Creative Sound BlasterX H7 Tournament Edition - Recenzia

Creative Sound BlasterX H7 Tournament Edition - Recenzia

 

Už k aj tak plnému trhu so slúchadlami sa pridávajú slúchadlá Creative Sound BlasterX H7 Tournament Edition, ktoré sú najvyšším predstaviteľom rady H. Ich cena by mala predstavovať ich kvalitu, o ktorej sa môžete presvedčiť v našej recenzii.

Obsah balenia

H7-čky prichádzajú v dvojdielnej škatuli, ktorej dominuje kombinácia čiernej a červenej farby. Krabička je posiata technickými detailmi a ilustráciami samotných slúchadiel.

Úprimne povedané, vnútro balenia vôbec nepôsobí tak, ako by sa na slúchadlá s cenou 130€ patrilo. Slúchadlá sú zasadené v kuse čierneho plastu a vďaka nemu sú zároveň aj dobre chránené pri doprave. Okrem samotných slúchadiel v balení nájdeme aj ďalšiu bielu krabičku, v ktorej sa nachádzajú manuály pre prvé spustenie, odnímateľný mikrofón, 0,8m kábel(3,5mm jack samec – samec) a 1,5m USB kábel (USB typ A samec – microUSB samec).

Vonkajší pohľad a výkon

Po rozbalení slúchadiel sa mi naskytá pohľad na veľmi pekné a dizajnovo podarené slúchadlá. V Creative sa rozhodli použiť naozaj veľmi pekný kontrast medzi plastom a čiernym brúseným hliníkom a taktiež medzi červenou a čiernou farbou. Vďaka tomu pôsobia slúchadlá veľmi elegantne. Váha slúchadiel sa zastavila na 300g čo je v poriadku. Slúchadlá sú kompatibilné s konzolami Xbox 360, Xbox ONE a PS4.

Na boku oboch mušlí nájdeme obrovské „X“ ktoré reprezentuje Sound BlasterX a po pripojení slúchadiel pomocou USB portu sa rozsvieti načerveno. Mušle sú taktiež zboku pokryté brúseným hliníkom.
Menšou pohromou sú káble. Tie sú z akéhosi druhu plastu a majú drážkovanie po celej dĺžke. Sú nepoddajné a často protestujú pri pokuse o cable managment.

Pri nasadzovaní slúchadiel som cítil veľký diskomfort. Rozteč hlavového mostu sa rozťahoval s veľkou nevôľou a taktiež sa mušle dosť ťažko otáčali. Napriek tomu však náušníky pôsobia pohodlne, najmä vďaka výplni z mäkkej pamäťovej peny. Tej tam ale Creative mohol dať naozaj viac, nielen skromné minimum. Pri používaní sa slúchadlá jemne zahrievajú a jemne sa mi potia uši, ale to je naozaj zanedbateľné.

Zaujímavý je vyššie spomenutý hlavový most. Ten je z ohybného plastu a vďaka tomu sú slúchadlá poddajné a dosť ohybné. Ponúka celkom veľký rozsah, preto sa hodí aj na väčšie hlavy.

H7-čky výborne izolujú vonkajšie okolie a dnu preniká len minimum zvuku. Naopak, H7-čky zvuk vonku trocha prepúšťajú, ale, našťastie, nebudete mať pri hrách problém, keďže mikrofón nechytá spätnú väzbu.
Výborný nápad bol rozhodne ovládací panel na samotnom kábli. Používateľ má vďaka nemu rýchlu kontrolu nad hlasitosťou a stíšením mikrofónu.

Zvuk a softvér

O zvuk sa starajú 50nm meniče s frekvenčným rozsahom 20 – 20kHz. Slúchadlá ponúkajú až 7.1-priestorový zvuk, čo sa pri hrách hodí. Samotné meniče sú jemne nahnuté, čo zabezpečuje lepšiu distribúciu zvuku.

Po prvom pripojení slúchadiel a počúvaní hudby bez nainštalovaného softvéru BlasterX Acoustic Engine PRO som ostal trocha sklamaný. Veľmi sa mi páčili basy, ktoré boli príjemné a hlavne neboli prehnané, ako to býva pri herných slúchadlách zvykom. Stredy boli úplne v poriadku, no výšky akosi „utiekli“ zo stáda a nasilu zvýraznené sykavky a syntetický efekt čistoty zvuku mi rezal uši.

Priestorový zvuk je fajn, no konkurovať iným produktom v rovnakej cenovej hladine nemôže. Občas pôsobí nepresne, čo sa mi potvrdilo pri testovaní na testovacích nahrávkach spoločnosti Dolby.

Našťastie sa tento problém dá čiastočne vyriešiť použitím hore zmieneného softvéru. BlasterX ponúka celkom dosť možností. Konkrétne nastavenie spustenia a nastavenie intenzity priestorového zvuku, efekt „Crystalizer“ (ktorý spôsobuje prehnané výšky a čiastočne aj prehnané sykavky), efekt bassu, limitátor zvuku a efekt „Dialog plus“ určený na hovorené slovo. Po vypnutí efektu Crystalizer sa zvuk slúchadiel zlepšil a ja som si užíval vyváženú porciu zvuku s deklarovaným zvukovým podpisom.

Okrem týchto efektov nájdeme aj Ekvalizér, prepínač medzi Stereo režimom, režimom 5.1 a 7.1, reguláciu intenzity podsvietenia a Scout Mode.

Scout Mode je veľmi zaujímavá funkcia, ktorá monitoruje používané aplikácie a snaží sa podľa nich vyladiť zvuk. Fungovala fajn, no nemala výrazný dopad na výsledný zvuk.

Veľmi oceňujem prednastavené profily pre bežné činnosti a populárne hry. Pár z profilov som vyskúšal na konkrétnych hrách a bol som celkom prekvapený z toho, ako profil pomohol výslednému zvuku.

Mikrofón

Každé dobré herné slúchadlá by mali mať mikrofón. Ten na H7 je dokonca odnímateľný a jeho zvuk je výborný. Je jemne prebasovaný, ale hlas je zachytený tak, že znie príjemne. Mikrofón taktiež dobre pohlcuje šum a okolité ruchy.
Mikrofón je ohybný a je možné ho nastaviť do ktorejkoľvek polohy. Ak ho práve nepoužívate, dá sa jednoducho odkloniť na stranu a nie je nutné ho vyberať.

Naše hodnotenie

Zo zvuku slúchadiel od Creative mám celkom zmiešané pocity. Výborný zvuk so zvukovým podpisom a možnosťami úprav je občasne brzdený pri použití 7.1 virtualizácie. Konštrukčne a dizajnovo sú slúchadlá na dobrej úrovni, no chcelo by to zlepšiť komfort pri nasadzovaní slúchadiel. Aj napriek plusom sú za podobnú cenu aj lepšie alternatívy.

Klady

 • zvuk po úprave
 • pamäťová pena
 • kombinácia materiálov
 • softvér
 • podpora konzol
 • mikrofón

Zápory

 • zvuk bez úprav
 • diskomfort pri nasadzovaní
 • cena

Informácie o produkte

Creative Sound BlasterX H7 Tournament Edition 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 130 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Nikoleta Janková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk