MSI Trident 3 - Recenzia

MSI Trident 3 - Recenzia

Určite si viete predstaviť situáciu, že cestujete preč a potrebujete výkonný počítač, na ktorom si budete môcť zahrať svoje obľúbené hry v najväčšom rozlíšení bez akýchkoľvek problémov. S riešením sa rozhodla prísť spoločnosť MSI s ich druhou sériou mini-PC Trident 3. Podarilo sa im to?

Obsah balenia

Počítač Trident 3 k nám do redakcie prišiel v predajnom balení.A teda jeho obsah by sa mal zhodovať s tým, ktorý nájdete v predajniach.

Nachádza sa v ňom adaptér na pripojenie do siete, VR Link kábel, servisný manuál, plastový stojan, návod na použitie a samotný Trident 3 zabalený v krásnom látkovom obale s vyrazeným logom MSI uprostred. Počítač je zabalený vo veľkom množstve obalového materiálu, takže sa pri doprave určite nič nestane.

Okrem samotného desktopu sme od MSI získali aj dodatočné príslušenstvo v podobe myši DS B1, klávesnice Interceptor DS4200 a herného gamepadu SteelSeries Stratus XL. Toto príslušenstvo je iba dodatočné a jeho dodanie záleží na konkrétnej konfigurácii a predajcovi.

Vonkajší pohľad

Po príjemnom pocite z rozbaľovania prichádza ešte lepší pocit, pretože na prvý pohľad vyzerá majestátne. Väčšia časť tela Tridentu 3 je tvorená z plastu, ktorý je celkom pevný a disponuje matnou povrchovou úpravou. S ním pekne kontrastuje kovový brúsený plát, ktorý nájdeme na prednej strane. Nesmie chýbať ani logo výrobcu, ktoré je umiestnené navrchu. Dizajn podčiarkujú kovové mriežky, ktoré sú v hojnej miere rozosiate po celom tele počítača. Cez jednu obrovskú, umiestnenú na prednej strane desktopu, presvitá ventilátor grafickej karty. Jemne agresívny design a kontrast medzi červenou a čiernou dopĺňa RGB LED pásik, ktorý rozhodne nesmie chýbať na žiadnom produkte z roku 2017.Čo sa týka samotnej konštrukcie, je dosť pevná. Ani pri drsnejšom zaobchádzaní plast nepraská a neprehýba sa.

Konektorová výbava je celkom bohatá. Na zadnej strane nájdeme výstupy základnej dosky, konkrétne VR Link (HDMI vstup), vstup pre napájací konektor, HDMI výstup, 4× USB 2.0, 1× USB 3.1 1. gen. s technológiou Supercharger, 1× LAN konektor a, samozrejme, výstupy zvukovej karty. Pre prípadnú ochranu pred krádežou nám MSI poskytlo aj otvor pre Kensington zámok. Zo samotnej grafickej karty získame jeden Displayport, 1 HDMI a 1 DVI konektor.

Na prednej strane nájdeme diódu signalizujúcu aktivitu diskov, výstup pre mikrofón a sluchadlá, 1× USB 3.1 typ C, 2× USB 3.1 z toho jeden disponuje technológiou Supercharger a VR Link výstup.

Výkon

 • MSI Trident 3 025US:
 • CPU – Intel Core i7 – 7700
 • GPU – MSI NVIDIA Geforce GTX 1060 6GB
 • RAM – Kingston SO-DIMM DDR4 2400MHz 2*8GB CL17
 • MOBO – MSI H110 Gaming Trident 3
 • SSD – Kingston M.2 SATA SSD 256GB
 • HDD – HGST Travelstar 1TB
 • OS – Windows 10 Home + výročná aktualizácia

Konfigurácia 025US, ktorú nám MSI poskytol na recenziu, je najvyššia, akú si môžete na našom trhu zakúpiť. Len pri pohľade na konfiguráciu je jasné, že i7 – 7700 si bude skvele rozumieť s GTX 1060. Počas hrania sa to jednoznačne potvrdilo. Testovali sme hos použitím najnovších dostupných ovládačov grafickej karty(378.66). Všetky testy bežali na Windows 10 Home s výročnou aktualizáciou. Ako si môžete všimnúť, testy dopadli veľmi dobre a aj napriek niektorým nižším výsledkom je nutné si uvedomiť, že sme testovali na Ultra detailoch. Pri znížení z ultra vysokých detailov na veľmi vysoké sme namerali v každej z testovaných hier viac ako 60 snímok za sekundu.

MSI deklaruje, že počítač je pripravený na hranie v 4K rozlíšení. Je to veľmi odvážne tvrdenie, vzhľadom na výsledky testov, keďže niektoré nové hry nebežali ani na viac ako 60 snímok za sekundu pri FullHD rozlíšení. Určite si ale budete môcť dopriať v takomto vysokom rozlíšení niektoré staršie hry.

Bolo by naozaj krásne, keby bol desktop dokonalý, ale, žiaľ, prehrievanie je obrovským problémom. Aj napriek tomu, že teploty, keď je prístroj v pokoji, sú plne prijateľné, pri pohľade na teploty pri maximálnej záťaži sa vám môže zatočiť hlava. Najvyššie teploty sme namerali počas hrania otvorenej bety Ghost Recon: Wildlands, keď procesor dosiahol teplotu 99°C a bol nútený sa podtaktovať, aby sa neprehrial. Okrem vysokej teploty je spôsob chladenia v Tridente 3 dosť smutný. O tom, že celková účinnosť jeho chladiaceho okruhu je celkom priemerná (dve medené trubice ústiace do maličkého kusu hliníka, ktorý chladí maličký ventilátor),správanie ventilátora je ešte horšie. Keď sa teplota dostane nad 95°C, ventilátor zvýši svoje otáčky na maximum a vydáva zvuk pripomínajúci pristávajúcu helikoptéru. Až tak by to nevadilo, keby ventilátor cyklicky nezvyšoval a neznižoval svoje otáčky. Aspoň že grafická karta sa neprehrieva a dosahuje maximálne 73°C, čo je ešte prijateľné.

Svoju rolu v prehrievaní zohráva aj menší obal. Je chvályhodné, že sa MSI podarilo vtesnať všetok tento výkon do takého malého priestoru, ktorý má objem necelých päť litrov, no vyžiadalo si to svoju daň.

Čo sa týka kvality použitých komponentov, MSI využíva na základnej doske komponenty „Militiary Class 5“, ktoré vidíme na najlepších produktoch tejto značky. Zatúžili ste po výmene nejakého komponentu? Pravdepodobne budete musieť sklopiť uši, pretože ak vám záleží na zachovaní záruky, je to nemožné. Na hlavnej skrutke sa nachádza záručná nálepka a bez jej pretrhnutia nie je možné vstúpiť do útrob systému. Ak by ste sa rozhodli vykašľať sa na záruku, po odklopení bočnice máte prístup ku všetkým vymeniteľným komponentom okrem diskov, pretože tie sú umiestnené na spodnej strane desktopu.

Dojmy z používania a predinštalovaný softvér

Spustenie trvá približne päť sekúnd, takže na počítači je možné pracovať prakticky ihneď. Aplikácie sa načítavajú veľmi rýchlo a hry sa tiež snažia vyťažiť čo najviac z rýchleho úložiska. SSD o kapacite 256GB sa minie rýchlo, no našťastie to MSI zachraňuje dodatočným úložiskom s veľkosťou 1TB.

MSI vyhlasuje, že Trident 3 je najmenší desktop pripravený na VR na svete. Aj napriek tomu, že je to veľmi silné tvrdenie, MSI sa posnažilo spríjemniť kabeláž tým, že vyviedli HDMI port dopredu. Stačí, ak pomocou pribaleného VR Link kábla spojíte výstup HDMI z grafickej karty a VR Link vstup vzadu na základnej doske. Týmto aktivujete predný port HDMI a nebudete si musieť robiť starosti s kabelážou.

Aj napriek tomu, že obdoby Superchargera sú na trhu už dlho, je potešujúce, že sa ho MSI rozhodlo implementovať aj sem. USB konektory, ktoré nad sebou majú maličký „blesk“ podporujú túto technológiu. USB port bude aktívny aj vtedy, keď bude počítať vypnutý a bude nabíjať zariadenia rýchlejšie.

Jednoznačne musím pochváliť zvukový systém, ktorý bol nadpriemerný či už pri počúvaní hudby alebo pri hraní hier. Ak by niekomu nebol zvuk pochuti a chcel si ho upraviť, MSI si pre neho pripravil aplikáciu Nahimic 2.5, v ktorej používateľ nájde celkom veľké možnosti úprav od Bass Boostu až po normalizáciu zvuku. Okrem úpravy slúchadlového výstupu je možné upraviť aj zvuk mikrofónu.

Okrem aplikácie Nahimic nájdeme medzi predinštalovanými aplikáciami aj MSI Gaming Center. V ňom sa nachádza niekoľko užitočných funkcií. Prvou z nich je ScenaMax, ktorá sa pohrá s farbami a pokúsi sa vylepšiť váš herný zážitok, no podľa mňa hra po úprave touto aplikáciou príliš ťahala oči. Samozrejme, nájdeme funkciu na úpravu farby RGB LED pásu, kde si môžete vybrať niektorú z farebného spektra alebo môžete využiť dýchanie či možnosť prispôsobenia sa farby práve hrajúcej hudbe. Okrem iného v nej nájdete aj monitorovanie systému v reálnom čase.

Jedným z mínusov je použitá Wi-Fi karta. Neviem, či je to chyba len tohto konkrétneho kusu, alebo je to takto na všetkých kusoch, no Wi-Fi má slabý dosah a rýchlosť spojenia sa výrazne spomaľuje. Niekedy sa mi stalo, že ma Wi-Fi sama odpojila, pričom vysielač bol vzdialený len dve tehlové steny od počítača. Okrem Wi-Fi WNIC-u je prítomný aj Bluetooth interface vo verzii 4.2.

Galéria

Naše hodnotenie

Viem si predstaviť Trident 3 ako výborný počítač pre LAN turnaje. Má všetko, čo má dobrý počítač mať. Nechýba mu výkon a malá veľkosť a hmotnosť sú len plusom. Okrem toho sa mi páči, že sa MSI rozhodlo pribaliť príslušenstvo navyše. Okrem toho milo potešia aj maličké vychytávky v podobe HDMI portu umiestneného vpredu pre uľahčenie pripojenia VR zariadenia. Tvrdenie MSI o 4K v spojení s týmto desktopom je trocha nadhodnotené, ale so staršími hrami si počítač určite poradí ľahko aj vo vyššom rozlíšení. Väčšou nevýhodou, ktorá môže odradiť od kúpy, je seriózne prehrievanie procesora, ktorý je následne nútený sa podtaktovať. Aj napriek tomu je Trident 3 výborný herný stroj za dobrú cenu.

Klady

 • veľkosť
 • hmotnosť
 • výkon
 • príslušenstvo v balení
 • predinštalovaný softvér
 • zvuková karta

Zápory

 • nadmerný hluk pri vyťažení
 • prehrievanie procesora
 • Wi-Fi WNIC
 • nemožnosť upgrade-u bez straty záruky

Informácie o produkte

MSI Trident 3-025US 2017

 • Kategória: Herné stolové počítače
 • Operačný sytém: Windows
 • Šírka: 353,7 mm
 • Výška: 97,6 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 251,4 mm
 • Hmotnosť: 3170 g
 • Farba: čierno-červená
 • Orientačná cena: 1230€ (USA distribúcia 025US); 1500€ (rovnaká konfigurácia, EÚ distribúcia) €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Simona Beňová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk