Natec Genesis RX22 – Recenzia

Natec Genesis RX22 – Recenzia

 

Do našej redakcie nedávno prišla nízkoprofilová herná klávesnica Genesis RX22 od poľskej spoločnosti Natec, aby sme ju pre vás otestovali a priniesli vám dojmy z jej používania. Pozrime sa teda spolu, ako obstála v našej skúške.

Balenie

To, že klávesnica bude úzka, nám naznačuje už jej kompaktné balenie. Jeho vonkajšia strana je zdobená jednoduchou grafikou v odtieňoch čiernej a červenej farby. V balení sa okrem samotnej klávesnice nachádza už len krátky manuál v šiestich jazykoch vrátane slovenčiny a češtiny. Výrobca v ňom vyzdvihuje 3-farebné podsvietenie, tiché spínače s technológiou x-scissors a odolný textilný kábel. Za nedostatok manuálu považujeme jedine chýbajúcu diakritiku v texte, celkovo je ale manuál zrozumiteľný.

Dizajn a konštrukcia

Po rozbalení klávesnice nás prekvapila jej veľmi nízka hmotnosť, za čo vďačíme plastovej konštrukcii, z ktorej pozostáva. Použité plasty síce nevyzerajú najlepšie, sú však príjemné na dotyk a v danej cenovej kategórii nemožno očakávať zázraky. Pevnosť konštrukcie je vzhľadom na jej hrúbku vynikajúca a na ohnutie je nutné vynaložiť skutočne veľkú silu. Dizajn klávesnice sa výrobcom vydaril, ostré hrany a výseky výborne dopĺňajú celkový herný vzhľad. Klávesnica disponuje CZ/SK rozložením a jej spodnú hranu zdobí podsvietené logo výrobcu Genesis.

Dojmy z používania

Najrušivejší nedostatok pri používaní klávesnice je absencia poriadnych gumových nôh. Jej miniatúrne gumové nálepky slúžia ako predné nohy, no po sklopení zadných nôh postačia len na udržanie klávesnice na stole. Ak sa však zadné nohy vyklopia, v okamihu strácajú trakciu a klávesnica balansuje na prednej (plastovej) hrane, čo má za následok šmýkanie po stole.

Nízky zdvih membránových spínačov typu x-scissors umožňuje rýchle písanie bez akejkoľvek námahy a nezaostáva ani ich herný výkon. Na klávesnici sa hrá veľmi príjemne, bez odozvy a zbytočného hluku. V hornom rade kláves (Esc, F-klávesy atď.) nájdeme klávesy polovičnej výšky, čo pri bežnom používaní absolútne neprekáža.

Klávesnici Genesis RX22 však chýbajú multimediálne tlačidlá, či už v podobe klávesových skratiek alebo dedikovaných tlačidiel. Klávesy celkovo pôsobia lacným dojmom, preto sa oprávnene môžeme obávať, že sa pri tvrdšom zaobchádzaní veľmi ľahko rozbijú.

Podsvietenie

Klávesy sú podsvietené LED plôškami, avšak ich pokrytie nie je práve najlepšie. Štandardné klávesy sú podsvietené pomerne dobre, u tých väčších však možno pozorovať farebné škvrny či dokonca nepodsvietené miesta. Pre podsvietenie sú k dispozícii tri farby - červená, modrá a fialová, nastaviteľná je však len jedna úroveň jasu. Na zlepšenie viditeľnosti kláves v nočných hodinách postačuje, cez deň však značne zaostáva, čo je najvýraznejšie badateľné pri červenom podsvietení. Podsvietenie sa dá, samozrejme, aj vypnúť, čím predídete nepríjemnostiam pri jeho používaní.


Výrobca uvádza, že pre zmenu podsvietenia treba stlačiť kombináciu kláves Ctrl + Scroll Lock. Ako sme však pri testovaní zistili, podsvietenie klávesnice možno zmeniť aj stlačením samotnej klávesy Scroll Lock. V prípade, že ste aktívnym používateľom tejto klávesy, pripravte sa na poriadnu svetelnú šou.

Naše hodnotenie

Ak patríte medzi milovníkov notebookových klávesníc, tak by sa vám mohla Genesis RX22 naozaj zapáčiť. Spínače typu x-scissors ponúkajú skvelý zážitok z hrania a rovnako dobre sa na nich aj píše. Vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom je táto klávesnica ideálnou voľbou, ak sa chystáte cestovať. Avšak nie je isté, že klávesy vydržia silnejší náraz a nerozsypú sa. Pri používaní zamrzia aj chýbajúce multimediálne klávesy a použitie gumových nálepiek, ktorými sa výrobca lacno snaží nahradiť nohy.

Klady

 • kompaktné rozmery
 • dizajn
 • nízka hmotnosť
 • pevnosť konštrukcie

Zápory

 • absencia multimediálnych kláves
 • miniatúrne gumové nohy
 • lacno pôsobiace klávesy

Informácie o produkte

Natec Genesis RX22 2017

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 462 mm
 • Výška: 170 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 15 mm
 • Hmotnosť: 600 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk