas online komunikácie nemal rušiť šum z okolia.

Ovládací panel

Na hlavnou spojovacom kábli sa nachádza panel, pomocou ktorého sa dá jednoducho nastaviť hlasitosť, vypnúť/zapnúť mikrofón a taktiež „play/stop“ tlačidlo, ktorým sa dajú prijímať alebo odmietať hovory.

Galéria

Naše hodnotenie

Mid-end slúchadlá sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré sa nachádzajú či už na samotných slúchadlách, alebo na kábli. Majú pevnú a kvalitnú konštrukciu, dobré odhlučnenie, prinášajú neutrálny zvuk s možnosťou menšieho doladenia cez softvér odnímateľného mikrofónu, rôznorodú pripojiteľnosť a príjemný dizajn. Napriek tomu, v danej cenovej kategórii sa dajú nájsť aj lepšie slúchadlá.

Klady

 • odolnosť
 • kvalita audia
 • ovládací panel
 • odhlučnenie
 • možnosti pripojenia
 • odhlučnenie mikrofónu

Zápory

 • málo možností softvéru
 • cena
 • žiadne nálepky

Informácie o produkte

Creative Sound BlasterX H5 Tournament Edition 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 250 g
 • Farba: čierna/červená
 • Orientačná cena: 120 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: AndRea Cingelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk